Clubul "babelor" FIV-oase 73

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

intru si eu pe fuga intre 2 amestecaturi prin cratite. maine ii fac parastas mamei si azi am stat numai in bucatarie.
elly, amaradia coliva ?!? se mai trece cineva pe lista ? eu sper sa imi iasa
porumbita inca nu are un nume. e neagra cioara, micuta si fragila - parca ar fi o randunica, grohaie cand il vede pe Gugu si tot trage de hartiile cu care ii tapetez locul ... cred ca nu ii place modelul ala de tapet. rad de ea si ii zic Bubulina gospodina. e si f curata. nu face cachite in locul in care sta, se da 2-3 pasi inapoi, pana iese din zona in care doarme/mananca.
fug la cratite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Nanne, pai io lucrez de acasa....ma rog, cand am de lucru...Cand am scos azi nasul, atmosfera mi se parea foarte primavaratica.

Qiao, iti iese sigur coliva, daca ti-a mai iesit, iese sigur!
Pai...Bubulina suna foarte bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Alex stiu ca lucrezi de-acasa , ca faci jobul pe care eu l-am abandonat , dar orisicat azi nu a fost vreme frumoasa! Poate ti-a mirosit a primavara, dar a fost una de 6-7 grade si cu nori muuulti.... Si ce urat e sa conduci pe ploaie!
Eu astept soare si 15-20 de grade, sa nu ma plimb cu geaca si ghete de iarna...
Busu zice ca o sa vina in curānd si eu de abia astept

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Qiao, pai daca iese voinicelul complex cum sa nu iasa si coliva, ca e doar o singura cereala
Gugu si Bubu rimeaza!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Hehe, pai aci a nins si cam -1gr afara, iar cu vant, sa nu va zic cat se simtea, insa... o zi perfecta, dupa intamplari se cunoaste!

Qiao, as vrea eu coliva, dar numai poze ajung la mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

gata, am terninat si eu treaba. maine dim ma scol cu noaptea in cap, finalizez coliva, fac pachetele si fug la biserica. scumpul meu sot iar ma lasa cu ochii in soare, a programat pusul parchetului pe hol taman acum; cica daca nu il facem acum cand i-a venit lui cheful nu il mai prind. asteapta holul asta saracul cam de 3 ani sa il finalizam. o sa fie aiurea, iar singura la biserica (nu sunt o bisericoasa si ma plictisesc la slujba )
De data asta m-am ambitionat sa gatesc eu, am facut pulpe aromate la cuptor, mancare de mazare si chec de gris ... si am inceput de ieri Nu reusesc sa inteleg unde gresesc de imi ia asa de mult timp Bine, acum am facut si multe portii, pulpele au fost in 2 tavi, mazarea am fiert-o in 2 cratite, checul am facut in 2 tavi de chec si 15 briose, iar tava mea are doar 12 lacasuri, asa ca am mai pus o tura doar cu 3. Coliva era cat pe ce sa o zbarcesc. luasem 1kg apracas si ieri m-am hotarat sa fac ceva mai multa, asa ca am mai cumparat inca un pachet, dar alta marca ... si unul a fiert mai repede
tineti-mi pumnii maine, am emotii de fiecare data.
gaby, si tu si velvet cand oti trece pe aici sa imi ziceti, poate pica vreun eveniment ... ca la mine cum am toate rudele la 2 m distanta sanse sunt mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata fete

Qiao tin pumnii azi!da,mi-ar placea sa ne cunoastem,da cam departe...

o zi frumoasa s-aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Buna fetelor,

Va doresc un weekend cu bine!

Qiao spor la treaba si ma bucur ca ti-e mai bine porumbita! Tare imi place ce scrii despre ea! Eu cand mai fac, (rar) coliva fac din grau fiert cu nuci macinate.

Velvet m-am gandit la tine si la medicii care iti propun 2IA inainte de FIV.
Adevarul e ca poate au dreptate si voiam sa te intreb daca te-ai gandit sa le propui un fel de "deal" adica iti faci la ei IA-urile si daca nu reusesc iti scad pretl IA-urilo din retul FIV la ei intrucat tu ti-ai dorit din start FIV. Daca reusesti cu IA-uri veti f doar fericiti cu totii!

