Clubul "babelor" FIV-oase 73

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

La multi ani de 1 martie!! Va doresc o primavara insorita si plina de vesti bune

Daniela, emotionanta poveste, mi-a placut faza ca bebeii veneau cu low-cost, se vede ca este criza. Te-am citit la donate, cred ca fetele de acolo, explicand procedeul pas cu pas, au usurat viata multor fete. Iti urez succes si sper sa vii cu doi, asa cum iti doresti.

Pup restul fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Fetelor .. va doresc o porimavara minunata ... un an senzational si mult soare in viata ...

Primavara este anotimpul meu preferat ...
Mi se pare minunat cand vad pomii infloriti ... iarba verde ...si floricelele ...
Mor dupa zambile ... le ador ...
Imi plac florile care au miros.


Pup toate fetele ...

Miercuri 07.03 - este ok 17.30 sau 18.00 (mi-e indiferent)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Fetelor sa aveti o primavara de vis!

Uitati aici ghiocei si zambile pentru toate



Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

....remember me?????

dragi doamne si domnite....va doresc o primavara minunata ca voi.
zambetul sa va fie mereu pe buze,sufletul plin de iubire...sa fiti fericite si apreciate asa cum meritati.
primiti urarea mea sincera, o imbratisare calda din partea mea si restul.....stiti voi......................


p.s.puteti sa ma credeti ca nu mai stiam pe unde sa caut Clubul???
cam de atata timp nu am mai intrat pe forum...sau sa fie batranetile???


pentru fiecare doamna speciala de aici.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Samira, welcome! O primavara placuta si cu finalitate placuta!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Hallo girlies si o primavara in care sa ploua aici cu big-fat-kiddies, va urez!

Nanne, hunny, esti ca o gura de fresh air, ma bucur ca iti prieste pregnanteala! me happilica tare, ca te-ai decis sa scrii si despre altceva decat conditile meteo din Buc., ar fi fost cu adevarat a waste of talent sa te rezumi la atat..am savurat cu adevarat povestea fiv-ului tau euro-asiatic, plin de peripetii si relatat cu atata savoare si, most important, finalizat cu happy end! (btw, extra-special congrats pt little heartbeat)..apreciez indeosebi si felul in care "manageriezi" topicul de sultane..really nice job!
citindu-te, am regasit mult din "stilul meu caracteristic" (ala greu de urmarit de unii, e.g. in mai multe limbi, lots of emo's si umor fin (din ala pt brainiaci)..si yey si pt viata palpitanta din multinationala si juggle-lul intre job-IVF-pregnanteala-etc..nu mai spun ce bine m-am amuzat si cu teoria optimismului inteligent (bisou for that!) sau cu raspunsul privind detaliile trecute la semnatura->> so, you go girl, esti intr-o forma excelenta si sper sa ti-o pastrezi nealterata mult timp de acum incolo..->> extra kudos, for extra smart & funny mommy to be!

despre moi? pai, nu prea am updates..eu sunt retired de pe forum, dupa cum stiti (si btw. in excelenta companie, ca doar si Papa s-a retras de la Pontificat la castelul Gandolfo) doar ca, eu ma rezum la o locatie mai..homey, nu-mi doresc palate..

