Clubul "babelor" FIV-oase 73

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Salutare,
Mie nu prea mi-a trecut raceala .. tusesc, sunt mucioasa, ma doare spatele ....
Nu mai scap ...

Qiao

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Elly fa-ti te rog radiografie si cultura din ce scuipi si din ce mucesti. Posibil sa ai o pneumonie si trebuie sa iei antibiotic in cazul asta dar cel mai bine dupa cultura cu antibiograma. Un medic pneumolog bun iti poate da si tratament imediat dupa ce faci cultura fara a mai astepta rezultatul. Nu sta asa sa nu faci cimplicatii garve.
s sanatate multa.

Qiaosi aici; totul ebine cand se termina cu bine. Aveti grija de voi si de pasarelel bolnave si spor la parchetare!

Velvet nu inteleg de ce nu poti sa ii zici asta si lui PK; Ok n-o sa ii spui cuvantul deal, o sa ii spui "propunere benefica pt ambele parti", pana la urma e vorba de banii tai si viitorul tau si cred ca poti sa o faci cu putina diplomatie. Ai inecercat si la turcafleti si ai primit acelasi raspuns?



Fetelor va doresc tuturor o duminica frumoasa cat a mai ramas!

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

fete

sandy pai nu prea am auzit pe nimeni sa faca aceasta propunere am scris si la turci si dr zadori.pot face FIV si fara IA.dar pt turci imi mai trebuie o gramada de bani.eu iti doresc tie sa vina mai repede buburuza ta pe care o astepti cu drag

elly multa sanatate iti doresc!te tine cam demult starea asta...la doctor ai mers?ce a zis?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna
Qiao, cum ajung in Ro, o sa anunt, poate ne vedem cu unele fete la un suc, oricum eu o sa fiu numai in trecere prin Buc.

Velvet, pai nu ne-ai zis ce raspunsuri ai mai avut...Zi si aici!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

nu am mai intrat demult !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

gaby nu am mai scris niciunde ce raspunsuri am mai avut.dr tayfun mi-a scris ca el crede ca poate vreau sa incep cu IA intai,dar ca "IVF could be an option first".si ca ma poate ajuta.sa facem amandoi hepatitele si HIV ul si sa ne prezentam in Z 2.cam atat.iar dr zadori mi-a raspuns dupa 13 zile,nu ma mai asteptam si mi-a dat o lista cu analize.si cand le am facute sa il anunt si ne vedem.cam atat

simonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Qiao, mie imi plac enorm povestile cu pasaretul...nici nu ma gandisem ca si pasarile racesc, dar na...de ce nu? Mie mi-e teama de pasari, dar imi plac mult, cum de altfel imi plac cam toate animalele. am descoperit ca mi-e frica de pasari cand am fost intr-o vizita si un papagal minuscul se aseza pe capul meu, ma ciugulea de ureche...ma panicasem total aiurea...
Legat de impartit, noi avem mereu surprize: ba ca parca ar fi trebuit mai multe pachete, ba ca nu reusim sa le dam...sigur, pana la urma gasim...in general, tintim persoane in varsta care se bucura mult...si ma uit apoi cum cauta curioase in punga si se bucura...e un gest marunt, dar pentru ele, conteaza...

Velvet, ti-ar fi mai greu sa mergi la Tayfun decat la PK?

Gaby, te asteptaaaaam!

Elly, sanatate! Ai mers la un pneumolog?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

alex mi-ar fi mai greu,in primul rand cu banii,trebuie si mai multi.cu distanta ne-am descurca noi,ca toti ceilalti care iau drumul istanbulului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Atunci, revino cu un mail la PK si spune-i ca alegerea voastra ar fi sa faceti fiv, din considerente materiale, de timp, etc...Un mail cat mai diplomat...pana la urma nu ai nimic de pierdut.

Iti trimit un trifoi pentru noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

multumesc mult,alex dar oricat de diplomat l-as concepe,PK tot parerea aia o va avea.doar am revenit cu mail atunci si i-am scris ca nu ne permitem si IA si ne-a zis ca nu poate,ca are protocol de respectat.

Mergi la inceput