Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (21)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Eva, cauzele dunt diverse: virale, microbiene, mecanice... In principiu e de la ce baga in gura. Si se face pe fondul unei imunitati scazute. Acum... stiu si eu?
Tot rau ii e lui bb. Nu vrea sa se atinga de san. Astazi i-am dat doar 20 mL lapte cu seringa. Ii dau nurofen ptr febra.
Ca manifestari: inflamarea mucoasei bucale, gingie, limba, cerul gurii, cu dureri, usturimi, arsuri... cica e f greu de suportat.
Mi-e o mila de el... Il tin numai in brate. Si plange... e nasol!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Stefulici tare rau imi pare ca se chinuie asa tare bb. Pup sa treaca repede!
La multe lunite frumoase si sanatoase Mihaita!
Eva acum ca ne-ai facut pofta, te rugam sa ne spui si reteta!
Albinutz pe unde umbli? Bine, sanatosi, da?
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Belissima m-ai prins! Vorba vine ca dau tort, era asa simbolic... Trebuie sa recunosc ca in realitate n-am facut nici un tort si nici nu prea ma pricep la prajituri. Dar nici nu suntem fani prajituri asa ca de-asta nu m-am mobilizat niciodata sa invat, oricum n-are cine sa le manance. Totusi n-ar strica sa ne tentezi cu reteta de care povesteai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Fetelor, pana apare Eva, dati cautare pe google 'prajitura desteapta' si apare. Cica e grozava, o sa o fac si eu, as fi facut-o chiar acum, dar n-am in casa tot ce-mi trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Eu am facut o data, dar gustul nu mi s-a parut stralucit. Se simte oul f pregnant. Textura e ok in schimb. Ca un amestec intre crema de zagar ars, fara sa arzi zaharul si pandispan...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Ma grabesc tare ca am programare la masaj dar va las repede blogul dupa care am facut eu prajitura
http://gourmandine.ro/reteta-prajituri/prajitura-desteapta/
Tips: albusul trebuie batut bine bine ,timpul trebuie respectat si NU trebuie umblat la cuptor, eu am adaugat multe arome( esenta, zahar vanilat, coaja de portocala si lamaie) si da, iese un fel de crema de zahar ars cu pandispan
Am fugit, vb mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MonaJ spune:

Stefulici, tare rau imi pare de Adita! Va doresc sa va faceti bine cat mai repede!

Avem si noi bilantul la 9 luni : 9,5 kg si 71 cm.
In continuare noaptea ne chinuim cu treziri nenumarate, eu dorm pe o dunga mica de pat si el de-a latul (tati demult a fost exilat pe canapea pentru ca toti 3 nu aveam loc). Stie sa arate unde e becul, toata ziua se antreneaza la statul in picioare si ieri la plimbare am avut recordul de o ora de stat in carucior.
Pediatrul ne-a facut o trimitere la oftalmolog pentru ca a zis ca aa trebuie la 9 luni. Voi ati fost la oftalmolog cu ei?
Cam astea ar fi despre noi. Multa sanatate pentru toti bebicii si mamicile lor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza mamici de pui mici!
Stefulici cum mai sunteti?
Mona felicitari pt bilant, e fff bine. Eu am fost cu Eric la oftalmolog pt ca are un canal lacrimar infundat si ne-a spus ca daca nu se rezolva pana la 9 luni sa mergem la operatie, dar mi-e frica tare.
Pupici de la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Fetelor m-am hotarat, we acesta fac in premiera ceva dulce, in afara de clatite si tiramisu. Acum sa vad ce chec sau prajitura desteapta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Fetelor, noi suntem mult mai bine, amandoi, multumim de intrebare!
Eu am facut ieri dulce: orez cu lapte si Kek.
Of, Elena, tare nasol cu opertia asta! Ma rog sa fie bine...
Pupalai ptr toata lumea!

Mergi la inceput