Fiv Turcia - 3

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Ce de viitoare mamici vor fi pe topicul acesta in scurt timp!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Lorelei, SA TE AUDA D-ZEU !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Buna fetele,

Cristinaddr drum bun si mult noroc!
Nelay_star drum bun si mult noroc!
vreau_bebel mult noroc!
Ciupirica pleci si tu pe 21-22?
Astept vestile bune de la voi.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Pentru cele interesate, in caz de RIF, am primit urmatoarele precizari:
Testele se fac intr-o singura zi, e necesar sa veniti la clinica pe stomacul gol. E de ajuns sa ne anuntati cu 2-3 zile inainte.

NK Panel:220,08TL
KIR Panel:706,57TL
DNA:117,94TL
Total:1044,59TL

Euro:441,00

Nu am inceput inca sa ma documentez ce presupun aceste teste, daca cineva ma poate ajuta cu informatii,ii multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Hatice intra la Clubul babutelor si intreaba, sunt acolo fete au studiat mai mult pt cazuri de RIF, sper sa fie pe faza sa iti raspunda. anul trecut s-a discutat mult pe tema asta, ce analize si ce variante de tratament exista (vezi Lara, MeAlex ...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

fetelor va facem galerie sa veniti toate cu bebei . poate facem clubul turcoaicelor .



pana atunci eu va spun ca inca medicul cardiolog nu spus ca este ok sa sustin o sarcina , dar nici nu a spus ca nu este . a schimbat efectiv subiectul . abia peste alte 6 luni merg la control . ce sa inteleg ? sa mai astept pana atunci ?



nelay_star ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Cristina cum a fost? Ce protocol ti a propus Tayfunelyl? Tin pumnii sa mearga totul struna!
Nelay tu cum esti? Nici urma de menstra, asa i? Tine o tot asa fix pana duminica! Tin pumnii sa fie totul bine. Stii ca eu ma rugam sa i faca sotului "doar" microtese? E mult mai invaziv decat tese. In final am inteles ca se incearca o aspirare si daca nu gasesc spermatozoizi fac tese. In aceeasi zi cu punctia mea, care va fi luni cred. Va spun maine mai multe dupa control.
Aici ploua cu galeata, e cam deprimant azi.
Ciupirica, Hatice, haideti sultanelor sa cucerim lumea:D


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok El 31,5 ani, OATS severa spre azoo.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - nereusit
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Cristina , succes !!
Vreau_bebel, sunt stresata din cauza menstrei . Sper sa treaca si ziua de azi si sa scap de un mare stres ! sa imi vina de maine incolo...
O sa fie bine si la sot , o sa vezi
Asteptam sa ne spui alte noutati maine
Este frig afara ? Nici nu stiu ce haine sa luam cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Sa stii ca e destul de frig, 4-6 gr si mai si ploua torential. Stai linistita ca daca nu ti a venit pana acum , ziua asta nu se mai pune. Umbrele sa va luati neaparat astea de aici sunt vreo 50 de ron in lei si destul de proaste calitativ.
sa stiti ca Daniela traducatoarea e cam repezita, tre sa i ceri expres cateodata sa traduca iar cu fetele de la receptie este imposibil de comunicat in lipsa danielei, nu stiu nici macar un cuv in engl

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok El 31,5 ani, OATS severa spre azoo.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - nereusit
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Deci sa ne luam haine mai grosute... Multumesc pt info oricum am zis si noi ca o sa luam macar o umbrela cu noi.
Daca vine mai devreme de ora 18 azi, o sa se considere z1 azi
Ouf ce stresata sunt

Mergi la inceput