Scandalul carnii de cal

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui Marcia03


Al meu sot imi povestea ca unchiul lui, care era fermier, manca din cand in cand si carne de pisica. Si ca e ft buna (seamana cu cea de iepure).




Brrr....n-am auzit de asa ceva pina acum pe continentul asta.

Dana


italia pe ce continent se da?!... sau nici italienii nu sunt amatori de pisica pe varza?!

Nina,mami de,





Italienii mananca carne de pisica?
E randul meu sa fac o fatzaaaa

Pe bune, mai?
Ia ziceti repede cum se zice pisica in italiana ca sa stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marcia03

Andacos, fermierii in Elvetia mancau pe vremuri carne de pisica. Stiu, pare ciudat, dar e adevarat. Elvetienii au fost ft saraci acum zeci de ani.


Mai, nici pe romani nu ii dadeau banii afara din casa dar nu am auzit sa fi mancat carne de pisica.
Mi-e si frica sa intreb daca stii ceva de asta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Citat:
citat din mesajul lui caress

Citat:
citat din mesajul lui ellej
[

Genul asta de documentare horror vei gasi si despre pasari, si despre porci. Practic ajungi sa tai totul de pe lista.


Aratati-mi ca existaastfel de documentare si despre pesti,creveti si alte ,,fructe de mare'' si le tai si pe ele de pe lista...pe restul le-am taiat de mult, si nu am niciun regret.Si la astfel de documentare nu am putut sa ma uit niciodata...

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...




pai ti-am trimis eu poza cum coloreaza aia crevetii in china, sa fie frumosi si saritori in ochi!

am citit candva ca unii numa' se uita asa in soare si gata, aia e mancarea pe toata ziua...
ce zici? incercam?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmencat

Citat:
citat din mesajul lui caress

Citat:
citat din mesajul lui ellej
[

Genul asta de documentare horror vei gasi si despre pasari, si despre porci. Practic ajungi sa tai totul de pe lista.


Aratati-mi ca existaastfel de documentare si despre pesti,creveti si alte ,,fructe de mare'' si le tai si pe ele de pe lista...pe restul le-am taiat de mult, si nu am niciun regret.Si la astfel de documentare nu am putut sa ma uit niciodata...

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...




pai ti-am trimis eu poza cum coloreaza aia crevetii in china, sa fie frumosi si saritori in ochi!

am citit candva ca unii numa' se uita asa in soare si gata, aia e mancarea pe toata ziua...
ce zici? incercam?

Cand viata iti ofera un vis care iti intrece de departe orice asteptari, nu e de bun-simt sa jelesti atunci cand se sfarseste.

Eu iau doar din cei eutanasiati prin congelare rapida, sunt gri si nevopsiti! Si nu cred ca se poate compara suferinta unor mamifere superioare cu cea a crustaceelor,serios acum...

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ


Italienii mananca carne de pisica?
E randul meu sa fac o fatzaaaa

Pe bune, mai?
Ia ziceti repede cum se zice pisica in italiana ca sa stiu

--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.


Nu cred asa ceva nici in ruptul capului! Gatto se spune.

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Chiar ma gandeam eu in sinea mea asa, de cand cu scandalul cu carnea de cal, ce fata ar face un musulman sa afle in acest mod ca a mancat porc pana nu a mai putut. Uite ca nici macar nu ma gandeam prea departe.

Eu chiar am o problema cu caii, cainii, pisicile... nu stiu... mi se pare ca as fi canibala daca as manca asa ceva. Nu, nu. Clar nu pot.
E oribil sa suspicionezi, sa te intrebi de fapt ce naiba ai in farfurie.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui caress

Citat:
citat din mesajul lui carmencat

Citat:
citat din mesajul lui caress

Citat:
citat din mesajul lui ellej
[

Genul asta de documentare horror vei gasi si despre pasari, si despre porci. Practic ajungi sa tai totul de pe lista.


Aratati-mi ca existaastfel de documentare si despre pesti,creveti si alte ,,fructe de mare'' si le tai si pe ele de pe lista...pe restul le-am taiat de mult, si nu am niciun regret.Si la astfel de documentare nu am putut sa ma uit niciodata...

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...




pai ti-am trimis eu poza cum coloreaza aia crevetii in china, sa fie frumosi si saritori in ochi!

am citit candva ca unii numa' se uita asa in soare si gata, aia e mancarea pe toata ziua...
ce zici? incercam?

Cand viata iti ofera un vis care iti intrece de departe orice asteptari, nu e de bun-simt sa jelesti atunci cand se sfarseste.

Eu iau doar din cei eutanasiati prin congelare rapida, sunt gri si nevopsiti! Si nu cred ca se poate compara suferinta unor mamifere superioare cu cea a crustaceilor,serios acum...

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...


vai, tz tz tz, dupa ce ca le mananci le mai si dispretuiesti





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Carmencat, eu ma profilez pe turtite din amestec de taratze(ca sa se inteleaga), cu oua fierte,ca pe alea le da gaina de buna voie...si luate de la tarani, evident, de la gainile crescute in poiata.Plus doua frunze de salata si ...aia e.Sper sa apucam sa ne vedem inainte! :))

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor


vai, tz tz tz, dupa ce ca le mananci le mai si dispretuiesti





Nina,mami de,





:) Nu le dispretuiesc, le pun exact acolo unde se afla pe scara evolutiei...

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Citat:
citat din mesajul lui caress

Carmencat, eu ma profilez pe turtite din amestec de tarte cu oua fierte,ca pe alea le da gaina de buna voie...si luate de la tarani, evident, de la gainile crescute in poiata.Plus doua frunze de salata si ...aia e.Sper sa apucam sa ne vedem inainte! :))

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...


eu propun ceva mai ieftin... iesim la pascut la mine in curte...
acu' totul e sa nu dam de vreun limax...
musai sa ne vedem, pana nu ne topim de tot

mi-au stat in gat deja cele 3 sarmale lesinate de la mama...

Mergi la inceput