Fiv Turcia - 3

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Bebel am raspuns si dincolo...
Nu ai facut deloc analize de trombofilie sau nu ai mutatii?

Reiau -> Dupa ET, am primit asa:
Continuare cu Crinone (început dupa punctie)
Estrofem 2/zi timp de 10 zile - pana la beta, daca e + pana se termina, adica 14 zile
Decapeptyl (mai sus am încurcat literele again) 3 zile dupa ET.
Aspirina si Clexane iau pentru ca sunt mutanta. Nu cred ca as primit altfel
Aspirina eu iau cam 2-3/saptamana, Clexane 0,4 in fiecare seara.

Nu mai stiu costul medicatiei, pentru ca nu m-am uitat pe chitante. Le-am pus intr-o mapa, momentan ma uit mâine, daca vrei.
Pentru cealata problema, vorbim pe PM, ok?!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Decapeptyl 0.1 este o mica injectie preumpluta. Doar scoti capacelul si acusorul in burtica si gata!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

doamne ce activitate intensa aici . fetelor va pup pe toate si va doresc sa va lipiti pe acolo pe la turci de cate un bebel de toata frumusetea .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Fetelor eu pana acum nu am facut bagajele
Nanne, multumim pt info esti draguta ! daca vrei te pot ajuta si eu. Nu stiu insa daca mai poti sa astepti pana ma intorc
Hatice, o sa stam 2 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Nelay, PM

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Am si raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Buna dimineata turcoaicele mele dragi,

Nelay, azi chiar trebuie sa termini bagajul.Drum bun, ma gandesc la tine si sa te intorci cu 1 sau 2 çocuk.
Sa ii spui Tayfunelului ca o sa aiba mult de munca pentru Tara Romananeasca.Dam navala peste el.(Daca ar stii Stefan Cel Mare..)
Vreau_bebel azi e ultimul consult ininte de punctie.Te astept cu vesti bune.
Cristina te-ai acomodat, cum e apartamentul? cum e cu injectatul.Mult noroc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Nanne, am devorat povestirea ta si eu si sotul, mai ales ca si el este diagnosticat cu OATS.
Ne-ai dat aripi.
Continui tratamentul cu clexane?CAnd cumperi tratamentul de la ei, iti dau si seringile?Sunt toate dozate si preumplute sau le-ai preparat tu?Te-ai invatat turcii sau te-ai descurcat tu?
De nimic nu mi-e teamna ci doar de cum prepar eu injectiile si sa nu gresesc cand le fac..
Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Da, astazi chiar trebuie sa fac bagajul fie ca vreau sau nu
Nu ma supar daca ma intorc cu 2 de abea astept sa iti fac si tie galerie si sa iti urez acelasi lucru
Si eu am stresul inject. daca nu mi le facea sotul eu nici moarta nu puteam sa mi le fac singura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Hatice, toate medicamentele vin cu seringile si acele proprii. E posibil ca unele sa nu fie gata preparate, adica sa aiba o sticluta cu substanta activa si alta cu solutia de amestecat.
Eu m-am descurcat singura cu amestecul si nu le-am cerut explicatii, pentru ca in câteva ocazii incepusera sa imi descrie actiunile
Oricum, daca ai întrebari, te rog sa le clarifici cu ei, eu fiind de parere ca mai bine întreb daca 1 si cu 1 fac doi, decât sa nu fiu sigura ca pe bune fac 2.
Sunt filmulete si pe YouTube postate fie de anumite clinici, fie de fete aflate sub tratament in care se arata cum se face cu un anumit tip de medicament.

Linisteste-te, nu are cum sa fie complicat, daca se pricep si americanii la asta si stii ca ei sunt mai... noi suntem europeni! sa nu ziceti ca-s rasista , pentru ca nu-s.

Si da, inca ma injectez cu Clexane si sunt experta, nu am niciun semn de buna purtare, cum se mai întâmpla cu tipul asta tot de pe net am invatat, in principal.

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput