FIV cu ovocite donate Cap 41

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Wish dute la eco sa nu fiedezlipire de placenta la mine asa a fost sangele maro nu este proaspat deci cel mai bine este sa mergi la medic

amalia tsakoniati
20+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Wish ce faci? Cum esti? Eu zic sa nu intri in panica. S-ar putea sa trebuiasca sa suplimentezi utrogestanul. Fa si o ecografie ca sa fii linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Iri, ce frumos, ati avut si botezul! Sa fie sanatos micul crestin si sa il fereasca DD de virusuri. Si eu stiu ca e protejat pana la 6 luni... Imi pare rau ca ti s-a oprit lapticul. Te-ai stressat cu botezul?
Wish, e posibil sa fie nevoie de mai mult progesteron. Oricum, eu zic sa dai o fuga la doctor. Iti tin pumnii

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

32+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Wish nu intra in panica, au mai fost fete care au avut mici sangerari, poate fi de la progesteron, poate fi de la uter ca doar el se mareste acum...mergi la dr ca sa ti confirme ca totul e bine, eventual suplimenteaza progesteronul si stai linistita, nu fa efort totul va fi bine
De prog injectabil...nu stiu ce sa zic, daca nu e sangerare abundenta eu zic ca nu e cazul sa iei, stiu ca nici dr de la brno nu recomanda, sigur iti va zice sa mai pui utro nicidecum inj deoarece stiu ca ingroasa sangele si vad ca ai si tu niste mutatii....dar asta depinde de cum evoluezi.
Te rog sa stai calma, sa nu intrii in panica ca faci rau si la bebei, totul va fi bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Wish stai linistita ref al confuzie ca oricum sigura intre mine si Noi 2 este o legatura "astrala", doar nu degeaba ne-am intalnit noi in Septembrie la Brno
Sper ca ti-a ajuns pliculetul sau ca oricum e in drum spre tine.

Ref la sangerare suplimenteaza imediat utrogestanul macar cu 200, ia 2 Duphaston sau 3/zi, ia si 1-2 Nospa si nu fa dusuri fierbinti!
Fetele au zis binesa mergi la dr sa-ti faca o eco sa vezi ce e!

Pup si Doamne ajuta sa fii bine!

Pup toate fetele.

Am intrat pe fuga ca sunt in agitatie mare cu niste acte

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Multumim de urari tuturor...bebele a fost f cuminte, toti se mirau de el.La botez i-a placut, lui oricum ii place balaceala, apoi a stat cumintel in brate la nanu si se uita la icoane...avea niste ochi mari cat cepele , apoi la restaurant a dormit, a dansat cu mami si tati, a facut poze...i-a placut ce mai. A 2 zi in schimb l a ajuns oboseala si 2 zile a dormit non stop .

Dragelor, ma rog la DD ca sa reusiti toate, sa ne intalnim sa povestim despre bebeii nostrii, luptati cat puteti pt asa un sufletel, nu conteaza in cel fel vine...natural, cu donate cu mama surogat, prin adoptie....chiar nu conteaza, in momentul cand aveti in brate o magaldeata mica totul se schimba, viata e mult mai frumoasa. Nu renuntati la lupta, stiu cum e, am trecut si eu prin esecuri/ dezamagiri, dar ce nu ne omoara ne face mai puternici, DD are un plan pt fiecare,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Irisa iti traiasca micul crestin sa fiti sanatosi si o viata fericiti va pupa matusica

amalia tsakoniati
20+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Fete dragi,
Am fost azi iar la eco,bebicii sunt bine avem 8 saptamani si 2 zile respectiv 8 sapt si 1 zi.Hematomul initial s-a resorbit dar a aparut din pacate altul in alta pozitie.Sper sa fie bine pana la urma sa dispara si asta.DE sangerat sangerez din sapt 5.Wish fa o ecografie sa stai linistita.Pe mine ma linistesc ecografiile pentru ca ii vad si sunt atat de fericita....ii multumesc lui Dumnezeu in fiecare zi si ma rog sa fie bine si la mine si la toate fetele de aici.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza26 spune:

Danah_78 ma bucur ca sunteti bine Doamne ajuta sa fie bine pana la capat,Wish ai facut eco?o sa vezi ca o sa fie bebele bine si asculta sfaturile fetelor care au trecut deja prin aceasta experienta,AMALIARO ce faci?faci botosei si caciulite?

Speranta,Tusferi,Miracol,Sandy,Irilacsi aveti grija de voi!Irilac ai grija de comoara ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

fetelor,am intrat doar sa va salut
vreau sa va spun ca citesc si pe fertility friends si am vazut ca sangerarile mai ales in sarcina cu gemeni sunt foarte obisnuite,eu zic sa nu va faceti probleme,desi nu as vrea sa fiu in pielea voastra la cum sunt eu de disperata .Ma roade o intrebare:cele care au facut la Reprofit,aveti embrioni congelati? Mi se pare ca foarte putine fete au avut ceva de congelat
Iri felicitari pt.botez,sa traiasca micutu crestin,dragul de el ce obosit a fost dupa atata distractie

pup gravidutele si pe cele in devenire

Mergi la inceput