FIV cu ovocite donate Cap 41

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns O_luptatoare spune:

Felicitari pt. fetita " Noidoua". Sarcina usoara!
O saptamana frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fetelor...
am intrat sa vedem ce mai mesteriti...
amaliro!...ti se indeplineste visul fata draga!!abia astept sa vin sa va dragostesc si sa pupicewsc burtica aia minune cu fetitele noastre adorate!!!acum sotiorul tau poate lua vorba tatalul meu:"toata viata mea am trait printre tampoane si tanga...avand 2 fete + nevasta in casa...si acum la batranete isi doreste sa ii fac un baietel...cine stie poate Dumenzeu imi da nu unu ca doi"...orice, oricati , sanatosi sau sanatos sa fie!...
ieri am fost la o manastire si jud Hunedoara...a fost usperb...peste cuvinte...m-am rugat...m-am linistit sufleteste si l-am rugat pe Dumenzeu sa faca ce crede el ca e mai bine pt mine!
sunt sigura ca totul va fi ok...mai am o luna ...nu imi vine sa cred cat de repede trece timpul...

o_luptatoare, bine ai venit...te felicit pt alegerea facuta...nu mai are rost sa iti pierzi bani, sanatate si timp cu incercari cu ovo proprii daca vezi ca numai te chinui...ai facut o alegere f buna si noi te sustinem!!

coco, ce ma bucur ca ai scris!!sa iti creasca mare baietelul sa fiti santosi si fericiti cu totii!~!...noi la inceput am fost o gasca mare...si acum majoritatea se bucura de minunile lor...e de inteles ca nu mai intra aproape nimeni, sunt ocupate cu cate un copil sau doi, ...insa e pacat pt ca cele ce am ramas meritam macar o vorba buna de incurajare din cand in cand!

noi2, felicitari pt mamaruta jucausa din burtica...cred ca abia astepti sa o ai in brate!!
tusferi, inca putin si vin bebeii...abia astept sa ne dai vesti!
sandy
daniela, cum esti cu rabdarea?mai avem putin draga mea!!

va pup pe toate si va dores co zi minunata!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Noi2 ce frumos povestesti de printesa ta.Da,am primit schema,astept saptamana viitoare ciclosu` si il sun pe Stephan sa-mi zica cand fac depot Lupronul,oare cand se face
Miracol ce sa zic,abia astept,timpul trece atat de repede ca imi e si frica ca o sa ma trezesc in alea 2 saptamani dupa transfer
o seara frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Daniela,nu ai de ce sa nu visezi la perioada de dupa beta!!vor fi 9 luni reusite...ai sa vezi...nu trebuie sa te faca nimic sa nu ai incredere ca totul va fi bine!trebuie sa ai analizele cu muratii si trombofilii facute sa stii ce faci cu clexanu...monitorizari de endo sa creasca frumos...tratament urmat la sange..vitamine si cu Dumnezeu inainte!!
Eu sunt f optimista...am facut tot ce trebuia invlusiv histero...asa ca hai capu sus si sa vad ca scrii ca esti super optimista!!!musai sa iti pasez greturile de prin mai incolo:))
Va pup noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

Saluti fetele mele dragi,ce mai faceti voi?
Eu am avut un weekend de cosmar,cu hemoragie in toata regula si cand spun hemoragie nu inseamna spoting sau pata de sange si hemoragie
M-am speriat ingrozitor.
Am fost la eco,bb-ii mei sunt bine,in evolutie,am un hematom decidual care probabil mi-a provocat sangerarea.
Am primit repaus la pat,no-spa 3*z/zi,inlocuirea utrogestanului cu lutinus.
Asa ca sunt acasa si stau in pat tot timpul.Imi este greu ca am calculatorul intr-o alta camera si trebuie sa ma ridic sa pot sa scriu.
danah ce mai faci,cum esti?Stiu ca urma sa mergi la eco de 10 saptamani.Ai fost?
Spune-mi te rog tu ai primit si alte sfaturi de la dr-ul tau pentru hematomul decidual?
sandy draga mea draga cum esti?
Te rog ajuta-ma cu un sfat.Stiu ca ti-a crescut si tie tsh-ul de la femibion si l-ai luat apoi in combinatie cu altceva.Poti sa-mi sui te rog cu ce l-ai combinat?

