Juniori de Iulie - August * 2004 * (110)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Marina, plimbare placuta la Praga !!
Lia, sanatate multa lui Danu ! Ma bucur ca analizele is bune ! Acu, ca vorbeai de ele, mi-am amintit ca undeva in trecut am experimentat si eu niste stari din astea nasoale, cu greturi si lipsa de pofta de mincare (care la mine e grava, ca daca mai si slabesc, ma ia orice pala de vint pe sus !!) ... si eu atunci mi-am facut un set de analize care fireste ca au iesit ok cu toatele ... si raul a trecut de la sine, cu ceva regim usor, fara sosuri si prajeli si dastea mai grele !! Eu sa stii ca tot insist ca la tine e pe sistem nervos, daca ai putea sa o iei mai light, sa adopti un pic din chestia aia cu "imi bag piciorul, mai da-le incolo de trebi", ai sa vezi ca o sa iti revii ! Stiu ca avind doi copii in dotare povestea asta e mai greu de pus in aplicare, dar incearca ... Nu ai zis nik de blog, mai scrii acolo ??
Roxi, oau, dar ce frumos a desenat Eva !! Imi place foarte mult, bravo, are talent !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

aha, deci e corlentor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Corina, am mai scris, cand si cand...nu cine stie ce, din lipsa de timp

Mai oameni buni, chiar sa taie stresul complet apetitul, asa din senin ? ca nu am experimentat schimbari dramatice recent in viata doamne feri, va ziceam doar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

aha, deci e corlentor?

da

voi stiti care dintre teste e mai relevant? Hb glicata sau testul de toleranta la glucoza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Da Lia, stresul poate face foarte multe.
Io mai zic o data, diminetile, cand copiii sunt la gradi si scoala, fa si tu ceva pt tine, o sala, un masaj, o cafea cu prietene, ca acum poti, nu ami sunt sugari si lasa smotru si casa si tot ca nu pica ceru`.
Io ti am zis, la mine stresul mi a dat acele dureri constante, de am zis ca scriu testamentu` sa nu mi cante dom`le popa :D




Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

de acord cu Daria. noi suntem in grupul asta de aproape 10 ani. si de cand te stiu iti faci griji - si bag mana in foc ca nici inainte nu erai vreo nepasatoare la ce se intampla in jur. am si uitat cand ne-ai zis ca ai fugit in oras singura, sa iti iei o fusta sau pur si simplu sa bei o cafea cu o pretena. nu ca noi astealalte ne-am da asa in barci (cat am dori noi.. :))) ) sa scriem mesaje din astea. dar este clar ca personalitatea ta anxioasa iti erodeaza si sanatatea. ca ete, mai avem nitel si toate 'stem sarite de 40 sau pe acolo. si cica ar trebui sa ne bucuram de viata, nu sa ne preumblam pe la medici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany

Da Lia, stresul poate face foarte multe.
Io mai zic o data, diminetile, cand copiii sunt la gradi si scoala, fa si tu ceva pt tine, o sala, un masaj, o cafea cu prietene, ca acum poti, nu ami sunt sugari si lasa smotru si casa si tot ca nu pica ceru`.


Un sfat foarte pertinent si bun !!
Incearca sa faci si ceva pentru tine ... altfel chiar o sa fie nasol !! Si iti spun din proprie experienta, ca nici la mine nu-s bunici pe care sa ma bazez, doar eu cu Florin !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Vin fiert cine vrea...cu niste condimente bestiale de la fuchs....si mere coapte cu miere si scortisoara
Lio io zic sa iei niste Liv52 sa vezi ce rapid te refaci!!!
Deci io-s titi duru cand vine vorba de minciuni si incalcarea promisiunilorii tai toate mofturile pe o saptamana si-mi iau si o fata din aia trista de ti se face mila de mineasa ca cupilu se cam fereste de ele....legat de pubertate eu sper sa mearga la cat mai multe activitati extrascolare,sport,muzica,sah,etc ca sa nu aiba timp si de altele
Roxi super desenul Evei
Marina distractie placuta la Praga....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

da, eu n-am avut nevoie sa0mi iau fata trista pt ca chiar am fost atat de trista ca n-a fost nevoie sa exagerez. Sper sa si fi invatat lectia si sa nu mai faca chestii din astea prostesti intentionate. M-a deranjat ca am aflat intamplator de la invatatoare, desi atinsesem subiexctul acasa cu o zi inainte si s a facut ca ploua. Tocmai citisem impreuna o poveste cu morala "minciuna are picioare scurte si intotdeauna o ajunge din urma adevarul" doar ca la el n-a avut efect se pare si a facut o chestie stupida pt potentele lui. Asa e cand se aprind calcaiele aiurea si refuzi sa vb acasa cu proasta de mama care ar asculta cu sufletul la gura si ar da indrumari bune ca sa nu pici de fraier

asta e...iau acum tot felul de pastile antistres si de linistire a inimii, sper sa n-am alte damage-uri grave prin corp de la felul meu anxios de a fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

La mine nu merge chestia cu fata trista si nevorbitul cu impricinatul !! Dar cu taiatul distractiilor cam da, desi nu de fiece data.

Mergi la inceput