Clubul "babelor" FIV-oase 73

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

miky82 chiar nu sunt suparata pe tine, eu sincer nu inteleg de ce am sanii in continuare tensionati, grei si foarte sensibili
eu ma gandeam sa repet beta maine, voi ziceti ca este prea devreme?
am citit pe net ca dupa ovulatie mai trec 7-10 zile pana la implantare si atunci cand are loc implantarea incepe organismul sa secrete hormonul beta HCG, sper ca m-am exprimat corect si nu scriu prostii

eu acum sincer nu am simtit si nici nu simt ca as fi insarcinata, poate sunt eu mai nesimtita
singura nedumerire sunt sanii care sa incapataneaza sa ramana tari

o zi frumoasa va doresc asa cum este in capitala



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

astept propuneri de mom intalneala (zi, ora). ca sa o prindem si pe xdidi, ar trebui ori intr-o seara sapt viitoare, ori in w-e, pe 9-10. Data trecuta stiu ca era cat pe ce sa ne intalnim pe 8 martie, dar s-a decalat, pe 8 clar era peste tot aglomerat.
eu, teoretic, nu am nimic programat in w-e, iar in timpul saptamanii de la 18 sunt free, sotul e la cursuri si termina la 22, asa ca nu va suferi singur acasa
camcris eu nu am avut niciodata simptome de sarcina cand a fost sa fie, doar feelingul ca e cineva la bord, in schimb am avut 2 episoade de sani f sensibili, fara nici o legatura cu sarcinile. Ai luat rezultatul si de la ei ? Daca e < 1.2 ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Qiao .. eu zic sa o lasam pe Didi sa decida ...
Insa eu nu sunt disponibila in acest weekend .. si nici urmatorul ...
Voi fi plecata ...

Camcris- eu tot timpul am sanii "tensionati" ... nu pot purta nici sutien ... dar eu am niste probleme .. am vreo 2-3 noduli pe acolo ...
Te-ai gandit sa-ti faci o eco la sani ??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Si eu sunt disponibila tot in cursul saptamanii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

sanii mi se intaresc inainte de ciclos cu 5 zile, eveniment 7 zile inainte, acum sau intarit cu 12 zile inainte asta este nedumerirea mea
noduli nu am simtit la palpare am sanii foate mici eco nu am facut, am sa intreb cand merg la dr.
QiaoBing cum au foste acele episoade cu sanii senisibili, cate zile te-au tinut

fetelor ce ziceti daca repet maine beta. este prea devreme sau sa astept pana sambata?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

fetelor grea decizie pe capul meu...eu in timpul saptamanii pana la 20:45 sunt la munca insa sunt fix la unirii asa ca pot oricand dupa luni....o sa va mai scriu in weekend si qiao intru pe pm sa-ti las nr meu de tel sa ne auzim ca asa e mai sigur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

salutare babute...mai, eu nu pot nicicand ca nu stiu ce fac peste-o ora, d-apai peste cateva zile, dar promit sa urmaresc subiectul si sunt pe faza cu momentul intalnirii si, daca pot ajunge, ajung.
camcris - imi pare rau pentru rezultatul asta, dar, la medlife, asta e valoarea pentru rezultatul negativ (crede-ma, c-am vazut o duzina)

P.S. - mistooo matzaaaa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata fete

mi-ar fi placut si mie sa ma intalnesc cu voi...de anul trecut,de cand v-ati intalnit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

camcris - eu nu stiu cum arata beta pentru nesarcina pentru ca eu nu am facut. Sfatul meu este sa fii calma si daca vrei, poti reface analiza. Daca nu, poti astepta si o sa vina CM (sau nu ). Parerea mea este sa nu te agiti, pentru ca daca este sarcina, nu este bine. Pe de alta parte, nu inteleg de ce atat de multe intrebari. Daca sanii luna asta sunt congestionati zece zile fata de alte cin'sp'e luni in care au fost doar doua-trei zile, eu nu vad nimic in neregula. Pentru ca nicio luna nu se asemeamana cu alta. Poate acum ai facut un efort deosebit, ai avut parte de mai mult stress, poate ai mancat ceva deosebit, efort mai mult.
Tot ce spun este ca dincolo de dorinta noastra de a avea un prunc sanatos, trebuie sa ne pastram sanity. Sa incercam sa nu ne urcam prea sus, ca sa nu pravalim prea rau in caz de esec, dar totusi sa ne bucuram cugetat cand e cazul. Trebuie sa fim in ciuda dorintelor si suferintelor cu sufletul deschis si, de ce nu, zambitor.
Stiu ca este greu, dar cu putin antrenament, nu e imposibil. Este un optimism "inteligent".

Ari Multumesc, este o fasneata, care si-a descoperit un nou hobby - capacelele de la Clexane In fiecare seara, cum ma vede venind cu injectia, sta fff atenta si se ridica in doua labute sprijinata de genunchii mei si imi "spune": imi dai capacelul, pls, pls! si apoi incepe harababura! sa te tii! Apropo, de unde ai retinut ca nu ma duc la eco luni? Ca info, am fost azi, avem 7s5z si suntem un bataios

Qiao -> Cat despre intalnire, daca nu sunt prea obosita , as incerca si eu sa vin. De ex., am putea spune miercuri seara (pe la 18 - 18.30), caci parca se intoarce xdidi din "delegatie". Dar am merge undeva unde se mananca? Pentru ca mie mi-e foame (cel putin acum).

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

nanne,felicitari pt bataios!

Mergi la inceput