Scandalul carnii de cal

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Stati asa, ca ceva carne de cal s-a plimbat si in Romania intre abatoare, si s-a transformat in vita. N-o fi plecat la export, dar ceva carne de cal om fi halit si noi

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

In mod bizar, mie scandalul asta imi aduce aminte de un film care m-a marcat http://www.imdb.com/title/tt0070723/ .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiha spune:

Azi dimineata am auzit la radio o stire cum ca si in Romania s-au descoperit sute de kg de carne de cal care au fost deja puse in vanzare pe post de vita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

In Germania ziceau ca au descoperit si carne de magar in nu stiu ce produse

Atata timp cat nu e carne de caine, nu ma deranjeaza.

Al meu sot imi povestea ca unchiul lui, care era fermier, manca din cand in cand si carne de pisica. Si ca e ft buna (seamana cu cea de iepure).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marcia03


Al meu sot imi povestea ca unchiul lui, care era fermier, manca din cand in cand si carne de pisica. Si ca e ft buna (seamana cu cea de iepure).




Brrr....n-am auzit de asa ceva pina acum pe continentul asta.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Hai ca o lasagna cu carne de cal mai merge, dar un www.hotnews.ro/stiri-international-14308067-elvetia-carne-porc-descoperita-kebabi-consiliul-central-islamic-elvetian-declara-socat.htm" target="_blank">kebab cu carne de porc e deja prea de tot.

Imaginati-va ca dupa un mare chiolhan popular cu mici si bere s-ar descoperi ca micii erau preparati din carne de ... caine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Hai ca o lasagna cu carne de cal mai merge, dar un www.hotnews.ro/stiri-international-14308067-elvetia-carne-porc-descoperita-kebabi-consiliul-central-islamic-elvetian-declara-socat.htm" target="_blank">kebab cu carne de porc e deja prea de tot.

Imaginati-va ca dupa un mare chiolhan popular cu mici si bere s-ar descoperi ca micii erau preparati din carne de ... caine!




Pai nu trebuie sa mergem cu imaginatia prea departe, ca vorba ceea, acum cativa ani a fost scandal cu micii din carne de caine de i-a chemat pe unii la vaccinare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui Marcia03


Al meu sot imi povestea ca unchiul lui, care era fermier, manca din cand in cand si carne de pisica. Si ca e ft buna (seamana cu cea de iepure).




Brrr....n-am auzit de asa ceva pina acum pe continentul asta.

Dana


italia pe ce continent se da?!... sau nici italienii nu sunt amatori de pisica pe varza?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Andacos, fermierii in Elvetia mancau pe vremuri carne de pisica. Stiu, pare ciudat, dar e adevarat. Elvetienii au fost ft saraci acum zeci de ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Hai ca o lasagna cu carne de cal mai merge, dar un www.hotnews.ro/stiri-international-14308067-elvetia-carne-porc-descoperita-kebabi-consiliul-central-islamic-elvetian-declara-socat.htm" target="_blank">kebab cu carne de porc e deja prea de tot.

Imaginati-va ca dupa un mare chiolhan popular cu mici si bere s-ar descoperi ca micii erau preparati din carne de ... caine!


S-a gasit carne de porc si in kebabul din Berlin.
Am vazut reportajul, facuse saracul turc vanzator de kebab o fatzaaaaa

Habar nu avea ce vinde, pentru ca kebab-eriile primesc carnea direct pe tepusha de la distribuitori. Si omul nostru mai avea si un afis mare prin care declara carnea ´´halal´´.
Nu era toata carnea de porc, ca si-ar fi dat seama. Era amestecat.

Mergi la inceput