Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Hellou!

Noi am hoinarit azi toata ziua...si dupa-amiaza am bagat un mega somn...asa buuun

Anitta, nu, nu-i dau culcat, iti dai seama. Dar am observat intamplator. Manca(eu ii dau sa pape si stand in pat, si in scaun...nu e o regula) si s-a culcat pe spate...am intins lingurita sa-l sterg la gurita ca era murdarel si paac...am vazut ca deschide gura larg. Am zis, ia sa vad...si am luat mancarica in lingurita...sa vedeti ca deschidea gura, incredibil!
Si din fund...abia o intredeschide.

Nu-i dau culcat, Doamne fereste, doar nu e bolnav!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Hey!

Elena, ce faci? Ai vorbit azi cu dr?
Sper ca esti ok.

Doamneeee, Mirela, ce le mai trece prin cap la ai nebuni!
Sa se duca fraaate la munca, nu sa jecmaneasca lumea!

Mihnea e un pic fonfanit si stranuta. I-am bagat acum un Oscillo.
Am vb de dimi si cu Onutza, Tudorica e pe antibiotic, cu o bronsiolita urata. Ufffffffffff, ca nu trece iarna asta o data!

Pupicei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Mirela, si pe mama a sunat-o unul acum vreo 3 sapt, la fel a spus, ca e fiul ei.si a patit un accident. Mama l-a intrebat care fiu (ca si cand ar avea mai multi) si ala cica a tot dat inainte ca-i feciorul ei. Pana la urma l-a inghesuit mama, care-i oleaca de pui de detectiv, de s-a lasat ala pagubas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

Ellyshor, Anitta, e aiurea faza, mama a ramas cu sechele, zice ca ii sare inima cand suna telefonul. l-as fi scos dar nu am alta varianta de net pentru eforie. s-a scos o luna de la romtelecom si a incercat cu rds dar aia nu au reusit sa isi onoreze contractul si s-a intors mama la romtelecom. acum sper sa reuseasca sa isi schimbe iar nr si sa il dea la secret.

va imbratisez cu drag si multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Acum am venit de la doctorita , mi-a ie#537;it bine Pap Test, 2. Pt infectie mi-a dat augmentin, sper sa treac#259; .
Mirela mama a pl#259;tit-o sapt trecut#259;, au sunat-o Cic#259; de la Vodafone ca nu le-au intrat banii pe factura si au inceput sa-i ceara date despre contul de la banca, noroc ca abia se trezise din somn si nu avea chef de vb.
Pup Tudorica, sa se fac#259; bine repede.
Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Citat:
citat din mesajul lui elena_gd

Acum am venit de la doctorita , mi-a ie#537;it bine Pap Test, 2. Pt infectie mi-a dat augmentin, sper sa treac#259; .
Mirela mama a pl#259;tit-o sapt trecut#259;, au sunat-o Cic#259; de la Vodafone ca nu le-au intrat banii pe factura si au inceput sa-i ceara date despre contul de la banca, noroc ca abia se trezise din somn si nu avea chef de vb.
Pup Tudorica, sa se fac#259; bine repede.
Pup!

Elena, mamica fericita si implinita de BebstERIC 8 Iunie 2012


Suuuper, Elena!
Sper ca te-ai mai linistit acum, ca aveai numai ganduri negre.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Ma bucur tare ptr tine, Elena, ca tia- iesit bine testul.
Noi suntem suparati ptr ca bb e bolnavioer: are stomatita, febra de azinoapte...
S-a trez, va pup...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Multumesc fetelor!
Stefulici Doamne ajuta sa se fac#259; Georgica bine repejor.
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Vai, Stefi! Stomatita e nasoal#259; rau, sa nu insisti cu mancarea. Daca te intereseaza pot cauta o reteta buna pe care o am de la un dr pt asa ceva, trebuie preparata in farmacie. Vezi ca dezechilibrele astea de pH sunt intretinute de dulce si de gluten, poate reusiti zilele astea sa evitati, pe cat se poate.
Elena, ma bucur mult pt tine, ti-ai mai scos un cui. Acum o asteptam si pe Mirela sa se linisteasca cu nodulul ala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Anitta, am fost deja la dr si avem un mega listoi cu ce tb sa ia... Sper sa-i treaca cu ele. Avem inclusiv anibiotic. Cred ca o sa-i dau doar lapte si gata.

Mergi la inceput