FIV cu ovocite donate Cap 41

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza26 spune:

FeteleWish eu cred ca cel mai mult conteaza ca bebeii sunt la locul lor si nu mai ai probleme.Doamne ajuta sa nu mai fie nici o problemuta!si astept cu nerabdare sa ne spui de inimioare!pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Buna fetele

Wish ma bucur ca bebeii tai sunt Ok la locul lor si in curand o sa le vezi si inimioarele, dupa dimensiuni saculetii sunt OK pt 5 saptamani

Daniela si tu esti pe ultima suta si uite ca toatul e OK gata pregatit de HB si XB. Oricare XB sau HB sunt foarte buni, asa ca nu-ti fa griji. HB doar se implanteaza mai repede, pt ca e gata pregatit.

Speranta bafta si tie la anlize.

Amalia, Ivisor, Alinuta, Miracol, Iri

Pup si toate fetele care intra mai rarut dar nu enumar sa nu uit pe cineva

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Sandy, asa e, mai am foarte putin. Sper sa mai stea gemenasii inca 5 saptamani. Timpul zboara asa de repede...
Daniela, eu am plans cand am citit povestea cu bebelusii si aeroportul. Si gemenasii mei stau de ani de zile in aeroport... Abia astept sa ii strang in brate...
Wish, toate sunt bine pana acum. Esti insarcinata cu gemenasi La ecografia viitoare o sa le vezi si inimioarele!
Pup toate fetele!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

32+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Wish42

EB (sau 1AA, 1AB, etc) - early blastocyst
B (sau 2AA, 2AB etc) - blastocyst
XB (sau 3AA sau 4AA, 4AB, etc unde 3 si 4 arata gradul de dezvoltare, iar AA, AB, BB gradul de fragmentare) - expanding blastocyst (un blasto care se extinde, e usor mai mare decat blasto normal, dar, inca nu(!!) a eclozat..)
HB (sau 5AA) - hatching blastocyst (a strapuns deja partial zona pellucida si se pregateste de eclozare)
full hatched blastocyst (sau 6AA)- blasto complet eclozat, gata de implantare (urmatoarele ore)..



MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi


girls, salutare si first is first: o primavara grozava va doresc tuturor

wish, big like mesajului tau! (vezi quote).. care ar fi just perfect, asta daca nu i-ar lipsi tocmai..ghilimelele..citatul, este copy/paste (pana la semnele de punctuatie..) dintr-un mesaj mai amplu de-al meu, de la babute (cap 67/pag.2 aici) well..hm..desi n-am o problema sau fiu citata, e totusi nasol sa fiu..plagiata, right?
p.s.: si acum, dc tot te-am ajutat cu info (vezi quote mai sus), be so kind si scrie-mi (aici sau PM) numele acelui dr. hematolog din Cj (sistemul de stat), la care ai fost tu..in mesajul pe care mi l-ai trimis, mi-ai scris multe (inclusiv ca stii f. multe despre fiv in general, motiv pt care, nu mai insist acum sa-ti spun (si) parerea mea despre spotting..), in schimb, ai omis (intamplator sau nu) singurul lucru pe care te rugasem sa mi-l scrii..uuff, vreau sa cred ca, neuronul gravidit iti joaca feste

daniela, really great story, dearest..made me very emotional, imagining my little girl, waiting ..or boy? or both? well, acum lasand gluma deoparte, la babettes (cap. 67) incepand cu pagina 1, am scris a lot despre blasto (sistemul Gardner si corespondenta cu gradarea HB, XB, B, EB etc.) si ce pp fiecare faza in parte (-> vezi link mai sus) te pupez extra si fingers crossed for twinnies

girls, nu mai sunt la zi cu stirile.. citind cateva pagini in urma, am observat ca sunt multe fete "noi" pe care nu "le cunosc" dar, pe care le salut cu ocazia asta si cateva oldies but goldies (tusferi, amalia, sandy, iri) carora doresc sa le dau un extra-big-fat kiss..
so, me happilica, sa va gasesc in acelasi good mood binecunoscut si recunoscut si tuturor, this year, big-fat-kiddies!!

pupic,
Lara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

Raspunsul danielei postat de mine ieri era preluat dintr-un mesaj al Larei.
Nu m-am gandit sa pun ghilimelele dar vin astazi cu precizarea care sper ca va inlocui ghilimelele.Tot ceea ce am vrut a fost sa ajut.Promit sa nu se mai intample.

ivisor sa inteleg ca spotingul tau a fost mai mare cand ai primit supliment de estrogeni si progesteron?
Acum am citit de lutinus,nu stiam de el si spre surprinderea mea este tot un comprimat care se aplica intravaginal ca si utrogestanul.
Sandy
cand am citit mesajul tau mi-a saltat inima de bucurie.Ma bucur ca sunt ok mamarutzele mele.Luni am eco si atunci poate aud si inimioarele.
speranta,daniela,alynutza va astept cu vesti bune!!