multi pupici tuturor,sa nu care cumva sa uit pe cineva,si dau fuguta sa citesc din urma,nu am reusit sa fac asta

6+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Buna fetelor,

Wish stai linistiat si ai grija de bebei. Cu hematomul se rezolva, aproape toate cunostimtele mele care au ramas gravide au avut si a fost bine pana la urma.
Daniela, cum e cu Lupromul asta? E standard in tratament?! Exista la noi in farmacii?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Wish draga de tine, sper ca esti mai bine! Ai nevoie de mult repaus! Ma bucur ca cele doua minunici sunt acolo bine! Te rog spune-mi daca ai primit pliculetul. Este trimis de miercurea trecuta.
Te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

Asa cum am promis am citit din urma fiecare cuvintel.

irilac , multumesc de sfat,sa-ti traiasca minunea si ne rugam la DD sa ne binecuvanteze si pe noi cu prunci pentru a putea sarbatori ziua mamei.
many bani , multumesc frumos pentru informatiile transmise.Uite ca nu am reusit sa fac instiintarea la serviciu,mi-am propus sa o fac luni (ieri) si de ieri am intrat in concediu medical pe care probabil mi-l va da pentru eminenta de avort .
Nici nu stiu sa il trimit pe sotul meu cu adresa sau sa o duc eu in prima zi de munca.
O luptatoare ,bine ai venit in randurile noastre,iti doresc sa mearga toate ca pe roate,sa te hotarasti unde vrei sa mergi si apoi sa vi cu vestea cea mare.
Citindu-ti mesajul mi-am amintit ca asa am inceput si eu,citind din urma postarile fetelor si gandindu-ma cat sunt de fericita ca aflam imediat si rezultatul lor.Ma intrebam ce grea trebuie sa fi fost asteptarea pana la obtinerea rezultatelor
amaliaro,2 fetite,yupiiiiiiiiiiiii……………felicitari draga mea,sa-ti traiasca,sa creasca mari si sanatoase.Si ce vad,ati ales si numele pentru printzese,frumoase nume !
Doi pupici pentru printese
tusferi 33 saptamani deja,te apropii cu pasi repezi de marea intalnire cu bebelasii.Bravo!
Daniela ,eiii ai primit si schema de tratament,super !!! mult a fost putin a ramas,o sa vezi cum trece timpul de repede.
Cocolino ,multumesc de felicitari.
Sa-ti traiasca baietzelul,sa fie sanatos si sa va bucurati de el.
Mi-au dat lacrimile cand am citit postarea ta.
Ma bucur ca ai mai intrat sa ne spui de voi.
Noi2 ,o fetitaaaa,ce frumos povestesti !!!
Sa va traiasca , sa creasca mare si sa va aduca numai bucurii.
Da draga mea,am primit pliculetzul ieri,iti multumesc frumos !!!
miracol,draga mea eu abia astept…dar abia astept sa soseasca ziua plecarii tale si apoi ziua in care ne vei da vestea cea buna,pentru ca sunt sigura ca asa va fi.Doamne Ajuta !!


8+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

WISH am trecut pe 10 utrogestan,no spa dar injectabil,repaus la pat dar nu am mai rezistat ,de 2 saptamani m-am intors la serviciu.I-am mai vazut pe bebi la ecograf dar doar pentru 1 minut doua ;la o prietena doctorita,fara masuratori,doar sa vad ca-s acolo sbi le bate inima.Vineri i-am vazut ultima data.Probabil daca nu rezist pana la 12 saptamani ma mai duc desi am simtit ca le face rau:de fiecare data dupa eco am niste dureri si intepaturi si trebuie sa iau no-spa.Inca mai am cate un cheag doua de sange pe zi.Ma rog la DUMNEZEU in fiecare seara sa fie bine.Tie ti-a crescut burta?Cand incepe sa creasca burta la cele cu gemeni???????????/
Pup toate fetele
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

offfff,mai fetelor,prin ce spaime trebuie sa treceti,nu se poate sa fie totul frumos si bine dupa beta pozitiv,atat de mult meritat?????
Dumnzeu sa va pazeasca pe voi si bebeii din burtici

Mergi la inceput