LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (43)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Buna fete!!
Am scapat si eu de sesiune. Ieee!!!..dar ma incearca acelasi "tragism" ca pe Mada de ex...cu inceputul serviciului. Am fost azi si mi-am depus cererea de reincerere...M-au sunat acum ca nu pe 5, ci pe 4 tre sa incep...Asa stiti si voi? E chiar in ziua implinirii varstei de 2 ani? oricum nu conteaza...ma enerveaza ca tre sa mai bat un drum sa modific eu pe cerere...
David e si el ff bolnav, face febra de vineri, azi era si mai rau cu tot ce i-am dat pana acum...a si vomitat d edimineata. Prin urmare i-am bagat antibiotic...A lipsit jumate de clasa...de o saptamana incoace sunt decimati de boala copiii....cred ca e un virus nasol, nu stiu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, nu stiu ce are..., nu e bolnavioara...
somleac, ce dor mi-ai facut de mersla servici...
simo, pup cuscra, sanatate lui Davidutzu...
alina, scumpa ti-am admirat copilasii
ally, a facut la Draga mea prietena baclava, m-am gandit la tine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Buna fete!!
Am scapat si eu de sesiune. Ieee!!!..dar ma incearca acelasi "tragism" ca pe Mada de ex...cu inceputul serviciului. Am fost azi si mi-am depus cererea de reincerere...M-au sunat acum ca nu pe 5, ci pe 4 tre sa incep...Asa stiti si voi? E chiar in ziua implinirii varstei de 2 ani? oricum nu conteaza...ma enerveaza ca tre sa mai bat un drum sa modific eu pe cerere...
David e si el ff bolnav, face febra de vineri, azi era si mai rau cu tot ce i-am dat pana acum...a si vomitat d edimineata. Prin urmare i-am bagat antibiotic...A lipsit jumate de clasa...de o saptamana incoace sunt decimati de boala copiii....cred ca e un virus nasol, nu stiu...

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


buna simona, ce ma bucur ca ai intrat
multa sanatate lui david si grija mare sa nu ia si ceilalti..arsenie cum este ? dar scumpul de mati?
cu serviciul nu stiu sa-ti zic, eu am inceput inainte cu vreo 2 saptamani..
eu credeam ca tu nu te mai intorci acolo la servici, asa credeam te pup si felicitari pt sesiune


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua!!!

Scriu foarte scurt din lipsa de timp ...

Cami, pentru voi am intrat mami. La multi ani fericiti Antoniei!!! Sa va traiasca si sa va aduca numai si numai bucurii. Uite cum trec anii si copilasii nostrii sunt tot mai mari si mai minunati multumim lui Dumnezeu!
Deea, ce frumos ca ati primit o asa intrebare din partea viitorilor fini...va-ti hotarat? Nu cred ca fetele sunt o problema in perioada pregatirilor. Stii cum se spune, scuze se tot gasesc pentru a evita un lucru. Mergi cu ele in absolut toate locurile unde va fii nevoie si uite asa mai iesi si tu din casa cu un alt scop si te mai ajuta si finuta.
Simonelu, ce ma buucr sa te citesc! Nu stiu sa iti raspund dar acum apar fetele in ajutorul!
Delia, offf tocmai astazi a facut Doru baclava??? Urmaresc in fiecare dimineata emisiunea dar astazi am avut de dat ffff multe telefoane la MInister si tv-ul a ramas pe desene. Lasa ca intru pe site-ul lor si ma citesc cum a facut-o si el. Multumesc!
Strumpitz, nu ai avut chef de forum zilele astea, asa-i??
Lavinia, cum sa mai stai INCA 1-2 ani acasa??? O Doamne ca nu as mai sta nici 2 luni...ma termina statul asta in casa cu aceleasi activitati casnice zilnic. Dar, fiecare cu firea lui. Ce ai facut la interviu???
Mada, nu fii trista ca incepi munca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?

eu stau cu burta-n sus ca tare mult am mai mancat acum rontai niste porcarii de pernite cu cioco
am reusit si ieri si azi s-o culc pe Anastasia jucandu-ne 'avionul' eu o iau in brate si o invart, scot sunete, ea incepe si rade, se freaca la ochi si apoi adoarme asa razand. este asa comica

somleac stiuuu ca asa este cu munca. ca doar asa era inainte cand mergeam, imi placea mersul la servici, nu zic ca nu....dar perioada asta a fost minunata si ma despart greu de ea.
de aranjat oricum ma aranjez si cand ies pe afara, de imbracat nu pot zice ca ma imbrac cine stie cum , mai mult sport, doar cand ies cu fetele ne fitosim putin
la mine la serviciu este fain, pot sa ma imbrac oricum, nu este musai la costum, fusta...cu toate ca la birou lucrez si cu clienti.

madutza pe mine tata ma cearta mai mult. zice ca atata ma mai plang, ca sa zic mersi ca am unde sa merg, ca daca ar fi dupa mine as sta acasa....din astea

chiar, odata fusesem la un interviu la o companie mai mare si se lucra si sambata. si eu nu vreau asa ceva nici daca ma plateste dublu si bineinteles, ca am refuzat jobul si oaaa ce m-a mai certat tata ca ce vreau sa fac eu sambata? pai sambata faceam majoritatea treburilor. mai ales cand in timpul saptamanii sunt la servici. asa, daca mai merg si sambata la servici pot sa ma mut acolo
eu tin foarte mult la program. nu stau peste program decat foarteeee rar si cand este neaparat nevoie. este bine ca ne putem permite asa, ca altii cat stau peste program...

