FIV cu ovocite donate Cap 41

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna fetelor
Nu am citit din umbra pt ca nu pot sunt racita
Danah stai linistita te rog daca iti spun prin ce am trecut te ia raul asculta medicul cu sfintenie daca vrei ca bb sa fie bine sarcina gemelara este o sarcina dificila dar se merita sacrificiile eu de la atata stat in pat ma doare carnea pe mine si oasele dar...important este ca fetitele mele sunt bine am citit pe un site american ca in propoetie de 85% succesul unei sarcini gemelare sa o duci cat mai aproape de termen este statul in pat deci sa nu aud ca nu ai rezistat ca te mananc cu totcu fulgi hai ca poti
Wishimi pare rau prin ce ai trecut dar totul o sa fie bine ai sa vezi aduti aminte prin ce am trecut eu
Miracol,Daniela
Oluptatoaee bine ai venit in locul unde visele devin realitate
toata gasca

amalia tsakoniati
22+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

fac maine cap nou noapte buna!

amalia tsakoniati
23
+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

danah ma bucur din suflet ca sunteti bine.Te rog frumos sa ai grija de tine.
Eu nu am avut cheaguri cand am avut hemoragia si acum mai am un mic spoting de culoare inchisa.Dr-ul a spus sa imi fac probleme daca sangele este rosu la culoare.
Ce mai sti de hematom?
Banuiesc ca este acolo si ca el iti da sangerari.
De ce ai inceput serviviul? Nu mai puteai sa stai macar pana la 12 saptamani? Eu vorbesc care sunt in concediu doar de luni
Pentru ce ti-a fost recomandat no spa injectabil,nu isi faceau efectul pastilele?
daniela si eu cand am vazut ca sunt insarcinata m-am bucurat foarte tare si am zis ca de acum nimic nu mi se mai poate intampla,ca o sa fie bine si fara probleme.
Si uite ....surprizele vin.
amaliaro cum ai reusit sa racesti? Sa ai grija de tine si de printese,lamaie si miere la greu si stai la caldurica.
Amalia,acum ca zici parca imi amintesc,oare ai avut si asa un episod cu sangerare abundenta?
pupici tuturor,


8+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

Fetele,eu cum imi calculez saptamanile de sarcina?
Daca intru pe calculatorul de pe prima pagina si introduc data ET de 5 febr imi spune ca am 7 saptamani si 6 zile.Asta inseamna ca sunt in saptamana 8????

danah oare cu cate saptamani esti mai mare decat mine?
Burtica mea nu se prea vede,eu aveam un pic de burtica inainte in urma unei laparoscopii transformate in operatie clasica pe burtica.
Dar nu imi face impresia ca a crescut.Am inteles ca prima sarcina nu se vede asa repede.

8+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Wish, stiu ca saptamanile de sarcina se calculeaza de la ultima menstruatie. Stiu ca pare cam aiurea, si mie mi se pare dar asa se face. SPer ca am zis bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Wish42 te duci si calculezi cu calculatorul de pe prima pagina si cand inchiei 7 zile schimbi saptamana eu schimb miercurea,hemoragie?!vorbim de multa nu gluma sa iti zica Miracol ca era la mine si a mers cu mine la clinica ei i sa facut rau


amalia tsakoniati
23++ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Buna fetelor,
Amalia, offff cum ai reusit sa racesti iar....de abia iti trecuse raceala. Pune o ceapa taiata langa tine sa traga raceala, Baga lamaie la greu, intreaba si dr poate poti lua ceva pt sistemul iminitar. Sa ai grija la ce ceaiuri bei, vezi daca sunt permise in sarcina. Fa si niste inhalatii....nu mai stiu ce idei sa-ti mai dau. Multa sanatate

Wish, burtica mea nu s a vazut pana pe la 5_6 luni si da...chiar daca ai 7 sapt si 1 zi se considera ca ai intrat deja in sapt 8 . Multa sanatate si tie, stai in patut cat poti tu de mult, fara efort. Concediu poti sa l duci cand mergi tu la serviciu si tot in acea zi poti sa anunti sarcina.

Miracol , de abia astept sa pleci

Coco, ma bucur ca sunteti bine si eu ma gandeam la fetele cu gemeni cum s-or descurca ca eu cu 1 si de abia apuc sa merg la baie... Oricum ma gandesc ca daca DD ti-a dat 2 iti va da si putere sa-i cresti.

Aaaaa stai ca mi-am adus aminte...pai cum mai Miracol eu nu-ti fac aici galerie? Chiar daca intru mai rar, dar sa stii ca ma gandesc la fiecare si ma rog sa reuseasca toate fetele de aici

Va pup...vroiam sa mai zic ceva dar sa ma picuri cu ceara ca nu-mi mai aduc aminte ce....si-a pus amprenta cam tare anestezia asta pe neuronii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fivdonate spune:

cap nou:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=177669&nm=FIV-cu-ovocite-donate-Cap42

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

noi2, ce frumos povestesti despre minunea ta de fetita
Miracol, draga mea, abia astept si eu vestile tale bune
Wish, imi pare tare rau pentru sperietura ta. Nici nu imi imaginez cum tre sa fie... Bine ca totul este ok cu bb-ii! Iti tin pumnii sa treaca cat mai repede.
danah, mie a inceput sa imi creasca destul de repede, imi aduc aminte ca ma strangeau toti pantalonii la burta, cei de la munca nu stiau inca (am anuntat pe la 11-12 sapt) iar eu imi descheiam nasturele de la pantaloni cand ma asezam la birou... Dar cred ca tine de conformatia fiecareia...
Amalia, multa sanatate!
Iri,
Va pup fetelor!


Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

34+ cu si

Mergi la inceput