Parintii fata in fata cu ... pubertatea

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Foarte interesant si pretios subiect.
Eu m-am scandalizat de cum poarta pantalonii acest idol al adolestentilor Justin Bieber
http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-2286330/Justin-Bieber-parties-6-30am-celebrates-19th-birthday-Ella-Paige-Roberts-Clarke-bevy-beauties.html

ce spuneti?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Nu stiu la altii cum e, la noi a explodat bomba: fi`mea refuza sa mearga in tricou si jegari scurti la antrenament pana nu rezolvam epilarea. Ii e deja groaza ca vine caldura.
Sunt mai mult decat stresata.
NU e nimeni dermatolog pe aici ??? ...
Asta pana ajungem si noi la un dermatolog sa si dea cu pararea avizata.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Sz, epilatul cu crema e aproape la fel ca cel cu lama,asa ca trebuie sa cantaresti bine...Poate ca macar primele dati sa o faci cu crema, apoi daca e curajoasa poti incerca ceara la rece.

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mergem direct pe ceara, a zis ca e pregatita.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Super copil, bravo! Dar sa fie din cea de unica folosinta si rece neaparat. ca doare suficient si aia...

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

szivarvany, ati fost pana la urma la epilat? Cum a fost? Cu dermatologul ati vorbit? Cred ca vara asta vom interveni si noi cumva, doar ca nu stiu daca va suporta ceara, ca e taare plangaciosa .

Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sigur ca am fost, totul ok, ne vedem la final de aprilie / inceput de mai.
N a plans, nu nimic, i am spus sa stranga din dinti si sa se gandeasca la final :-) Probabil dorinta de a scapa de stres a fost mai mare decat orice durere fizica. Si a contat cred si rpezentarea exacta a lucrurilor, din timp. Asa ca a fost totul ok.

Azi am d facut bucle ... multe specializari am de facut :D aaa, plus unghiile date cu lac :D E petrecere si nu mergem oricum :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Olivia Ionela


Participa si TU la actiunea de Paste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany

Sigur ca am fost, totul ok, ne vedem la final de aprilie / inceput de mai.
N a plans, nu nimic, i am spus sa stranga din dinti si sa se gandeasca la final :-) Probabil dorinta de a scapa de stres a fost mai mare decat orice durere fizica. Si a contat cred si rpezentarea exacta a lucrurilor, din timp. Asa ca a fost totul ok.

Azi am d facut bucle ... multe specializari am de facut :D aaa, plus unghiile date cu lac :D E petrecere si nu mergem oricum :D

[


Curajoaselor!

Mi se pare normal sa nu treaca oricum o petrecere . Si noi ne-am tot gatit si aranjat in "saptamana altfel". Vai de noi din clasa a V-a, daca nu va avea uniforma

Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu spicuri am avut de prestat, in multe directii :D Si noaptea visez freze :D Avantajul spicului sunt buclele de a doua zi :D
Mie mi place tare mult perioada asta, chiar daca diminetile sunt in continuare scandaloase :D imi place cand se pune in fata dulapului si se gandeste cum sa si combine tinuta, sau ca in sfarsit se piaptana :-)))


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Olivia Ionela


Participa si TU la actiunea de Paste

Mergi la inceput