Clubul "babelor" FIV-oase 73

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

nanne pt closca noastra alegem si un loc unde nu se fumeaza (ai auzit ari !?! ) Stai linistita, de fiecare data s-a lasat cu papa si limonade.
camcris pe cuvant ca nu imi aduc aminte, dar stiu ca ma cam speriasera, ai mei fiind niste nesimtiti de felul lor, si le-am intrebat pe fete. Posibil sa imi fi sa sarit din grafice niste valori la hormoni atunci, nu m-am analizat, am incercat sa fiu zen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Fetele

Nanne sa-ti traiasca inimioara si sa ai inca 7 luni minunate

Camcris la fIV facem testul la 14 zile dupa ET care de regula e la 3-5 zile de la ovulatie; de asta zic eu ca te-ai grabit si ca 1,2 asta de acum nu inseamna mare lucru..adica nu te lamureste daca e sau nu e; eu iti doresc sa e

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna
Cami, imi pare rau! Er trebui sa faci si tu o regula de 40 de zile ca mine , eu fac beta numai in a 41 zi, altfel nu arunc banii.
Nanne, frumoasa balerina! Felicitari pt inimiara!

Ce tare fetelor ca va vedeti!!Vreau si eu!

lumea si fug inapoi la treaba ca am multa, multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Miki82 ,eu anul trecut am avut o patanie cu un chist hemoragic..incepusem schema fiv si a trebuit sa intrerupo schema din cauza chistului hemoragic .Dr Albu mi-a spus ca daca continuam riscam sa creasca fff mare si va trebui sa intervina chirurgical ,asa am intrerupt totul ,am asteptat menstruatia ,am fost monitorizata dupa ,si il eliminasem odata cu menstruatia.Apoi am inceput iar schema fiv !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Cami sunt fix in aceeasi situatie ca tine. Am facut si eu ieri bhcg si mi-a iesit 2.5. In ziua 9 dupa et cu 1 embrion ziua 3. Cred ca e prea devreme sau doar mai vreau sa sper intr-o minune, desi nu exista minuni pt toata lumea. Ma gandesc sa merg maine sa-l repet, fac in continuare tratamentul, dar sincer nu am nicio speranta. Asta am decis dupa ce am citit ceea ce te-au sfatuit fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Brsocuta bafta multa si tie.
e prea devreme si maine la tine. Luni mergeti la sigur si tu si Camcris dar stiu ca e greu cu rabdarea ca am fost campioana la repetir de beta.

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Offf, Sandy, asa e greu.ffff greu. La mine e fiv 6 si ultimul ca nu mai pot. Dar daca e ceva ma gandesc ca maine tb sa fie macar putin crescuta afurisita asta de analiza, nu? Pana luni imi iau campii de tot.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Camcris, broscuta eu am facut beta in ziua 10 de la transferul de embrioni de ziua 2. rezultatul 3,5 negativ. exact in a 14 zi de la punctie mi-a venit menstruatia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Nanne, felicitari pentru inimioara! Doamne ajuta sa fie bine si pe mai departe! Matza ta seamna cu british-ul short hair.


Ari, deci asa... cu senzori, ha?!


Am mai vrut sa spun ceva, dar am o memorie de octogenar in ultima vreme, naiba stie ce am patit... tuturor, nu nominalizez pentru ca sigur uit pe cineva si nu as vrea asta. Stie cineva cand va veni exact primavara aia adevarata?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Daniela, , ti-am citit povestea de la donate, poveste care e tare draguta, de altfel. Dar.... dar... eu imi inchipui un pic diferit lucrurile. Eu imi inchipui ca de nerabdare si lunga asteptare, copiii aia o iau pe ulei. Mai trag o bauta, fie ea si biberoneasca, o hahaiala, si.... joaca bowling. Da, asa imi inchipui. Si sunt asa de prinsi de joc incat de cele mai multe ori pierd, mai, avionul! Pe bune! Cred ca avem cei mai zgubilitici copii din universul asta!

Mergi la inceput