FIV cu ovocite donate Cap 41

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

LA mine a rezistat unul singur la congelat.Dar trebuie sa vezi lucrurile altfel:vei reusi din prima...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza26 spune:

Ce bine ar fi sa reusim din prima...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danah_78

LA mine a rezistat unul singur la congelat.Dar trebuie sa vezi lucrurile altfel:vei reusi din prima...


bineinteles ca eu ma vad deja cu gemenasii la bord ,dar ma gandeam ca la varsta lor donatoarele ar trebui sa aiba mai multe ovule,stiu ca le stimuleaza foarte putin, asta e,mi-ar place sa stiu ca avem si o rezerva.
maine merg sa fac sonohisterograma,am ceva emotii,nici nu stiu cum e mai bine,sa imi gaseasca ceva pe acolo si sa imi faca si histeroscopia,sau nu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza26 spune:

Daniela unde faci tu fiv-ul?si cam cat te duce cu totul?in Cehia parca?eu nu inteleg cum este cu donatoarea,o platesc separat eu sau se include in pretul pt fiv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Danah, ma bucur mult ca eco a fost perfecta! Eu as sta numai la eco
Daniela, si eu mai am tot unul la congelat. Asa cum zici si tu, donatoarele sunt stimulate doar usor, gandeste-te ca sunt voluntare, nu primesc bani si nu le-ar conveni sa fie pompate cu hormoni... Au dat de curand la TV o clinica din Buc care, in mod ilegal, recruta donatoare contra cost si facea FIV-uri cu donate. Una din donatoare, din cauza tratamentelor agresive, si-a pierdut ovarele...

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

32+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

Multumesc din suflet pentru sfaturile voastre.
Doar acum va citesc,nu am acces la net decat acasa.
Nu m-am gandit la o ecografie si dr-ul meu nu este in oras saptamana asta.Sunt programata la eco luni.
De azi dimineata nu am mai avut nici un spoting iar cel de dimineata a fost relativ mic zic eu asa cam ca o moneda de 10 bani.
Ce ziceti sa merg totusi la un eco?
Nu stiu la cine sa merg,in afara de dr-ul meu nu mai stiu altul specializat in fiv in oras si parca imi e si un pic teama.

amaliaro cand ai avut problema cu placenta ai sangerat mai tare,adica mai mult si mai aprins la culoare?


5+


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Danah felicitari pt eco
Wish nu dar mi am sunat medicul m am dus ma vazut si mi asuplimentat utro vaginal de la 600 am ajuns la 1200 dute la un spital ceva sa faci o eco nu trebuie ca medicul sa stie despre fivpur si simplu sa fie ginecolog nu sta pana luni ca mai rau te stresezi


amalia tsakoniati
20+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

amaliaro nu cred ca am inteles foarte bine , nu ai avut sangerare ci doar spoting?
Poti sa aproximezi cantitativ?

5+


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

sandy multumesc din suflet,mi-a ajuns pachetul tau.
Cu confuzia sa stii ca va fi de bun augur , sunt sigura ca o sa fii mamicutza de gemenasi.Mai vorbim!
danah ma bucur din suflet ca sunteti bine.Doamne Ajuta si in continuare.
daniela tin pumnii maine si te asteptam cu vesti bune !!!
Nici eu nu mai am nk congelat la Brno.
irilac pup mamicutza de baietel frumusel !!!
Ce fericita trebuie sa fii!Sa va traiasca !
noi2,ivisor cum sunteti dragutzele mele?


5+


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Wish nu mult cat sa se murdareasca tamponul spotingul de care zici nu mi se pare normal ti am zis mergi la un eco si nu suplimenta nimic pana nu faci eco analiza pt progesteron nu are deaface cuce progesteron ai in uter ca acolo trebuie sa fie ok

amalia tsakoniati
20+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput