Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

elena, ma bucur ca pap a iesit bine! cat despre escrocii astia, i-a dat afara de prin europa si au venit aici sa se procopseasca. parca in anii trecuti nu erau asa nebunii, sau nu ma intalneam eu cu ele.

stefulici, multa sanatate la bebe strumf!

sanatate si la tudorica!

anitta, cred ca am sa ma las de fugitul acum acasa, desi de obicei de ziua lu mama faceam pe naiba in 4 si eram la eforie, chiar si cand lucram, nu stiu cum reuseam. dar acum cred ca o sa mai aman un pic spre martie, ca sa treaca si perioada free dintre CM, poate poate iese ceva, siintre timp poate ajung si la dr, desi nu prea o sa prind multi purici in buc. de vineri pana luni, ca luni tb sa ne intoarcem cu baietii care merg la filmarea de clip. dar nu situ ce socoteli si-a fACUT claudiu pt ca cica e pe 2 intr-un juriu la bucuresti, doar asa sa ne fatzaim pe drumuri. mai vedem

sanatate la mamici si bebici deopotriva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Stef, sanatate multa puiutului!
Are dreptate Anitta, e pacatoasa rau stomatita, poate de asta nici nu manca.
Bietul de el.
Eu am avut o stomatita foooarte urata cand eram bebelus, si m-am ales cu o limba geografica de la ea.
E si foarte dureroasa. :(
Micul pui, Doamne ajuta sa-i treaca repede.
Tin minte ca mama mi-a spus ca a reusit sa ma vindece de ea cu glicerina cu stamicina.
Va imbratisam cu drag!

Virgiiiiiiiiiiiiiiiii, ce faci frumoaso? Mai baga nasucul si la noi, ca-ti ducem dorul!

Mamitzuleeeee, si pt tine e valabil! Sper ca trupa ta e bine, ca de ceva vreme n-ai mai zis nimic.

Zicea Virgi de spalatul pe dintisori.
Eu il spal seara, la culcare, pe Mihnea cu o periuta degetar cu perisori de silicon moale, cu putina apa cu bicarbonat.
Pasta o sa folosim, dar mai tarziu.

Pupaceli, ma bag la somn ca s-a facut super tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Ah, Stefulici, dar stomatita nu trece cu antibiotic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Nu stiu daca mai alaptezi, dar in caz ca da, cred ca stii ca iti poate transmite candida la sani. Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Anitta, pai ne-a dat si glicerina cu stamicin si o chestie ptr afte aphtaplus,picatui ptr nas si ochi
- ofloxacina si gentamicin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Suntem asa de amarati, ca am uitat sa raportam bilantul:
8 luni, 9300g si 76cm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Dam tort din seara asta pentru cele 8 lunite pe care le implineste voinicul smecher maine.