miki ce tare faza cu baietelul acela, bine a zis

deea ce-am ras auzi, sa-si faca Anna 3 in 1. tie stii ce ti-ar trebui? camere de filmat in toata casa, ai avea ce filma cred ca peste ani ai rade de te-ai rupe
eu zic sa acceptati sa fiti nasi. bine, asta daca nu va incurca 'socotelile' cum se zice este frumos, deosebit.

ailed tu de cand n-ai mai lucrat? cand mai ai de gand sa te angajezi? cand vii in tara?

simona ce ma bucur ca ne-ai scris imi pare rau sa aud ca David este bolnavior. multa sanatate la puiut. deja ti-ai facut cererea? bravo ca ai scapat de sesiune

fetelor, mie tipa de la conta mi-a zis s-o anunt cu o saptamana inainte. voi de ce le faceti asa repede?

ally tu n-ai stare deloc acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

acum am citit si eu pe indelete...
Deea, ce tare Anna:) acum poti sa-i zici: Fa-i lui mami cafea :).Vrei sa fii nasa?
Roxy din 2009 , dar m-as duce si maine vb lui Ally.
Ally, cand vad baclava aici ma gandesc la tine
miki, ce tare pustiul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Nu am apucat sa mai scriu, facultatea asta imi maninca tot timpul liber. Sunt de groaza astia,referate la greu, te verifica de parca e singura facultate din lume, nu te lasa la examene sa te uiti nici in stanga nici in dreapta, iti verifica si servetelul din mana, stau 5 insi in amfiteatru sa vaneze copiute...de rasul rasului...
Delia cuscra, merci pentru urarile de sanatate, avem nevoie!
Miki sanatate lui Vlad!Asa intentionam sa nu reincep nici un serviciu, dar am vb cu mama, ma ajuta ea cu copiii, a renuntat la serviciul ei si mi-i duce ea si mi-i aduce acasa, ceea ce e f linistitor pentru mine, iar dc avem raceli iar nu vor fi probleme ca va sta ea cu ei.Eu as fi putut sa ma angajez dupa primul an de facultate...ne dau adeverinta si m-as fi putut angaja ca suplinitor, dar m-am gandit ca e totusi mult mai mic salariul fata de ce am aici( si aici il am mic nu-i problema, dar macar aici stiu ce am de facut, imi cunosc colegii, nu iau totul de la 0...mi-ar fi mai greu acum sa iau totul de la zero intr-un domeniu pe care inca nu-l cunosc)Adica am 3 zile de practica saptamana viitoare....dar...e nimica toata...
Ally si de la noi!
Roxy, pai tu nu ai depus inca cererea? Incepi mai repede ca mine, nu?? Vezi ca tb depusa cu 15 zile inainte cererea
Cami, La Multi ANi Antoniei, sa va traiasca!!
Lavi, ce ai facut la interviu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Cami, sa-ti traiasca printesa mare ! Sa fiti cu totii sanatosi si fericiti!!!

miki, tare faza cu pustiul, cam asa e de multe ori. Copii sunt pregatiti pentru multe lucruri, noi mamele nu suntem mereu Apropos de pregatiri, am inceput deja sa citesc despre cls 0, pregatitoare...uuu ma apuca fiorii. Anul viitor pe vremea asta vor fi inscrierile la scoala , sunt sigura ca va trece timpul f repede, al fel cum a trecut si pana acum. Tu te-ai gandit la asta?

yasmi, hai bafta la interviu! maine e? Sa ne spui cum a fost

alina, da, cred ca abia dupa o sapt de serv o sa pot trage concluzii de cum este...sau poate mai mult?

simo, felicitari pentru sesiune , ma bucur ca ai mai reusit sa intrii pe la noi. Eu incep la 1 zi dupa ziua Catalinei. Acum vre-o 2 ani, la mine la serv se intorceau fetele exact in ziua cand implineau 2 ani copii, acum se intorc la 1 zi dupa...poate s-a schimbat legislatia? Sanatate multa lui David

ally, defapt nu sunt trista ca incep munca..sunt trista ca nu mais tau acasa

deea, ce fata harnicuta ai A mea nu-mi face cafea, doar cand gaseste cana pe masa ma indeamna, " bia mami tot!!!"

roxy, la mine se pare ca vim mai lucra si sambata ..nu mereu, dar oricum nasol...

delia, tu te angajezi cand reveniti in tara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, asa vreau....sa vedem ce bafta am


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna fetele!
Nu am mai intrat ca am fost ocupata in we, fetelor si eu lucrez sambata jumate de zi si nu e chiar asa naspa.
LA MULTI ANI ANTONIA!!!

SOMLEAC ai dreptate cu serviciul are satisfactiile lui, la mine in plus
e un fel de relaxare adica am liniste ceea ce acasa nu am.

MADA SI ROXY bafta la servici,eu nu am avut timp sa ma stresez ce o sa fac de cand am primit propunerea in doua zile am si inceput!
YASMI bafta maine la interviu!
DEEA ce tare e Anda ce iti pasa are cine sa iti faca cafeaua de acum.
Pup toate fetele!

Mergi la inceput