in rest, in pofida absentei, ma urmaresc "pataniile"..forumistice..dar, hai sa va pove, desi tre' sa dau din casa:
de vreo 2 zile, am cetit intamplator la donate (unde btw, am constatat ca, a avut loc un schimb de generatii si nu mai stiu aproape pe nimeni), ca o con-citadina de-a mea, a descoperit un medic hemato, local (altul decat mrs. Avram), care lucreaza (si) in sistemul de stat si care elibereaza reteta de clexane compensata la gravi's, ceea ce, trust me, e o raritate in zona..(madam A., btw, elibereaza doar scrisoare medicala, nu reteta si medica mea de fam. face nazuri..)..acum, to make a long story short, plina de optimism (nu din ala inteligent) si speranta, ii scriu fetei un PM si o rog frumos sa-mi spuna numele dr-ului ei si unde pot sa-l gasesc..la prima vedere, ai crede ca nu e vb de NASA science si un raspuns de-un rand ar fi mai mult decat suficient (mai completez ca, n-am interactionat ever cu d-na in cauza, ea fiind din new generation, dar, am intrebat politicos si am multumit anticipat)..
acum, ce-a urmat e..history: eu, nu ma prea regasesc, ce-i drept, in rolul celui care pune intrebari..de regula, sunt responsabila de partea cu raspunsurile, deci experienta a fost una inedita pt mine..mi-am imaginat, silly me, ca primesc o simpla info cu usurinta si promptitudinea cu care eu le-am oferit mereu, at the best of my abilities, desigur..huh, dead wrong! am primit un PM in care, mi s-a explicat (pe larg) ca nu crede ea, ca dr respectiv se ridica la nivelul asteptarilor mele (he??), ca eu sunt drastica in alegerea medicilor (WTF???), ca oricum e sub Avram si Uscatescu ca nivel(??) (well, not the point!), ca ea (d-na in cauza, adek) stie oricum ff multe despre FIV in general (no comment) si cu atata bagaj de cunostinte la bord, s-a gandit probabil in locul meu ca, n-ar trebui sa merg la acel dr., ci sa raman la mrs. Avram...he, he..well, am citit juma' de pagina, am aflat care sunt criteriile mele de alegere ale unui dr. si.. uuuuoooofff, dupa atata lectura, am ramas tot fara raspuns...
okay, m-am gandit in sinea mea, de unde nu e, nici DD nu cere, vb aia..dar, spre seara, mi-a dat prin cap ca, poate am primit info pe main..ergo, intru la donate, cetesc ultimele cateva pagini si..nu mare imi fu' mirarea cand, imi regasesc propriile cuvinte, preluate mot-a-mot (inclusiv semne de punctuatie si onomatopee- ca deh, dc ai un stil caracteristic, e greu de plagiat) intr-un mesaj al d-nei respective, prezentat ca fiind aport personal, desigur..
acum, nu dati cu rosii, imi dau si eu seama ca, traim intr-o tara in care, inclusiv premierul ne explica ca ghilimelele n-au valoare, ca diferenta dintre citat si plagiat e neglijabila (in fapt, diferenta e un titlu de dr. in stiinte juridice) dar, eu am studiat intr-o tara civilizata (n.r. Austria) unde proprietatea intelectuala e respectata si dai quote daca preiei mesajul altcuiva, indiferent dc persoana vb sau nu limba respectiva sau citeste materialul in cauza.. deci, insist sa raman la parerea mea, ca e o chestie de respect si de onoare, sa nu-ti asumi, pe sest, munca si ideile altcuiva si dc tot nu ai idei proprii, macar pui acolo doua ghilimele, ca asa-i cinstit si frumos...needless to say ca, desi dintr-un acces de optimism stupid, inca nu mi-am pierdut total speranta, nici la ora asta n-am primit raspuns..nici cu, si nici fara ghilimele..
am pus si eu o intrebare si zau daca era tricky question..in concluzie constat ca, e mult mai simplu sa stii si sa raspunzi, decat sa intrebi..cel putin, in experienta mea
si am mai constatat, cu oaresce surprindere ce-i drept, ca desi atunci cand scriu/postez in stilul meu caracteristic (da, da ala mult blamat, care, btw e lipsit de ipocrizie si din atari motive, nu intotdeauna politically corect), se gasesc mai mereu diverse binevoitoare dornice sa faca analize pe text, persoane total necunoscute mie, imi copiaza/salveaza/arhiveaza mesajele si ele reapar la suprafata, cand ti-e lumea mai draga, sau te astepti mai putin
so, hm, da, chiar ma simt azi, de ce nu..something special

btw, asa ar trebui sa se simta fiecare din noi, in fiecare zi..sau, cum mi-a spus hubby de dimi, simplu & sincer tu esti primavara mea..
so, lots & lots of babies sa aterizeze la voi in primavara asta, sa va umple inimile de zambete, bucurie si emotii pozitive (nah, ca am fost si eu cheesy pana la urma..nu-i bai, ca-i de sezon)

va pupic,
Lara


le: e ok sa ramai true to yourself, sa scrii ceea ce crezi/gandesti/simti, ceea ce te bucura sau ceea ce te deranjeaza, ceea ce-ti face placere sau ceea ce te scoate din sarite, in fond fiecare are dreptul sa-si exprime o parere, atata timp cat, exprimarea ramane una de bun simt; nu trebuie toata lumea cu toata lumea sa se pupe (nici chiar virtual), asa cum nu se-ntampla nici in viata reala.. si nu trebuie cineva sa se lase intimidat in vreun fel, sa renunte la a-si spune p.d.v., de teama sa nu strice vreo atmosfera..oricum, daca atmosfera e fake, nu e de nicio valoare; eu, daca nu pot sa-mi iau geanta Chanel par example, imi voi lua cu siguranta Musette, Michael Kors, Furla, dar, never-ever vreun fake! but that's just me..parerea mea, bineinteles

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

woah, samira, acum te-am vazut si era sa pic jos..realmente..asta da surpriza de martisor!
eu te salut rapid, ca sunt pe fuga, dar, ma bucur nespus sa te vad!!
iti doresc toate cele bune, sper ca esti bine si ai vesti din cele mai grozave!!
L.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Samira super sa te vedem! esti asa de scumpa...la vedere


Lara ti-am zis deja dincolo de bun venit, dar acu vazandu-ti "povestea zilei" iti repet te-am pomenit un pic mai devreme intr-un PM catre o fata draga de aici si-i sugeram sa faca ceva "a la Lara" printre alte variante, so ti-am recunocut drepturile; esti "funny" anyhow; si stai linistita romengleza e foarte la moda si se poarta mai ales la cele care au lucrat sau lucreaza prin multinationale; so ti

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Nannee in Bucuresti vremea chiar este frumoasa, primavarateca si mie chiar imi place sa vorbesc despre asta, mai ales acum, cu o "inimoasa" Doamne tinere, frumoase si inteligente, sa va fie sufletul la fel de frumos si senin, ca ziua asta minunata!
samiruta am gasit ieri martisoare de care cumperi tu in fiecare an

babute minunate



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

O primavara frumoasa dragelor Sa fie una plina de soare, flori si numai vesti bune
Elly te pup domnita draga. Noi suntem bine, crestem mari si frumoase. Sa imi dai adresa ta de mail ca sa iti trimit poze si povestim mai multe
Nanne felicitari pt inimioara Sa o tineti tot asa si anul asta sa fie cel mai frumos din viata ta
Qiao
Daniela,Gaby,Velvet,Camcris,Micky

Mergi la inceput