Ghiocei martie-aprilie2009 *458*Alaturi de IULIA!

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Oooo avem si o sarbatorita astazi :

RAMONA

Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de copiii tai frumosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Floric- Tare incantat a mai fost "Fulger"-ica de petrecerea lui. Adevarata desfasurare de forte si toata lumea a era acolo "cu sufletul" (se vede).

Despre Lady ADA nu pot sa spun decat ca a fost si f emotionata.
Novusica- ai muncit ceva pt a organiza toate astea. Bravo! si multumim ca ne-ai dat ocazia sa ne clatim ochii si cu alti ghiocei dragi si mamicile lor.

Cum si-a botezat catelusa? Poate ii facem cunostinta cu Basil al nostru (eu ii zic Vasilache, dar se supara propitara), ca-i fix la fel, dar...negru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Oooo avem si o sarbatorita astazi :

RAMONA



+1
La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

ooo,da, cum de mi-a scapat,
La multi ani! draga Ramona
sa fii sanatoasa , fericita si iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui andiaroro
Despre Lady ADA nu pot sa spun decat ca a fost si f emotionata.
Novusica- ai muncit ceva pt a organiza toate astea. Bravo! si multumim ca ne-ai dat ocazia sa ne clatim ochii si cu alti ghiocei dragi si mamicile lor.

Cum si botezat catelusa? Poate ii facem cunostinta cu Basil al nostru(eu ii zic Vasilache, dar se supara propitara) cai fix la fel, dar...negru.

ana

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)


Ada a ramas tot in atmosfera festiva si asteapta cadouri, luni si marti chiar a mai primit cate unul si a fost tare incantata

Catelusa se numeste Fluffy , chit ca ea o botezase initial Patrocle
Il mai avem si pe Peticel care e inca in top, tot cu el doarme, Fluffy e de scos in lume doar



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Scuze ca intru mai rar dar am o viata asa palpitanta...
acum scriu cu o mana, o alaptez pe Naty prin somn , cand e treaza vrea alaptata numai daca stau precum vaca, capra si alte animale cu patru picioare , nu stiu cata perioada o sa mai alaptez in ritmul asta. Imi doresc sa o pot face cat mai mult dar e mare chinuiala.

am inceput diversif. cu morcov si albituri, le mananca cu pofta si asta ma bucura

Cred ca o parte din voi a aflat de pe FB ca Stef are varsat de vant , imi e asa mila de el, e plin de bube are si pe limba. Peste cateva zile astept sa imi iasa si mie dar si Nataliei , taman acum cand a venit primavara...

Va multumesc pentru urarile de ziua mea , va servesc virtual o felie de tort cu crema de lamaie si un vin de nota 10 .


Au fost multe aniversari zilele astea asa ca le urez la toti ghioceii nostri sa creasca SANATOSI , sa va aduca numai bucurii si satisfactii. LA MULTI ANI !!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

La multi ani, LUCA!
La multi ani, RAMONA!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Eu aveam o zi, asa, nici buna, nici rea, cu o tzira de neliniste, fireasca zic eu, inaintea oricarei programari medicale (meregm la Cluj cu Ian pentru control ofta) si cu o maaaaaare lipsa de chef de a face...orice daaaaaaaaaaaaaaaar acum sint happy, happy, happy!
Mi-a ajuns cartea mult dorita Roro, iti multumesc tare,tare pentru bucuria maxima pe care mi-ai facut-o.
De abia astept sa o re-citesc. Daca vreti, o imprumut, apoi, vorbitoarelor de limba franceza si iubitoarelor de mari povesti de dragoste si adoratoarelor de Picasso ca-i prea faina ca sa o citesc numai io.
A fost fain si ca a jucat rol de madlena proustiana: mi-am adus aminte instant momentul cind am tinut-o in mina prima data acum 10 ani

Roro, astept cu nerabdare sa ai nevoie de mine; in ceva bun si pozitiv, desigur. Te pup cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ramona, la multi ani! Sanatate lui Stefan

***

Floric, cel mai mult mi-a placut atmosfera de familie. Imi place ca sinteti atit de apropiati si stiu ca asa veti ramine. E un dar nepretuit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

La multi ani, Ramona, sa fii fericita!

Unde-s pozele adei, pe fb?

Da, pe Rares l-am vazut si eu si e asa dulce!!! Floric, cum te-ai descurcat cu tricoul? Masina aia e din Cars? Eu la Cars 2 n-am avut nervi sa ma uit, de aici lacunele. Dar daca imi puneti intrebari din prima parte stiu tot, chiar si replici!

Roro, inainte de intrarea in UE, asa era si aici, carnetul era valabil un singur an, apoi trebuia sa dai din nou examen ( nu stiu daca trebuiau si ceva ore). Apoi, n-a mai fost asa, au recunoscut carnetele, am citit aici pe forum ca te duceai cu cel romanesc si ti-l preschimbai in ...nemtesc. Chestia asta a facut-o nevasta prietenului sotului meu acum vreo 2 ani parca, doar ca ea a picat prima data ex si a stat mai mult. O sa intreb daca circula cu carnet ro sau german. De unde dovada ca am locuit acolo o perioada mai lunga, ca nu mai sunt vize, nu lucrez ca sa vada ca am fost aici zi de zi... . O sa ma interesez, oricum. Merci!

Mergi la inceput