MONTIGNAC (184)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna,

Felicitari Roxana si Ariel!

Andrea, daca e acelasi Finn Crisp ca aici, eu nu il vad conform...

Brindusa, de ce nu este ok combinatia carnat cu conopida?

O zi faina va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Haha Ninha care primavara ca la noi ninge cu fulgi cat penele.

Salut fetelor, si baieti nu v-am uitat. Am iesit si eu din sechestrul de la lucru, numa ca am iesit virusata rau. Din cauza ca n-am putut sta sa ma odihnesc am facut urat cu febra mare, stat la pat 2 zile. Acum sunt bine inca acasa, mucesc de zor dar doar atat.

Monti nu prea am fost perioada asta, pur si simplu nu m-am mai ocupat eu nici de aprovizionare, nici de gatit, de nimic. Asa ca am mancat cam ce-am primit, plus ca de la oboseala si stres aveam o gaura neagra in stomac. Noroc cu gripa de dupa ca am iesit pe stagnare, ba chiar un pic cu minus, dar n-as vrea sa raportez scadere inca ca poate-i doar amagire.

De azi sper sa-mi reintru si eu in program si cu Monti si cu intratul pe la subiect.

Multa sanatate fetelor care bolesc. Lorelei nu stiu ce problema ai dar ma rog sa fie totul bine.

Puisorule ai vazut saratelele alea de la DM din faina de alac? Sunt cam scumpe 10 lei pachetul, dar bune...Ce zici sunt conforme?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns big_boy spune:

Fetele, va rog sa ma treceti si pe mine la catastif cu 113Kg. Am fost cam ocupat, nu am apucat sa citesc ce ati mai scris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

adinag el mananca combinatia asta..brocoli cu carnati..langa paste...adik asta vb cu el ca nu face la toate sos cu rosii si tot ci cateodata pune pastele langa combinatiile enumerata

roxana asta e spilu ce vroiam sa-l punctez...ca nu pune suc de rosii...ci doar combinatiile alea...si nu foloseste spaghete ci paste mai mici..spirala sau fundite


MEY...sa imi spun pasu desi stiu ca o sa supar anumite persoane..io pe unii de pe site-ul asta nu-i inteleg si pace.
ce e monti pentru voi?de ce tineti monti?e ceva trecator cat sa slabiti?e ceva ce vreti sa adoptati pe viata? io nu inteleg de unde si pana unde s-o ajuns pe pagina asta sa se vb de post negru de saptamani sau de diete bazate excluziv pe proteine sau de mancat hipocaloric.

NU MI SE PARE NORMAL!!! is eu cu capu??(daca da e de la masele sigur)

cred ca discutiile au denaturat de la a avea un stil de viata sanatos la cu totu alte subiecte cum ar fi..in ce fel sa ne mai bate joc de corpu si sanatatea noastra..si da sanatatea noastra nu consta numai in kg plus ci si de sanatatea restului de organe si de sanatate psihicului nostru.nu va inteleg pe voi care va pedepsiti zilnic si zilnic pentru ca nu dati jos in o luna kg pe care le-ati acumulat cu sarguinta in ani!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Va puppp
in sfarsit am ajuns azi la voi

brandusik nici eu nu puteam sa le spun mai bine ... sper sa nu se supere nimeni

somleac ninge la arad ??? hai pe bune ??? acuma inteleg de ce e asa de frig azi aici ... am fost pana la piata dupa niste verzaturi si am inghetat

ninha deh niste problemute ... trec toate
carmen cred ca mananca fulgi integrali (d'aia de la sanovita) ... sigur stie ca nu are voie fulgi d'aia smecheri cu arome si procesati

adinag eu zic ca finn crisp e ok daca-l mancam cu gem fara zahar sau chestii fara grasimi

puisorule monti recomanda smochinele, cam 5 bucati stiu eu .... smochinele si caisele sunt fructele uscate permise de el

amiro eu spun ca-i ok meniul .... pastravul miamiii , si eu as manca , mi-ai facut pofta

roxanaz felicitari pentru scadere

adinag fac 40ani pe 3 martie ... imediat ... nici o sansa pentru implinirea targhetului .... si daaaa, binenteles ca in tinerete am dat mult mai usor jos

ariel te pup ... vezi ca se misca pana la urma pupppp
da? asa gust are ... trebuie sa incerc si eu daca spui ca-s asa de buni fulgii astia .. si pe ce ii pui tu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Miha, welcome back In weekend ajung la DM si studiez problema.

