Clubul "babelor" FIV-oase 73

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Camcris am spus miercuri pt ca ma gandesc ca ar fi a 11 a zi de la ovulatie (bineinteles este o presupunere ziua ovulatiei) si are toate sansele sa iasa la beta hcg, acum faci cum crezi adica daca ai rabdare pana pe 1 martie este si mai sigur atunci in cazul unei sarcini ... ceea ce iti doresc din tot sufletul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Neatza Velvet
Qiao ar putea sa ii ramana numele de Bubu porumbitei este frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

miky82 multumesc mult de informatii, cred ca nu o sa am rabdare pana pe 01 martie si voi merge miercuri mai este putin.
velvet





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Fetelor va pup pe toate!

Velvet decizia e la tine si sotul tau!
Tu stii cat poti si cand poti, dar asteptarea fara a face nimic iti va aduce nimic (si nu ti-o spun cu rautate ci doar cu amarciune ca am asteptat si eu a treia naturala prea mult). Daca se intampla natural la voi s-ar fi intamplat deja. Cu cat trece timpul iti va fi afectata si calitatea ovocitelor si vei obtine raspuns mai greu si la FIV-uri.
Cred ca orice FIV, oriunde te va costa cam la fel adica in jur de 2500-3000E cu tot cu medicatie(daca e un FIV simplu) dar in plus la unele clinici au embriologi mai buni si tehnici mai bune.
Fa-ti bine calculele...dar asa cum am zis decizia e la voi si bafta multa sa va gasiti calea cea mai buna.

Elly dear, pai daca stai cu raceala sau pneumonie oricum e risc sa nu iti iasa bine FIV.
Poti sa faci radiografie daca iti pui sort la burta, astfel iti protejezi ovarele, si eventual fa FIV cu o luna-doua mai tarziu.
Sa stii ca nurofenul poate fi la fel de toxic ca arcoxia doar efectul antiinflamator e diferit(e mai puternic decat la nurofen). As crede ca ai nevralgie cum spui tu si Velvet, daca nu ai si "muci". Faci si febra?
Orice vei face eu iti doresc sanatate multa!

Camcris iti tinem pumnii sa fie de bine si un beta asa cum ti-l doresti. Cel mai probabil beta ti-ar da raspuns cert lunea viitoare(4martie) dar nu-i exclus si vineri.

fetelor "wish you" a nice week

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:




...asta ca e musai sa recuperez, dar imi cer scuze, ca initial n-am avut net, apoi am avut-o pe doamna de la curatenie, apoi problemute la constructie si uite-asa trecu vremea, dar acum va pup pe toate de nu va vedeti si o felicit din toata inima pe nanne . daca vrei la gravidute, doar sa zici si esti pe listuta.

Va pup ca-mi vine "proprietara" sa-mi arate cum se foloseste masina asta de spalat, ca ne cotropesc rufele murdare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sandy multumesc mult.da,ai dreptate,astept prost.dar de un an jum am tot mers la doctori,analize,adica nu am stat degeaba.voi face si histeroscopia,ca oricum voiam sa o fac inainte de FIV.in leg cu banii,ma va costa mai mult-cazarea in bucuresti,mancarea cat vom sta,cam 2 sapt,drumul...ma duce mai mult de 3000 de euro.eu am asteptat anul trecut sa raman insarcinata.acum nu mai astept asta.vom strange toti banii si ne vom decide unde vom merge.

Ari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

pup babute dragi
elly te sun maine sa vad cum te simti si daca ne vedem pe unde sa iti dau casoleta cu . De data asta iti pun si lingurita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Qiao-
Sunt mai bine cu tusea ... durerea din spate nu trece ...

.... am fost sapt trecuta la pneumolog si m-a ascultat pe toate partile si mi-a spus ca nu am nk la plamani ...
Mi-a spus sa fac si radiografie .... dar inca nu ma duc sa o fac ...
Voi lua de sapt viit mydocalm cu nurofen 1 sapt si daca nu-mi trece ma duc la radiografie .....

Sandy -

Velvet .. de unde esti ??

Ari ....
Alex

Adriana- ce fac fetele ?? Sunt cumintele ??
Pe cand botezul ???
Pupam si nasele ...

Miky - de joi se incalzeste ... asa ca propun sa ne facem planuri de suc
Ora o stabilesti tu .. dar sa fie dupa 17.30 ....
Locatia cred ca o stim ...
Daca mai are cineva chef de suc invitatia este valabila pt toate fetele diponibile ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Buna fetelor si sper ca v-ati petrecut cu bine de Dragobete!
Ari multumesc mult si succes cu rufele invadatoare!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata fete

elly cam la 350 km de bucuresti...

nanne

Mergi la inceput