Clubul "babelor" FIV-oase 73

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

elly_me ce descrii tu am avut si eu, dupa o raceala putenica am ramas cu derere in spate eu am facut radiografie si nimic
diagnostic nevralgie intercostala, tratament recomandat la fel ca si la tine Arcoxia si Mydicalm , eu nu am luat si la mine a trecut tot cu nurofen
daca vezi ca nu trece eu zic sa faci si radiografia, sa nu stai prea mult asa ca nu-i de joaca

fetelor eu maine de dimineata merg sa fac beta hcg la medlife stiti cumva in cat timp se da rezultatul???
sa-mi tineti pumnii maine sa fie cu noroc




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

camcris mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

camcris soliciti in regim de urgenta si ai rez in aceeasi zi. vezi ca in ultima vreme s-au cam nesimtit, rezultatele sunt gata dar le aproba f greu si nu se afiseaza. eu a trebuit sa ii sun de cateva ori. Multa bafta !
aaa, ai cumva abonament la ei ? daca da, vezi ca nu mai e acoperit decat daca ai recomandare de la un dr de-al lor pt analiza. daca nu, e contra cost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui camcris

elly_me ce descrii tu am avut si eu, dupa o raceala putenica am ramas cu derere in spate eu am facut radiografie si nimic
diagnostic nevralgie intercostala, tratament recomandat la fel ca si la tine Arcoxia si Mydicalm , eu nu am luat si la mine a trecut tot cu nurofen
daca vezi ca nu trece eu zic sa faci si radiografia, sa nu stai prea mult asa ca nu-i de joaca

fetelor eu maine de dimineata merg sa fac beta hcg la medlife stiti cumva in cat timp se da rezultatul???
sa-mi tineti pumnii maine sa fie cu noroc




Anul acesta ajuta-ma Doamne sa fiu


Nu stiu la Medlife, dar stiu sigur ca la Centrul Medical Matei Basarab, in 2 ore este gata cu taxa de urgenta 10 lei.
Bafta multa

Si babutele .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Qiao

many

eu tot visez la ziua cand oi apuca sa fac si eu beta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

velvet eu iti doresc sa fie cat mai repede ziua cand o sa iei un rezultat la beta > 200


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Velvet - 350 km ... o aruncatura de bat ... pe harta ...
Si ai vrea sa vii la Buc ...?
Ma gandeam ca poate-i mai aproape SB-ul (Polisano) ... sau ungurii (dar PK spui ca vrea inainte inseminari ) ...
uffff

Poate daca vei face in Buc vorbesti sa faci monitorizarile mai aproape de tine ... si sa vii in Buc doar de la punctie pana la ET ...
Dar este complicat ...

Camcris - succes maine la beta ... sper sa ne dai o veste buna



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Qiao multumesc din suflet pt urare! eu te citesc din urma si pe tine si pe fete si traiesc o data cu voi.chiar traiesc cu voi tot ce simtiti/ati simtit...si tie iti doresc un sufletel langa inima ta!

elly noi am mers la medlife la dr albu si la promed la dna dr predoi.am ales buc.acum...parca tot la buc am merge.la sibiu e un pic mai aproape.dar se ajunge mai greu.nu e autostrada.desi am plecat la 4 de acasa dim la buc si pana la autostrada am crezut ca murim.e ff aglomerat drumul.am ajuns in jur de 10 jum la promed.e greu...dar ceva trebuie sa fac.monitorizarile le-as face tot la clinica unde fac FIV ul.

L.E budapesta e cam la 600 km de noi.da tot am fi mers.dar nu se poate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

camcris soliciti in regim de urgenta si ai rez in aceeasi zi. vezi ca in ultima vreme s-au cam nesimtit, rezultatele sunt gata dar le aproba f greu si nu se afiseaza. eu a trebuit sa ii sun de cateva ori. Multa bafta !
aaa, ai cumva abonament la ei ? daca da, vezi ca nu mai e acoperit decat daca ai recomandare de la un dr de-al lor pt analiza. daca nu, e contra cost.

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

QiaoBing multumesc mult de sfaturi
da am abonament la ei si analiza "este gratuita" cu recomandarea de rigoare
deci am sunat la clinica este asa cum ai zis tu, atunci am solicitat programare azi la dr. albu sa-mi dea recomandare, bineantelesc ca mai rau m-am enervat ca nu am rezolvat nimic, totusi azi merg la medicul de famile pentru recomandare norocul meu ca este in drum spre casa si are program dupa amiaza am sunat si se rezolva
chiar nu vreau sa le dau bani pai atata nesimtire nu am intalnit, atunci de ce mai am abonament




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

camcris medicul de familie e tot la medlife ? altfel nu iti ia in considerare. poti sa te duci la orice medic ginecolog la ei.
La Albu nu ai cum sa prinzi programare asa de repede, doar sa te duci pana acolo si sa il prinzi intre 2 consultatii sa iti dea hartiuta. poti chiar sa vorbesti cu o asistenta sa te ajute, sa nu mai intri tu in cabinet. Bafta !

Mergi la inceput