FIV in Ungaria 173

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

fete dragi,

am momente cand ma tot intreb ce mai caut eu pe aici...., caci inca nu stiu cum si incotro ma indrept...dar desi despre mine nu pot spune nimic (pauza de analize/investigatii/doctori) pot incuraja asa cum stiu si pot fetele dragi mie care sunt in plina procedura, urmeaza sa o inceapa sau sunt in asteptare de rezultate...rezultatele cele mai bune, da????.....

asa ca va cu mare patos si va urez un week-end placut!

see you all soon....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

eni ma bucur enorm ... , cu greturi fara greturi ce mai conteaza bebe sa fie bine , inca putin 2 saptamani si scapi de perioada cea mai grea ...Domane ajuta !

floryma

candy pumnii sunt stransi
e valabil la toate fetele care sunt in focuri si asteptari

la toate




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

21 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Goofytza spune:

Buna tuturor!
De data asta am o intrebare pentru fetele care au facut/fac FIV la PK.
I-am trimis rezultatele la hormonale si mi-a zis ca e ok dar ca sa facem FIV in aprilie trebuie sa ne vedem o data in martie sa-mi faca o eco si sa-mi stabileasca tratamentul.Mi-a mai zis ca vor fi doar medicamentele de stimulare fara "pills"(de aici am tras concluzia ca fara inhibare cu AC daca nu gresesc).
Acum intrebarea mea: cand si cat trebuie stat la Budapesta?Stimularea incepe in prima zi de CM,continua vreo 2 saptamani si periodic se monitorizeaza prin ecografii?Deci cam 14 zile trebuie stat?
Nu de alta dar la servici trebuie sa las totul in ordine si sa anunt exact cat voi lipsi.

Il voi intreba si pe PK dar nu cred ca o sa stea el sa-mi explice asa ca voi...
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Goofytza spune:

Si inca o intrebare..Ecografia ce o face o data cu stabilirea schemei de tratament ,trebuie sa fie intr-o zi anume a ciclului?Ca daca e pana in ziua 14 nicicum nu pot pleca din Cluj,asta ar insemna amanarea cu inca o luna....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

,

Garo...da "pills" cred ca se refera la AC, acum stimularea (daca e protocol scurt) incepe in ziua 2-3 CM, il anunti prima zi de CM ca sa iti zica exact cand incepi tratamentul si asa o sa stie cand te cheama pentru prima monitorizare (de obicei zi 5-6 de CM) si da poti sta intre 10-12 zile la Budapesta depinde de cum evoluezi tu (in perioada asta te cheama el ptr eco si analize dupa caz), raspunzi la tratament, dk se face transfer de 3 sau 5 zile a embrio.

La prima consultatie este bine sa fie dupa menstruatie, atunci iti face eco si stabiliti tratament (chiar cumperi pentru primele zile de acolo pentru ca ai reteta data si iesi mai ok la pret cu med-urile de acolo) insa daca nu poti ajunge in prima parte a menstruatiei ii spui si stabiliti de comun acord cand sa te prezinti.

Sper sa te fi ajutat cu info...daca este nevoie mai intreaba...acum eu vb din experienta mea....

sa fie luna lui aprilie-mai luna ta si nu numai....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana12345 spune:

Buna fetele,
Sunt un pic confuza,
Am primit un mail de la dr.Zadori, dar in loc sa ma lamureasca, sunt in ceata grav.
Daca eu termin anticonceptionalele pe 9 martie, iar ciclul menstrual vine la 2-3 zile dupa pastile, asta inseamna ca z2 a CM este 11-12 martie. Atunci de ce Zadori imi spune sa vin pe 14 martie la Szeged? Nu e cam tarziu sa incep tratamentul pentru FIV, eu stiam ca se incepe in ziua 2? I-am trimis mail cu nelamurirea mea, dar raspunde greu si ma gandeam ca poate primesc un raspuns care sa ma clarifice de la voi.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico75 spune:

Ioana, doctorul zice bine: tu termini AC pe 9 martie si dupa 2,3 zile iti vine, adica in principiu pe 12, 13 martie ( la mine a fost dupa 4 zile) si vei fi la Szeged in a 2-a sau a 3-a zi de CM. Atunci vei face echografie, vei discuta cu dr si vei incepe si tratamentul.
Fii barbata, Zoe, nimic nu e de speriat!
Si daca-ti vine mai devreme ( ceea ce ma indoiesc) te duci direct la clinica, chiar daca nu va fi 14 martie!
Totul are o rezolvare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

daca v-ati mai gandit sau sunt doritoare (unele mi-au trimis pm) intalnirea de la cluj e duminica, 24.02 in intervalul orar 10h30 - 12h30 la Cafe Bulgakov, zisa "Casa Motanului"
raluca de la SOSI 0721 92 97 37
HAVE FUN!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eni0301 spune:

Ioana....eu in septembrie am inceput in ziua 3 stimularea,m-am inbolnavit intr-o sambata,l-am sunat duminica si luni m-a chemat{si nu a fost tarziu nici asa)
pentru linistea ta mai bine suna-l in prima zi de ciclu si atunci iti va zice exact.
va doresc un weekend fain





11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Goofytza spune:

Floryma multumesc de info!


Mergi la inceput