Povesteam si pe facebook ca flacaul asta al meu s-a transformat total intr-o singura saptamana. Se taraste, azi a luat-o si de-a busilea. A prins viteza si o smecherieeeee!!! Se face ca se uita aiurea si infinge mana in castron cu o super viteza. El mereu a fost mai precaut, mai incetut se misca, acum de-o data face cate una de-asta cand nu ma astept. Si nu-s obisnuita cu noul lui stil asa ca ma prinde cu garda jos de multe ori. Se catara pe orice sa se ridice in picioare, plange dupa mine si daca incerc sa-l pun jos, imediat vine sa se catere pe picioarele mele. Zice "mama", "tata"(asta e noua), "lala", "baba" si niste sunete neidentificate, e foarte vorbaret. Si foarte vesel. Si total lipit de mine.
Noi am avut iar musafiri toata saptamana trecuta. In viata noastra n-am avut asa multe vizite. Probabil ca si faptul ca avem o casa incapatoare e "de vina". Cu ocazia musafirilor am fost la piscina si Mihai s-a balacit vreo 2 ore cu colacelul lui. A stat mai mult taica-su cu el ca eu sa-mi fac de cap cu ture de bazin si cu sauna. Mama a zis ca-s inconstienta ca tin copilul asa mult in apa...pe urma m-am gandit si eu ca poate are dreptate, dar cand s-a intamplat nu m-am gandit. La nimic. Decat sa ne simtim toti bine. Copilul a fost ok, n-a patit nimic, n-a racit, nimic. Asa niste muci vagi are, dar nu cat sa curga sau sa tuseasca de la ei sau sa nu poata respira. Ii numesc muci obisnuiti pentru ca sincer eu cred ca nasul nu e un loc super curat ci exista o secretie cat de cat. Si mai ales in sezonul rece. Daca incerc sa-i scot iese maxim cate un muc din fiecare nara pe zi, deci nesemnificativ. Cu ocazia asta am ajuns la concluzia ca am un copil foarte rezistent daca n-a racit pana acum in ce conditii l-am tinut si pe unde l-am dus. Si nici nu-s exagerata cu igiena.
Da, ne facem de cap din ce in ce mai des si e tare bine. Noptile dorm cu piticul, deja e ceva obisnuit, nici nu ma mai chinui sa il tin in camera lui. Doar pana la prima trezire doarme la el, pe urma il iau sa dormim toti bine. Nu stiu de cate ori se trezeste, nu mai numar. Oricum de multe ori. Eu tot zic ca e o faza, sincer vreau doar sa ma odihnesc si nu prea pot sa ma gandesc cand sau cum o sa-i treaca sau daca o sa mai doarma vreodata singur in camera lui. Cu mancatul stam destul de bine. Are zile sau mese la care nu prea mananca dar am impresie ca tine si de ce mancare ii dau, uneori poate nu-i place sau n-are chef de ce-i dau eu. Azi am incercat sa-l mai pacalesc cu niste branza in piureul de legume, nu prea era incantat dar pana la urma a papat. Cam asta e.
Eu sunt cam in lumea mea, asa...Nu stiu despre ce escrocherie povestea Mirela, sunt rupta de realitate, nu ma uit la stiri ca ma deprima. Mereu cand incerc sa ma uit imi creaza senzatia ca suntem in pragul unui sfarsit de lume, de parca e Apocalipsa in fiecare zi. Asa ca atunci cand e televizorul deschis e pe muzica, film, desene animate sau documentare despre natura in special.
Va pupez pe toate si pe toti piticii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

seara buna,

andreea la multi ani! si felia de tort as primi-o dar incerc sa ma abtin de la dulciuri, desi e al naibii de greu. post pot tine, de carne ma pot lipsi, dar cand vine s aimi iei lactatele si dulciurile m-ai pedepsit. dar incerc si eu marea cu degetul, poate trece de tot candidoza asta din gura, desi am inteles ca e urata si nu scapi de ea cu una cu doua. ce e drept s-a curatat partea din fata a limbii, dar la baza e tot alba si cu papilele inflamate asa.
legat de tv si escrocherii, si eu sunt la fel de rupta, din lipsa de timp nu de alta. e doar de bibelou in casa.

hmmm, multa sanatate la bebici, vad ca inca sunt probleme pe aici.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

La multi ani pentru Mihaita! Ce mult imi place mesajul tau, e asa de pozitiv, asa de optimist si pozitiv! Ma bucur mult pentru voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

La multe Lunite, Mihaita !! Sa cresti mare si frumos
Andreea, ce tort zici ca ne servesti?
Eu am facut ieri, DIN NOU ( barbatu-meu este innebunit) Prajitura Desteapta si azi bineinteles ca nu a mai ramas nimic din ditamai tava
Ieri a facut Dorian 9 lunite, iar astazi la fix 2 luni de la primul dintisor de jos, a spart gingia si primul dintisor de sus . Eu ma bucur si o iau ca pe o mare victorie dar el mititelul se chinuie rau tare
Anitta, ce mai face printesica Iulia? Papa bine?
Ellyshor, Mihnea cum este astazi?
Stefulici, ce face Aditza? Imi pare rau, tare ca s-a imbolnavit . Dar de la ce si cum se face stomatita asta?
Virgi, treci dragoste la un mic raport ca tare iti mai ducem dorul

Mergi la inceput