Roxanaz, bravo pt cantarul prietenos. Spaghetele integrale cu creveti sunt de faza a doua. La fel orezul cu scoici sau alte fructe de mare.

Ariel, asta voiam sa intreb si eu, la ce mancaruri pui fulgii de drojdie. Ma gandesc ca merg peste spaghete cu sos de rosii, dar pe ce altceva?

Ninha, sa stii ca si la noi a nins asa ca mai e pana la primavara. Eu sper sa mai tina iarna ca de 1 martie mergem din nou la Arieseni

Carmen, daca laptele nu e degresat nu merge cu MD glucidic.

Amironeanu, meniu e foarte OK. Imi place ca mananci si legume.

Liviu, felicitari Niste meniuri, ceva?

Dana sau Nina, scria pe facebook Laura Laurentiu ca vinde tatal ei gaini de casa la 50 de lei doua bucati taiate. Poate va intereseaza. Mie maine imi aduce cineva un curcan taiat la 18 lei kg. Imi ajunge cam 2 luni, mie si la mama.

Adinag, Finn Crispul e bun pt mese glucidice iar daca are peste 24% fibre e bun si pt meniuri lipidice. Poate ma insel, dar mi se pare ca mananci putin, lipidic si fara legume.

Ii dau dreptate la Brandu ca prin monti nu se slabeste rapid. Si sustin inca o data ca e un stil de viata sanatos care ar trebui aplicat la toata familia.

Si eu ca si Ninha, cred ca trebuie sa schimb ceva ca deja de o luna stau tot la 55 Numai ca nu prea am chef sa numar si caloriile, mai vedem.

Si acum meniu de azi:
MD: omleta, wassa, masline verzi( alea de la Lidl in punga transparenta sunt grozave)
P: salata de rosii, castraveti, salata verde si piept de pui
C: aceeasi mancare cu naut &co

O seara frumoasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Seara buna!
Azi cu 61.4 si cu surpriza neasteptata...cm mai devreme, deci sper la o greutate mai mica in realitate.

am scapat si de dentist pe ziua de azi, fara durere. nu ma recunosc!!
in schimb sunt necajita ca Teo are nevoie de nu stiu ce instrument, ca are maxilarul putin stramb si dintii ii calca invers...ufff, vedem saptamana viitoare ce spune ortodontul.

fulgii ii amestec cu branza de burduf si smantana, putin pesto si am facut un sos delicios pentru paste. mie-mi plac pastele numai cu sos "alb", adica fara rosii.
eu mai adaug in sosul de la mazare, in supa, in ostropel...de fapt, in orice mancare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ariel, exact aceeasi problema i-a fost depistata si la Stefi anul trecut prin octombrie parca. Are maxilarul superior prea mic si nu au loc dintii, asa ca arcada superioara dreapta e in interiorul celei de jos desi ar trebui sa fie invers. I-a facut ortodonta un aparat micut si dragut pe care il poarta acum tot timpul. Mai putin cand mananca. A costat 800 de lei dar se vad progrese. Stefi l-a acceptat destul de usor doar ca vorbea la inceput foarte sasait. Acum se simte doar un pic diferenta la vorbit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro si ninha monti la una din intrebari despre stagnare spunea ceva despre eliminat fainoasele vreo saptamana in caz ca mai consumati...adik cred ca e mai ok decat numaratul de calorii

io am dat cam 1kg josin 2 sapt da nu ma bucur..si nici nu cred ca e de la pilulele cu crom si ceai verde..o sa ma cantaresc pe la sf lunii dupa CM

azi te-am ascultat ariel si mi-am luat fulgi de drojdie ..ma omora curiozitatea...au un gust asa de dorjdie daca ii mananci simplu dar cred ca daca le pui pe ceva merg de minune...thanks ariel

m-am aprovizionat azi si cu taitei de fasole...iar maine o sa am la prinz taitei shirataki pe care o sa-i mananc langa niste piept de pui in wok cu ceapa si sos de soya

zilele astea nu am mai scris meniul ca am consumat supa de rosii ..dar care avea galuste din gris ...vb azi cu andani si am ajuns noi la concluzia ca ar fi ok o data la 500 de ani supa de legume cu galuste facute numai cu albus...voi ce spuneti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro ce stii de siropul de agave...adik tot l-am folosit ca aveam cumparata sticluta...da e santos?

Mergi la inceput