Ghiocei martie-aprilie2009 *458*Alaturi de IULIA!

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Lucosule mic si frumos, la multi ani bucurosi!
Simpli si Mimiloi, la multi ani de parinteala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dimineata dragelor,

vin cu cafea proaspata si cu pupici multi-multi pentru dragul nostru Luca - La multi ani!
simplisor pe tine te imbratisez strans-strans (asta noapte am visat ca am aparut la usa ta cu un tort facut de mine)

dodo - de ce erai treaza cu noaptea-n cap? sper ca nu-i nimeni bolnavior, da?

anaan-


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

astazi am serbarea de 8 martie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

La multi ani, Luca! Sa fii sanatos si sa ai noroc cu carul!
Simply, chiar am vrut sa te intreb: ramaneti acolo sau aveti in plan o tara vorbitoare de engleza? Am vazut ca Luca e axat mai mult pe engleza. sau n-aveti nici un plan conturat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Multumesc fetelor, dar stiti cumva si cat e valabila scoala? Pot face scoala intr-un an si examenul peste 8-9 luni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!!


LUCA

Sa fii sanatos copil frumos si radios !!

Simply multi , sa ai o zi minunata !!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

dodo - de ce erai treaza cu noaptea-n cap? sper ca nu-i nimeni bolnavior, da?



-daca intrebi de ieri...(am scris la 4 si ceva)-trebuia sa termin ceva si stiam ca ziua nu am cum
-azi...asta-i programul firesc ,"normal" la mine

Multumesc lui Dumnezeu suntem ok cu toti si ne pregatim de prima serbare de ziua mamei ,a Isabellei.E atat de emotionata mai stpune uns din poezii vine si ma pupa,apoi"mami te iubesc !" si ma strange in brate ma topesc toata

Zilnic ma intreaba cat mai este pana la ziua ei... azi -maine in functie de timp o sa-i fac un calendar ,unde sa taie ficare zi ce trece ...poate astfel scap eu de raspuns


all

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Sa ne traiasca un ghiocel scump scump de tot, LUCA!!!!!
FELIZ CUMPLEANOS, CARINO!!!!!!!!sa ai o viata usoara si sa cresti mare si sanatos!



www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 37
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Luca- La multi ani!

Kea- Nu stiu, cum e cu scoala romaneasca, dar presupunand ca se rezolva, verifica cum vor privi autoritatile germane permisul tau romanesc. Eu am avut voie sa-l schimb pe ala romanesc in fr in primul an. Asta pt ca am avut noroc ca aparuse o lege, care permitea asta (am facut 3 drumuri la Prefectura si mi-au trebuit o tona de hartii), dar cei de dinainte au fost nevoiti sa mai faca scoala o data in FR si sa dea ex, ca nu aveau voie sa conduca cu cel ro decat in primele 3 luni.
Stiu ca barbatul vroia sa faca schema ta si a lasat-o balta, pt ca fr nu-i recunosteau permisul, pe care si l-ar fi luat in Ro, decat daca proba ca a domiciliat in Ro min 6 luni atunci cand a facut scoala si dat ex. Vroiau cumva proba ca ai locuit "pe bune" acolo o per, nu ca e un aranjament ca sa-ti iei permisul mai usor intr-o vacanta fulger. Acum cu UE banuiesc ca e mai simplu si ai putea circula cu el, "romanesc", dar n-ar strica sa te interesezi, pt ca una e sa te muti dintr-o tara in alta si sa-ti schimbi actele in baza unor intelegeri intre cele 2 tari, si alta...Amicii, care s-au instalat in Fr dupa intrarea in UE au mers linistiti cu permis ro fara sa-l schimbe, dar au fost invitati de politisit (atunci cand i-au oprit) sa faca bine sa se prezinte cu acte sa li-l faca fr ( sa-i aiba in baza de date, ca sa poata da amenzi).
Eu iti inteleg f bine motivele, tocmai pt ca si noi am analizat pb, dar intreaba la cei care se ocupa la voi de "permise", ca sa nu te trezesti ca te agiti si apoi ai pb cu schimbatul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

si pentru Ramonel sa fii sanatoasa si sa te bucuri de tot ce e mai frumos in viata!!!LA MULTI ANI!

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 37
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput