FIV in Ungaria 173

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

goofy ma rog la DD sa ti-i se indeplineasca visul cat mai repede ..., pana in aprilie nu mai e mult ...

valabil la toate fetele




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

21 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rxx spune:

Buna tuturor
Am revenit de la Budapesta si da PK este super om, a fost mai ok decat imi imaginam..si daca dupa o ora de discutii am hotarat ca in martie incepem tratamentul pentru FIV, surpriza a venit de la eco
Am nevoie de o noua operatie care sa imi aduca ovare mele din spatele uterului in lateral pt ca asa ii este imposibil sa faca punctia..deci...pauza pt operatie, pauza pt un tratament mai lung de pus ovarele in repaus si daca toate merg bine,undeva la vara facem si fiv-ul.Cam atat cu vestile de la Buda..Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

Salut feteeeee !
Sunt inca in spital dar azi ma lasa acasa.A fost operatie lunga si grea,vreo 3ore bune,laparoscopic.A curatat tot tesutul endo de pe intestin,mi.a desprins si trompele dintesut,acum sunt permeabile,ovarele sunt intregi si curate....medicu ziceca e multumit de ce a reusit sa faca,se astepta la ce e mai rau,chiar era pregatit si sa.mi taiedin intestinul gros dincauza tesutului endo ce.l infasura.A zis sa fac 2 zoladex,iar dupa ce revine ciclul sa incerc natural pt ca sunt sanse bune si sa nu ma arunc inca spre fiv.Am vazut ca el e foarte increzator in cazul meu si parca mi.a dat un pic de avant.O sa fac cum zice el ,deocamdata si sper sa fie bine !

RXX draga de tine....asa au fost si ale mele ovare in spatele uterului fara pic de acces.Sa.ti ajute DD sa treci cu bine peste hopu asta si sa incepi fiv cat mai repede.
Scriu de pe tel si scriu mai greu,v.am citit din urma.

IMI scumpa...mersi mult de vizita...ieri cand m.ai sunat eram la plimbare apoi nu mi.ai rasp..ne auzim azi.

Va pup cu drag pe toate si ma bucur ca v.ati gandit la mine !!!
Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

UMBRA Doamne ce bine imi pare ca a reusit interventia si te simti bine , ca au reusit sa curete tot fara sa trebuiasca sa taie din intestin , acum tot ce ramane e sa te gravidesti si tu natural ! Ce tare ma bucur....

bravo




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

21 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata

rxx Doamne ajuta sa fie bine in urma interventiei!

umbra ma bucur mult pt tine!recuperare cu bine si apoi pe cai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico75 spune:

Buna dimineataaaa!
Umbra, sa-ti revii cit mai repede si sa treci la urmatorul pas!
Rxx, mult succes pentru viitor!
Am intrat sa va pup pe toate, eu mai am o saptamina si voi pleca la Szeged si pina atunci sunt in agitatii pentru a lasa totul ok acasa si la munca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atelocin74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nico75

Buna dimineataaaa!
Umbra, sa-ti revii cit mai repede si sa treci la urmatorul pas!
Rxx, mult succes pentru viitor!
Am intrat sa va pup pe toate, eu mai am o saptamina si voi pleca la Szeged si pina atunci sunt in agitatii pentru a lasa totul ok acasa si la munca!



Nicoooo , noi te asteptam !!! Si ai SA o mai prinzi si pe Danutza !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

neatza fetele

multa bafta la Budapesta IMIMS !!! si la Szeghed care mergeti in curand sau care sunteti deja acolo !!!!

va pusi pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico75 spune:

Buna dimineata!!!!
Am inceput sa tai zilele din calendar, ca la armata!

In citeva zile...voi fi pe cai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana12345 spune:

Buna fetele,
Multumesc mult pentru explicatie, sunt mult mai linistita acum.
A vorbit careva dintre voi cu dr. Zadori la telefon? Se poate sa ma ajutati si pe mine cu numarul lui? Eu pana acum am vorbit cu el doar prin mail-uri.
Va pup.

Mergi la inceput