FIV cu ovocite donate Cap 41

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns O_luptatoare spune:

Am rascolit internetul azi in cautarea unei clinici si daca dureaza doar 3-4 luni de asteptare, e perfect! Acolo ma indrept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns O_luptatoare spune:

Daniela, am incercat sa-ti trimit un PM dar nu ai activata optiunea.
Doream sa te intreb mai multe, mai ales ca te voi urma, daca reusesc sa aranjez totul de pe acum cu cei de la clinica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns O_luptatoare spune:

Va tin pumnii tuturor si va doresc ceea ce imi doresc si mie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Daniela, multumesc! Azi ma simt mult mai bine
Ieri am fost si la un control la cardiologie, sunt ok, cam tahicardica. Am fost si la gineco, am facut un test non-stress, gemenasii sunt ok. Amandoi sunt sfiosi. Pana la test s-au agitat de parca jucau tenis. La test, unde masoara cat se misca, abia am scos de la ei cateva miscari. Cum am plecat de la dr, cum au inceput joaca
Amalia, felicitari pt fetite! Sunteti deja in 22sapt! Zboara timpul!
Mami_vreau, La multi an! Sa fie sanatos si sa va aduca bucurii in fiecare secunda din viata! Datorita tie sunt astazi aici! Habar n-aveam de FIV-uri cu ovo donate. De la tine si de la restul fetelor, care te-au urmat am invatat ca se poate si ca exista sanse si pt mine! Multumesc din toata inima!
O luptatoare, bine ai venit si sedere cat mai scurta! Daca esti luptatoare, vei reusi pana la urma!
Cocolino, ce ma bucur ca ne-ai scris! Primul an de viata al bebelusului este solicitant, pt ca are nevoie de mamica lui 24/7. Dar tocmai aici e frumusetea, ca usor, usor,isi capata independenta si o sa aiba tot mai putina nevoie de noi. Cand o sa fie mai mare, o sa ne rugam de el sa stea in brate si sa stea sa il pupam toata ziua...
Noi, viitoarele mamici de gemeni, citim si la subiectul cu gemenasi si prindem curaj cand vedem cum se descurca alte mamici de gemeni
Sper sa ne mai dai si noua, cate un semn, din cand in cand! Ne bucuram asa de mult sa aflam de la mamici cu reusite depline, cum este sa fii mamica! Ne dati tuturor sperante ca totul va fi bine si ne vom tine si noi copilasii in brate
Pup cu muuuult drag, toate mamicile si toate viitoarele mamici, indiferent de modul in care isi indeplinesc visul: ovo proprii, donate, cu mama surogat, prin adoptie si orice metoda mai exista! Toate sunt luptatoare si cu siguranta isi vor indeplini visul!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

33+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns O_luptatoare spune:

Multumesc Tusferi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns O_luptatoare spune:

Si eu cred la fel de mult ca atata timp cat CREZI in Dumnezeu si in sansa ta, iti vei vedea visul implinit intr-o buna zi pe care El o stie prea bine, dar totul e sa avem rabdare. Asta e singurul capitol la care eu stau cam prost, rabdarea.
Am invatat in toti anii astia ca cel mai usor ne apropiem de Dumnezeu prin lacrimi si suferinta, din pacate.
Dupa acest FIV nereusit in care am sperat, am avut taria sa nu condamn pe nimeni si mi-am zis inca din ziua ET ca daca Dumnezeu o sa aleaga sa-l ia la el, atunci nu ma opun, iar daca mi-l lasa o sa-i multumesc toata viata, o sa-l iubesc, cresc si educ ca o mamica adevarata.
N-a fost sa fie! Simt ca are ceva pregatit pt. mine si ca a fost doar o incercare. Toti avem o cruce de purtat si simt ca nu intamplator suntem alese sa ducem crucea asta.
Si-asa am hotarat sa incerc dupa Paste urmatorul FIV si sunt foarte decisa sa ma duc la Reprofit.
As dori sa discut mai multe in particular cu cineva care urmeaza sa faca FIV acolo, sau a trecut recent prin asta pt. ca am multe intrebari si sincer mi-ar face bine sa pot discuta mai deschis despre asta.
Va pup si va urez o duminica placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Tusferi,ma bucur ca te simti mai bine
O_luptatoare,eu primesc mesaje private,ia mai incearca o data acuma ca ai scrise 10 mesaje,pana acum ai fost sub moderare,sau mai bine mai scrie unul ca sa fim sigure

pup fetele si o dupa amiaza frumoasa va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns O_luptatoare spune:

Scuze, daniela74 nu accepta mesaje private

N-a mers.
Vad ca inca imi modereaza mesajele, poate din cauza asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui O_luptatoare

Scuze, daniela74 nu accepta mesaje private

N-a mers.
Vad ca inca imi modereaza mesajele, poate din cauza asta.

Never give up!



ai pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Buna dimineata si de la noi2!
Saptamana aceasta mi-am mutat resedinta la mama, cat sotul a ramas acasa la zugraveli si profit de ocazie ca sunt mai libera sa mai impartasim una alta!

In primul rand, vreau sa o felicit pe Amaliaro pentru cele doua gogosele din burtica! Tocmai mi-am vazut finutele gemenase si sunt efectiv adorabile! Mamica implinita! Sarcina usoara!

Miracol, mai ai si tu putin si vei vedea cum Doamne Doamne ti-a pregatit miracolul! Esti puternica si trebuie sa reusesti!

Daniela74, te asteptam si pe tine cu vestea cea buna! Spuneai ca ai primit schema de tratament sau incurc eu?

O Luptatoare, Doamne Doamne te va ajuta sa iei decizia potrivita in legatura cu clinica, astfel incat sa fii pe deplin impacata! Apoi totul vine de la sine! Curaj!

Cocolino, cu adevarat de neegalat cele 1000 de zambete ale bebelacului tau! Ce frumos povestesti despre el!

Tusferi, iubita, ma bucur ca esti mai bine! Cat despre gemenasi, uite ca ai rezistat pana la 33 de saptamani!Ffff bine! Prietenele mele, cu sarcini gemelare au nascut la 32 de saptamani ambele. Ma bucur ca bibilacii tai stau cumintei la caldurica si mai sunt si foarte activi! Inseamna ca inca mai au loc, nu? Ai programarea pentru nastere deja sau mai asteptati? Ceza sau natural?

Wish, sper ca esti bine draga mea si ca a ajuns si Estrimaxul!

Pe 8 martie, am fost cu tati sa ne vedem minunea si am primti cel mai frumos cadou de ziua mamei: o fetita ganditoare, timida si sfioasa, cum ambele manute acoperindu-si partial ochisorii, degetelul mic indoit si rasfirat, nasucul carn si buzite carnoase, cu esarfa la gat si adormita, incat abia a schitat un zambet firav.... asta dupa ce la masuratori a stat cu fata spre coloana mea, astfel incat nu se putea vedea nimic. Ne-a trimis doamna doctor la ture pe scari si cateva sarituri, iar dupa o jumatate de ora am revenit si deja se intorsese si ne-am putut alege cu cateva poze de colectie. Este maricica, chiar prea maricica as zice eu, pentru 28 saptamani si 2 zile, are 1309 grame.. ma gandesc ca la nastere nici nu-i vor veni hainutele de 0-1 luni pe care deja le avem. Asteptam targul din week-end pentru cumparaturi, cand vom reveni acasa in casuca curata si zugravita de tati pentru minunica!

Va pup cu drag!

Mergi la inceput