Fiv Turcia - 3

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Nelay nu te stresa, eu cand am fost la primul ctrl, vineri, la ora 13, era la inceput, pana pe la ora 15-16 mi a venit serios, dar mi s a spus sa incep de duminica, adica a 2 a zi de ciclu, vineri neluandu se in considerare.
Da, haine mai de toamna f ploaia asa dar si mai subtirele, sunt si zilr cu 15 17 grade.
Pup si lasa stresul te asteapta aici un suc natural de rodii facut in fata ta de ti lingi degetele, sa nu mai spun de supa de linte. Eu nu mai mancasem niciodata, e delicioasa

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva, CBAVD.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna, nu avem cum sa obtinem gigei in ejaculat
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Buna fetelor
Azi am început cu Gonal f 225 ml. Fac zilnic seara. Luni m#259; duc la 10:00 sa mi fac#259; o interven#539;ie la endometru. Si o sa încep si cu citrotide. O sa îmi fac#259; transfer de ziua 2 si 5.

Nelay ia haine mai groase. Este cam frig in receptie. Noua nu ne a dat înc#259; apartamentul.

Vreau bebel te ai obi#537;nuit cu hotelul? A#537;tept cu ner#259;bdare sa mi dea camera sa vad cum este.
Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Ma bucur ca ne ai dat de veste Cri. Tie tot repeziti ti s au parut sau a fost doar impresia mea? Cu hotelul m am obisnuit, cam micuta baia, curatenie nu se face cine stie ce, am smotruit eu bine la inc si am dezinfectat, zgomotul de rigoare fiind f f aproape de gara, dar micul dejun e f bun, camera maricica, baga caldura non stop, cu apa calda nu s probl, iar pretul a fost f bun.
Tot Daniela te a ajutat cu traducerea? Luni voi avea si eu punctia cred, poate ne vedem si cu Nelay

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva, CBAVD.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna, nu avem cum sa obtinem gigei in ejaculat
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Cri tot 3 gonal f si 3 cetrotide ti a dat si tie? Altceva? Cat ai platit pe ele si pe consulatie? Cum se numeste procedura la endo?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva, CBAVD.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna, nu avem cum sa obtinem gigei in ejaculat
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

mai doamnelor tocmai cand imi merge si mie nwtul atat de bine (sa nu l deochi) nu mai prind pe niciuna. Cri banuiesc ca doarme dupa o noapte pe drum, nelay isi asorteaza umbrelele la tinutele din valiza, dar restul "haremului"?
Am emotii pt maine, cred ca vom sta de vorba si cu urologul, Bora Ozveren din ce am inteles, sper sa aiba mana buna.
Fetelor stiti cazuri in care s a obtinut o sarcina din gigei luati direct din testicul?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva, CBAVD.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna, nu avem cum sa obtinem gigei in ejaculat
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Vreau_bebel, draga mea,
nu te mai stresa atat. Spune o rugaciune si lasa-te in voia Domnului ca stie El ce face. Cu siguranta ti-a pregatit o surpriza placuta. Sunt convinsa ca vor gasi "gigei" si vei veni acasa "mandra purtatoare de burtica umflata".
Gandeste pozitiv. Bucura-te de tot ceea ce poti vedea si gusta pe taramurile otomane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Buna fetelor!
Bebel, ai încredere in dr si in procedura lor. Pe mine nici la FIVul anterior nu m-a analizat nimeni. Aici ti se va lua sânge inainte de punctie. Pe baza lor, se va stabili si ce sustinere ti se va da dupa transfer.
Ma bucur ca m-ai ascultat cu sucul de rodii si supa de linte! Mi s-a facut gura punga

Cristina, din câte stiu, Amaradia a avut parte de acest dublu transfer si a fost cu noroc
Fetelor, Tayfun cam asta foloseste in tratament: GonalF si Cetrotide/Orgalutran. Aveti încredere va rog!

In alta ordine de idei, azi am fost la eco si am vazut un mic saculet a carui inimioara a început deja sa bata asta ca sa aveti si mai multa energie pozitiva zilele astea!
Fiti ZEN! Inteleg prea bine ca poate fi cam greu

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Mai am o intrebare adresata celor care sunt sau vor pleca in curand in Turcia: V-ati activat roaming-ul ambii parteneri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

te felicit si aici nanne! Spune ne mai multe, cand ai facut Et?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva, CBAVD.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna, nu avem cum sa obtinem gigei in ejaculat
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Ati incercat sa va cumparati cartele internationale pentru telefonia fixa in Turcia? Daca da, cat costa? Sunt usor de folosit?

Mergi la inceput