5+


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

Eu mi-am facut azi dimineata progesteron+estradiol+tsh
-progesteron 22.2 ng/ml sarcina trim I 2.8-147.3 ng/ml
-estradiol 234 pg/ml - si nu mi-a dat interval pentru sarcina (doar faza fol,ovulatie,faza luteala,menopauza)
-tsh 3.1810 0.35-4.94

Ce ziceti de ele?
Nu imi este relevanta analiza estradiolului daca nu am interval,nu stiu daca cei de la Brno stiu s-o interpreteze asa.Am cerut clinicii intervalul iti dai seama dar mi-au spus ca nu-l au si trebuie sa-i intrebe pe cei in al caror program lucreaza si nu stiu daca primesc un raspuns.
Tsh-ul vad ca a crescut si cresterea lui se poate datora si femibionului care contine iod.Dar se poate datora si stresului de la serviciu,una din colegele mele a fost disponibilizata.

Sandyajuta-ma te rog cu un sfat,imi amintesc ca si tie ti-a crescut tsh-ul sub eutyrox.
Oare il pot inlocui cu elevit,dar din cate imi amintesc elevitul contine vitamina A?


5+


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Lara nu iti dau pupici ca sunt racita si cu febra cum esti bebelaci iti dau suturi ca ai mei toata ziua nu se opresc azi l au sutat si pe tati pt prima oara

amalia tsakoniati
21+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

tusferi inca 5 saptamani sa fie,ai zis , ai zis !
Ce repede a trecut timpul,parca mai ieri ma pregateam de plecare si tu erai gravidutza si acum ...sunt pe urmele tale si tu pe ultima suta de metri.
Doamne Ajuta !!

5+


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

girls,girls,fiti cuminti
acum mi-e teama ca o sa fiu si eu trasa de urechiuse ca am copiat de undeva,noroc ca persoana in cauza nu stie romaneste ,dar mi s-a parut atat de emotionanta povestea si am vrut sa o partajez cu voi.
Lara ma duc sa studiez,te pup si uite ca ai reusit sa ma faci curioasa,zicea cineva aici ca ai 2 baietei?????? Stiu ca nu o sa ne zici
Wish asta e si scopul,cu ghilimele sau fara,merci
Amalia sa te faci bine repede,pana la urma sunt 2 fetite?

pup fetele si va trimit cate un martisor,sa aveti o primavara frumoasa asa ca voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna seara fetlor...
va scriu si eu cateva randuri...desi va citesc aproape zilnic f greu reusesc sa si scriu...sunt destul de ocupata si f repede imi trec zilele...nu imi vine sa cred ca maine incepe luna martie!Va doresc tuturor sa aveti un 1 martie fericit...cu multe martisoare si bebici sanatosi!!
wish, ma bucur ca ai fost pana la urma la eco...si te-ai linistit...sau cel putin asa am crezut...de ce nu stai cumintica la locul tau...pana sapt viit cand auzi si inimioarele?nu are ce sa fie rau...cand ai probleme grave sangerarea e de alta culoare si consistenta...asa ca relax si bucura-te ca esti GRAVIDA!!!
danah, tu cum esti?
bioana, pup printesa mica!
amalairo, pup burtica maricica,sa fii cuminte si sa treaca prapadita aia de raceala ce va da tarcoale!
irilac, felicitari pt botezul micutului vostru!cred ca a iest totul asa cum v-ati dorit...va doresc sa va bucurati de micutul vostru crestin!!e de-a dreptul o minune!
tusferi, azi maine ne dai si tu vestea cea mare!!gata pregatirile?
Sandy, te pupic
Alinuyza, eu am facut in noimebrie 27 de ani...cred ca sunt mai mare ca si tine cu cateva luni...suntem tinerele si totusi lovite de soarta...trebuie sa lupti...si eu cunosc cazuri cu uter infantil ce au reusit sa duca sarcina la termen si au copii sanatosi!dupa implantare...uterul cu ajutorul unui tratament de sustinere se mareste...nu are cum sa iasa rau...Daca continui sa lupti nu ai cum sa dai gres!!
eu incerc sa ma agat de acest motto...si stiu sigur ca de data asta voi fi ok!
va pup pe toate si noapte buna tuturor!

Mergi la inceput