FIV cu ovocite donate Cap 41

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

daniela, nush ce-a zis cineva, ca n-am mai cetit ..dar, pana la urma, cf. quote-ului tau (well, eu respect proprietatea intelectuala) important e, ca bb-ii sa se urce in airplane si sa aterizeze cu bine la Luton (de ce zboara low cost?) /England, sau Ro sau Canada, Athens, etc..
in rest, fii cuminte, back!

amalia, matushica la patrat, pup back si ai mare, mare grija cu febra aia, da? (sa nu treaca de 38..)

miracol, ma bucur ca te-am "vazut" si pe tine cu ocazia asta si hai ca, third time's a charm, nu-i asa?

nightie- night, girlies

le: wish, pt cineva care, la modul declarativ cel putin, isi ofera ajutorul, eu am ramas tot fara un raspuns la intrebarea mea.."cu ghilimele sau nu", parca "asta era scopul", right?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Buna!

O primavara cu mult soare si buna dispozitie!
Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Fetele va doresc zile minunate de primavara si un an cu multi multi ghiocei


Am revarsat intai floricele pt toate si acum sa iau pe rand

Lara welcome pe aici! ai venit o data cu primavara si tare ma bucur sa te vadSa aveti si tu si bebelinii o primavara de vis. Trece repede timpul si acusi ne zici ca alaptezi

Wish draga mea da mie mi-a crescut TSH de cate ori am luat Femibion. Acum nu stiu daca din cauza iodului sau nu dar asta a fost efectul la mine la ambele FIV-uri de anul trecut. Elevit-ul are vit A si din pacate acidul folic nu e sub forma de metafolin cum e la Femibion, de aia l-am luat si eu doar alternativ cu un complex de B-uri si respectiv Femibion.
Insa se poate ca TSH sa iti fi crescut si de stres dar si din cauza ca tiroida ta nu face fata la necesarul crescut de hormoni tiroidieni ai bebeilor. S-ar putea sa ai nevoie de Eutyrox, dar tb sa vb repede cu un endocrinolog. Ti-ai facut si T3, T4? E ff imp sa ai nivel bun de hormoni tiroidieni cu TSH marit sau fara
Incearca sa gasesti daca poti,Femibion fara Iod (parca in Germania este).

Fetele va pup si pe toate celelalte cu drag



Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Amalia sa-ti traisca fotbalistii si tu sa te faci bine repede!

Miracol bine ai mai venit. Ma bucur ca esti hotarata si pozitiva. Vine si randul tau la fotbalisti

Daniela si eu am multi care au pierdut avionul si altii care l-au luat dar au deturnat destinatia si s-au dus in cosmos printre stele. Asa au vrut ei sper ca anul asta totusi sa fie si acceia care vor veni acasa si pentru noi

Lara te-am pomenit azi intr-un PM(de bine) n-ai sughitat?

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

wish felicitari pentru gemeni si te rog mult de tot, incearca sa te detasezi de tot ceea ce-ti poate dauna in sarcina. Tot timpul am fost de parere ca o graviduta trebuie sa se menajeze si psihic, nu doar fizic Intra la babute si vezi ca pe prima pagina avem un link pentru medicamentele din strainatate. Gasesti si un nr de tel unde poti suna pentru a intreba despre un anumit medicament.

Dragelor: Primavara frumoasa, calduroasa si insorita, ca ziua de azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza26 spune:

pentru toate fetele si cate un si sa speram ca incepand cu primavara o sa avem parte de cati mai multi bobocei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Hello, hello

