FIV cu ovocite donate Cap 41

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

ALYNUTZA fac la cehi,ai toate info.pe prima pagina si daca nu poti sa mergi pe sit-ul lor sa te informezi.Procedura in sine costa 4500 euro,tu nu ai nici o treaba cu donatoarea,din banii astia ei ii platesc tratamentul si o mica compensatie(asa am citit eu pe undeva,nu mai stiu unde,nu e chiar benevolat).Tu mai trebuie doar sa iti platesti trat.de sustinere care nu costa foarte mult,drumul,cazarea si cheltuielile acolo cat o sa stai.Nu pot sa iti zic cat ma costa pe mine,pt.ca eu vin din Mtl.si ma costa mai mult drumul,dar fetele din Rom.au zis ca in jur de 6000.In plus,daca nu ai facut inca,o sa trebuiasca sa faci si cateva analize,nu mai retin,tu ai un dosar la o clinica de fertilitate?
Tusferi ,amr-ul tau e actualizat,ai programat nasterea?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivisor spune:

irilac
Felicitari pentru micutul crestinat! eu cred ca daca tu ai anticorpi si micutul tau e protejat cateva luni, sper sa fie bine!

alinutza
eu am transferat 2 blasto si am congelat 1.
cei de la Reprofit promit pt suma de 4500 euro 2 blasto de ziua 5, ce e in plus e bonus! Tu nu ai nici un fel de contact cu donatoarea, si e f bine sa se obtina un nr. mic de ovocite de calitate decat multe si nu asa bune. Calitatea embrionilor tine si de calitatea si varsta spermatozoizilor, cum multe dintre noi avem o anumita varsta si sotii nostri sunt tot pe acolo, chiar daca nu sunt probleme grave cu spermatozoizii, varsta tatilor poate sa fie cauza fragmentatiilor embrionilor, deci nu f multi ajung la blasto de cal. 1

Wish
eu la sarcina asta am avut spoting mic, maroniu cam din 4 in 4 saptamani cam in perioada cand trebuia sa fiu la menstruatie vreo 4-5 luni. Am avut 3 pastilute de estrimax initial si am crescut la 4 estrimax pe zi, plus utrogestan 5x200, 2 duphaston, iar la un moment dat am inlocuit utro de la pranz cu Lutinus.
la sarcina de acum un an care s-a oprit in evolutie la 10 sapt. a inceput cu sangerare cu sg. mai mult rosu decat maroniu, si la eco s-a vazut hematom care scadea in dimensiuni pe masura ce sangeram, apoi crestea iar, iar sangerare, pana a inceput sa scada, s-a oprit sg. si SOE din pacate.
Asa ca daca e asa mic spoting si maroniu eu zic sa stai f calma ca va fi bine, vezi ce iti scriu cei de la brno.

pupici la toate burticile, multi, multi gemenasi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

ivisor multumesc de informatii.
Ieri toata ziua nu am mai avut spoting,
Azi dimineata putin,la fel ca ieri.
Nu am intrat in panica desi sunt super stresata de fel.Este destul de putin si cred ca este normal.
I-am scris din nou Svetlanei care este foarte draguta si o simt alaturi de mine si sunt sigura ca alaturi de toate fetele.
Spune-mi te rog cresterea dozei de estrimax si utrogestan si apoi inlocuirea utrogestanului cu Lutinus ti-a fost data de cehi?

dau fuguta la munca,
pup toate fetele si abia astept sa revin


5+


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza26 spune:

Multumesc fetelor,Daniela eu nu am nici un dosar depus la nici o clinica si nici analizele nu le-am facut.La mine mai este o problema cu uterul care este infantil si un medic mi-a zis ca nu crede ca pot sa tin o sarcina.Sunt in cautarea unui medic mai bun de preferabil in Bucuresti pentru a treia parere,rog fetele sa imi spuna si mie de medicii lor,mai ales daca sunt si specializati pe fiv ca ei stiu mai bine.Eu nu mai am un strop de incredere in medicii din Ploiesti,cand am fost de urgenta cu salvarea la ei mi-au spus ca a murit copilul in mine ca sunt gravida,ei sustineau sus si tare ca e copil,eu le ziceam ca nu am avut niciodata vreun contact sexual cu vreun barbat si ei nu m-au crezut si am ajuns la Bucuresti unde medicii nu numai ca m-au crezut dar m-au bagat imediat la eco si tomograf si dupa cateva ore mi-au si scos toata tumoarea(benigna) care deja invadase ovarele.Devenea maligna in scurt timp daca nu scotea tot.Acum sunt bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza26 spune:

Daca si medicul acesta zice ca e imposibil,nu mai ramane decat sa adopt,un copilas tot o sa am indiferent de rezultat.Sunt fete cu uter infantil care au pierdut si patru sarcini pana sa mai marit uterul,de unde sa iau eu bani pt 5 fiv?e imposibil deabia sa fac rost de bani pt unul.Si daca toti medicii imi spun ca nu am sanse nu are rost sa ma mai bag,o sa va tin incontinuare pumnii voua si o sa ma bucur pt voi.Cu 6000 de euro ii iau copilului adoptat tot ce isi doreste nu?normal ca as vrea si eu copilul meu ca pentru asta luptam toate dar daca nu se poate?voi ce ma sfatuiti sa fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Daniela, da, sunt in 32 saptamani... Vineri ma duc la intalnirea cu neonatologul si cu anestezistul, sa fim deja pregatiti din punctul asta de vedere. Tot vineri ma duc si la gineco, e posibil sa imi propuna sa programam si cezariana, pe care nu am programat-o inca.
Doar ca, o sa incerc sa o conving pe doctorita sa nu programam, sa incercam o cezariana "la cald"... Daca da DD si reusim sa ajungem la 37 sapt, i-as lasa sa stea cat vor ei, daca lucrurile decurg bine...

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

32+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Alinutza sti 2 persoane cu uter infantil care au nascut la termen verisoara mea afacut 2 copilasi unul are3 ani si altul 7 ani asa ca se poate

amalia tsakoniati
21+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

alinuta iti recomand sa-ti faci o programare la Albu Dragos de la Medlife Grivita si una la Herghelegiu Doru, de la Sanador. Noi avem in familie un caz cu uter infantil si cu doi baieti perfect sanatosi, nascuti la termen. Oricum, este remarcabila dorinta voastra de a adopta
dani hai cu vesti bune azi si sa sti ca smaik a avut 3 pinguini la Reprofit, de fapt, sarcina ei este oibtinuta prin FET. Poate intra ea sa-ti confirme.
matusico vad ca burta creste bine de tot.
Pupici fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza26 spune:

Amalia verisoara ta a pierdut vreo sarcina pana sa faca cei doi copilasi?fetelor va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

nu am mai intrat de vreo saptamana....a venit mama din tara sa ma ajute cu fata ca eu voi incepe munca curand....

MIRACOL ma bucur ca meri inainte. de data asta o sa iasa bine. Irina pe tine...

DANIELA hai cu vesti bune.

IRILAC felicitari pentru micul crestin.o sa fie bine, ai sa vezi.

AMALIA cum te simti¿

DANAH sarcina usoara si fara complicatii pana la capat!!

ALINUTZ indiferent de decizia pe care o iei trebuie sa fi impacata cu tine si increzatoare ca asa e bien, ca vei reusi.e greu, stiu...

Mergi la inceput