Va pup pe toate



Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

pup babute dragi
Ufff, grea zi. m-am culcat tarziu (dupa 12) si la 4 m-a trezit durerea de cap, pana am luat o pastila, pana mi-a trecut, s-a facut 6 si a sunat ceasul. am zis sa nu il trezim pe Gugu care se culcase si el f tarziu as aca am mai facut "economie de vedere" cum zicea bunica pana la 7 si de atunci am intrat in priza. Data trecuta stiam ca ajunsesem la 9 la biserica si am stat de simteam ca mi se frange coloana si a trebuit sa ma asez pe un scaun. acum am ajuns la 10 si era sa pierd slujba. trebuia sa ma duca sotul, si sa fie inapoi la10 cand trebuia sa vina si parchetarul, numai ca socru-miu la-a adus mai devreme asa ca s-a dus tot aranjamentul, am plecat eu singura cu masina, pana am gasit loc de parcare, am fugit doar cu cosul, in biserica mi-am dat seama ca imi uitasem geanta in masina. am lasat coliva pe masa si fuga repede la masina - cu stat la un semafor interminabil , luat geanta, cele 2 sacose imense cu pachete si iar fuga in biserica. cand am ajuns, abia am apucat sa aprind lumanarea pe coliva ca s-a si terminat slujba. la 10.35 eram inapoi acasa de s-a speriat sotul. am dat toate pachetele, de fiecare data ma simt prost ca lumea mai cere si eu nu mai am. ma tot gandesc daca sa le fac mai putin consistente si sa fac mai multe ... nu stiu.
cand am ajuns acasa actiunea parchetul era in toi, casa arata ca dupa bombardament, Gugu urla ca disperatul exilat pe balcon. colac peste pupaza a aparut iar socru-miu, sa ia ia inapoi parchetarul (am inteles ca lucra la el si ni l-a "imprumutat") Ufff, nu imi place sa imi vada cineva casa asa cu fundu-in-sus, parca m-ar vedea in chiloti
Dupa ce s-a terminat cu parchetul si cat de cat facut curatenie, am fugit la cimitire (azi se faceau si 7 ani de cand s-a prapadit si unchiul). ar fi trebuit sa mergem sa cumparam si praguri, dar scumpul meu sot tocmai ce e proaspatul posesor a unei raceli, a mai primit si un tel si a trebuit sa se duca la un client .... abia la 7 seara am reusit si noi sa ne reunim in formatie completa acasa si sa mancam de pranzo-cina. maine urmeaza actiunea pragurile. ce ne mai distram si noi in week-end si cand ma gandesc ca luni ma intorc la servici - ar fi trebuit sa imi iau concediu si sapt viitoare sa imi revin
sandy pasaretul sta asa: 2 cu muci, 2 fara. Cipi are muci de 2 saptamani, dar se straduieste intre 2 scartzuri si un stranut sa cante atat cat poate el. i-am tratament 5 zile dar vad ca nu mai are efect. de fapt cu vremea asta ploioasa nu prea am sanse ... el e barometrul nostru, saracutul.
La Zburli a venit primavara, nu ii tace pliscul toata ziua. Imi pare atat de rau ca e ziua inca scurta, dim cand plec abia s-au trezit, seara ii gasesc adormiti. saptama asta ce m-am bucurat de trilurile lor.
Bubulina se pare ca are si ea o problema respiratorie, am surprins-o de cateva ori respirand cu zgomot si cu muci, in seara asta chiar facea urat. O sa trebuiasca sa ii dam ceva si pt asta (ce nu imi place sa chimizez pasarile, dar fara nu trece - poate sa aiba Micoplasmoza sau Clamidia ). Mi-e groaza sa nu fi luat si Gugu cat tot se agita pe langa "geamul" ei
Pt Gugu clar e sezonul imperecherii, e f ... hormonizat, urla prin toata casa, numai cand se duce la fata nu !! . In seara asta ne-a speriat putin pt ca era f agitat. De regula se suie pe o polita la biblioteca si acolo se pigule pana il ia somul. Are o agenda sacrificata pe care sta si cand e il iau usurel cu ea si il duc la creanga lui de dormit de pe balcon. E tare haios, se trezeste si nu intelege cum de leviteaza, incearca sa bata agenda ... macar am scapat noi de batai - inainte il luam in brate sa il mutam si ciupea asa de rau ca ma asteptam sa imi dea sangele, ba imi mai ardea si cate o aripa (cea buna, aici e bine ca nu loveste totusi cu amandoua; are o lovitura scurta si puternica, cu ea nedesfacuta, cumva din umar) O data nu vroia sa sara de pe agenda pe craca, am inclinat-o putin, o mica neatentie din parea mea, iar blegul a cazut cu "cearceaf" cu tot (are hartiute peste tot pe unde obisnuieste sa stea, iar cineva are grija sa i le schimbe zilnic).
Hai ca v-am impuiat capul ... as scrie cred ca pana dimineata. Toata lumea doarme, intr-un final, in casa, numa eu am mancarici la degete. Daca dorm putin intr-o noapte am remarcat ca in ziua urmatoare sunt speedy si nu reusesc sa ma culc devreme (oi fi defecta ?!?). Bine ca s-a linistit Gugu, am crezut ca inghitise un duracell In noaptea asta cred ca il las sa doarma in sufragerie, mi-e ca daca il trezesc iar incepe frecusul, iar pe balcon vine destul de multa lumina de afara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sandy multumesc ca te gandesti la mine.dar cel care mi-a propus 3-4 IA in tara este dr Peter Kovacs.cu el voiam sa fac FIV.si nu cred ca as putea sa ii spun de acest deal.cred ca n-as putea sa spun nimanui nu stiu ce voi face.iar nu stiu.si nu-mi place deloc starea asta...

Qiao bine ca ai scapat!sanatate multa pasaretului!

Mergi la inceput