sandy, hai ca am intrat especially for you
eu draga mea, sunt obisnuita sa fiu pomenita (de bine, de rau sau in mod aluziv, acu' functie de posibilitati ) si pot sa-ti spun ca, in timp, am invatat sa cern graul de orz si am urmat sfatul unei prietene dragi (balanta), anume, de a mai pune unele lucruri si la fund (asta in loc de suflet)..si de atunci, trust me, sunt mult mai ZEN
vreau neaparat sa-ti spun ca, te admir si felicit pentru ceea ce ai realizat in continuare la proiectul bb
ti-am citit subiectul (surrogates), inclusiv aventurile de rigoare si cred ca faci o munca de pionierat care, cu siguranta le va fi de mare ajutor fetelor aflate in situatie similara (la Hollywood, de ex. clientela e din cea mai aleasa: Sarah Jessica Parker, Giulianna Rancic, Angela Basset, etc)..iti doresc sa-ti vina cat mai curand fetita pe care o astepti cu drag si sa ti se rasplateasca astfel eforturile, remarcabile de altfel..well, esti one special lady si, recunosc, mi-ar placea sa intalnesc mai multe din acelasi aluat ca si tine
te pupic si te imbratisez si sper, sa am ocazia sa te felicit (din nou!) cat de curand..btw, ai reglementat (prin contract) cate bete tre' sa faca surogata inainte sa te declari multumita? ca doar n-o lasi sa scape doar cu una, sau doua intepaturi? kiddiiiing!!!!..te pup tare, fata draga
p.s.: hubby a pregatit cinema la noi acasa si nu mai are rabdare, asa ca ma retrag cu gratie..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Lara BIG for you too...
Surogata tre" sa ma depaseasca bine doar la bebe[
La "bete" sunt de neinvins sau pe-aproape, parca Ivisor mai era ca mine cu morcovul mare pe undeva..prin dos si uite ca ea asteapta acum fetita visata

Ref la surogate au mai fost tentative de activare a acestui subiect dar s-a scris putin si abandonat repede; e si cu dichis subiectu' asta la noi...
Stiam ca mai multe vedete au apelat la asta, dar eu eram dupa vorba aia, o stii "n-o sa mi se intample mie" si uite ca nu-i asa si aici sunt...si-am zis sa mai stie si altii cu ce se manaca asta...
eu tot de la cineva de pe un forum am primit mai multe detalii...si-i multumesc, ca nu stiu daca fara datele de la ea cautam atata si incropeam ce-am incropit...
Oricum sper sa fie cu adevarat de folos si sa faca mai multe mamici fericite

E frumos ce mi-ai scris dar nu stiu daca merit tot
oricum e reciproc! si DD ajuta sa se indeplineasca tot ce zici tu

Vizionare placuta in 4 va doresc





Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Wish42

Eu mi-am facut azi dimineata progesteron+estradiol+tsh
-progesteron 22.2 ng/ml sarcina trim I 2.8-147.3 ng/ml
-estradiol 234 pg/ml - si nu mi-a dat interval pentru sarcina (doar faza fol,ovulatie,faza luteala,menopauza)
-tsh 3.1810 0.35-4.94

Ce ziceti de ele?
...
Tsh-ul vad ca a crescut si cresterea lui se poate datora si femibionului care contine iod.Dar se poate datora si stresului de la serviciu,una din colegele mele a fost disponibilizata.

Analizele care caracterizeaza tiroida, inclusiv TSH, sunt influentate de tratamentul cu Clexane. In plus e normal sa creasca TSH-ul in sarcina. Eu iti recomand sa ai rabdare pana vine dr. ta endocrinolog din concediu si sa mergi la o consultatie. Mie mi-am spus endocrinologul ca imediat ce devin sa merg la o consultatie ca sa marim doza de Euthyrox.
Bafta cu gemenasii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Lara, ce ma bucur sa te mai "vad"!
Amalia, sanatate multa!
Miracol, deja e martie! Imediat intri si tu in linie dreapta Pregatirile sunt aproape gata. Mai sunt cateva lucrusoare de cumparat si hainute de pregatit (spalat, calcat), dar speram sa apucam sa le facem si pe astea, sa nu ne faca gemenasii vreo supriza.
Fetelor, va doresc o primavara minunata, plina de vesti bune!


Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

32+ cu si

Mergi la inceput