LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (43)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Mada...e ciudat, nu am legea acum si mi-e lene s-o caut. Stiu insa sigur ca inainte se incepea urmatoarea zi implinirii varstei de 2 ani.
Fetelor, voi deja va intelegeti cu copiii, n-aveti probleme. Arsi nu prea comunica. Nu stiu, o fi vina mea ca prea-i vin in intampinare in loc sa-l las sa incerce sa spuna...nici animalele nu le spune pe toate...ce s amai vb de altele. Spune insa cateva propozitii Mai vreau, Nine-i ala? (ma intreaba personajele din carti) Une eti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Simo citisem undeva ca un prag pshihologic este atunci cand spune "mai" mai multe, ca inteleg notiunea. Eu ca sa zic, Cristi nici atat nu spunea la 2 ani...mama, tata, api(la apa) niam-niam la mancare , da si nu De asta sunt eu uimita de cate spune Cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

scurt de tot ca am 2 nazdravani pe urma mea :))))
am fost la eco abdominala cu I. totul este ok. deci trebuie sa investighez in continuare de unde provine durerea de burta.

fetele nu merg maine la interviu. azi trebuia. le-am spus ca nu pot si au spus ca revin cu un tel daca ramane pe maine. oricum am discutat inca o data si cu al meu sot si voi merge in primul rand sa vad cum mai este la un interviu. apoi DACA ne convin conditiile : in primul rand programul si apoi salariul ne mai gandim.

ally mie imi este superrrrr bine acasa!!!! nu as mai merge never ever la lucru daca ar fi ok sa stau acasa, aici ma gandesc si al anii vechime pt pensie, etc. de cesa nu imi fie bine, copii la gradi , eu libera pana dupa masa??? si apoi din septembrie incepe iasmi scoala si la 12 trebuie luata de ala scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Simo, eu zic ca Arsi s-a orientat... daca tot ii vin toate pe tava..., Andra are alta problema.... zice 1/2 in romana 1./2 croata de ex
mama gdie ie tati? mama unde e tati
tzipela la cizma ( tzipelo e pantof)
iosh la mai da-mi.
saluta in croata. A inceput sa zica pe nume la unele persoane, dar numara doar doi, tei, dece
zice hopa, au, of cu sensul normal
cel mai tare se enerveaza cand nu inteleg androleza ei
bako e bunicul patern si beci e bunicul matern, boko ea halatul meu de satin cu care doarme ea... asta e kitul de somn suzeta(nini), halatul meu, o pisica si un catel de plus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Pt mine cred ca jobul ideal ar fi sa muncesc part-time si sa fiu platita full-time

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Pt mine cred ca jobul ideal ar fi sa muncesc part-time si sa fiu platita full-time

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

sau dublu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

delai, ce kit de dormit aveti la noi este catelusul de plus si papuceii ei langa pat obligatoriu...daca nu sunt acolo nu poate adormi

fug la baite si sa-i bagam la nani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

asta e kitul cand suntem acasa, ca daca adoarme in carutz te miri pe unde.... ii trebuie doar nini si unghia mea sa o pipaie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

asta e kitul cand suntem acasa, ca daca adoarme in carutz te miri pe unde.... ii trebuie doar nini si unghia mea sa o pipaie...

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


uite Cata nu prea a dormit in carut, decat fff rar cand era bebelus, dar nici atunci nu prea adormea, statea cu ochii maaari sa prinda totul. Mie imi convenea ca dormea acasa bine. Cristi cum iesem cu el, cum adormea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Ce bine ca si-au intrat in ritm copilasii cu culcatul la 9:30. In ultimele luni numai la 10:30 adormeau, Cata se trezea mai tarziu, dar Cristi era f obosit dimineata. Acum e ok.

Mergi la inceput