Fiv Turcia - 3

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

dellya86,
Nu ii pot reprosa ceva anume dr Albu.E cel mai bun medic pe care eu l-am intalnit.Si crede-ma ca am fost la catava, dar doar in RO momentan.Un singur lucru m-a dezamagit, ca dupa FIV2, in nov 2012, nu m-a chemat sa discute cu mine, sa imi faca o ecografie.M-am simtit un caz pierdut.
Si pe mine m-a operat de hidrosalpinx,am laparoscopia clasica ( e ca cezariana), desi,parerea mea e ca a vrut sa excluda aceasta posibilitate, fara a fi sigur ca eu chiar am asa ceva.Nu a fost confirmat ecografic.E un medic bun, zic eu, dar nu detine un laborator dotat performant, nu face IMSI,nu are un embriolog foarte bun.Multe fete au reusit cu el, dar pentru mine nu a gasit varianta castigatoare.
Deci m-am hotarat, ma gravidesc cu Tayfun si nasc cu Albu.
M-as bucura sa facem o tabara de fete in toamna.Atunci voi avea suma necesara.
Pup turcoaicele mele dragi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turqoise spune:

nanne, felicitari pentru inimioara, cu siguranta e un start bun pentru celelalte fete care se pregatesc sa devina mamici
vreau_bebel, tinem pumnii sa iasa productia de oute cat mai maresi sa se gaseasca gigeii lipicioasi si apoi sa vii cu beta de gemenasi
vreau sa te intreb cate zile au trecut intre prima si urmatoarea intalnire cu dr? intreb pentru ca noi vrem sa ne intoarcem in tara imediat dupa prima intalnire si sa revenim la urmatoarea si sa ramanem inca 2-3 zile dupa ET. inca nu stim ce sa alegem, sa mergem cu masina sau avion? inclin totusi sa mergem cu avionul pentru a ne scuti de oboseala si stres, mai ales pentru dl. sofer

fetelor, cristina, bebel, nelay, va asteptam cu ghioceii de martisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Multumesc Turquoise, asemenea beta iti doresc si tie
Eu prima consultatie am avut o vineri si m a chemat din nou miercuri, insa am inceput injectarea duminica pt ca vineri era doar spooting. Din ce am vazut si la celelalte fete, prima monitorizare e in ziua 4 de stimulare. Nu stiy cat te am ajutat si cat te am incurcat

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva, CBAVD.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna, nu avem cum sa obtinem gigei in ejaculat
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Nanne, FELICITAARI!!!!
Ma bucur tare mult pentru tine.
Fetelor , turcoaicele in focuri, tin pumnii stransi!
Vreau_bebel, speram (eu si sotul, ca si el e alaturi de voi, va tine pumnii si va citeste mai ceva ca mine, ca acum e in concediu) sa gaseasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Imediat dupa TESE veti stii exact cum a decurs. Si sotul tau tot azoo lipsa ducte, vase deferente? Doamne ajuta la toata lumea!

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva, CBAVD.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna, nu avem cum sa obtinem gigei in ejaculat
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Vreau_bebel iti tin pumnii din tot sufletul: tu sa ai ovocite bune, iar sotul sa aiba mult, mult succes la TESE si material biologic suficient, asa incat - din martie - sa te vedem cu burtica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Vreau_bebel, nu , noi avem 27% forme normale, dar nu se stie unde e problema de nu s-au culcusit niciodata puiutii? Productia mea de "oua" a fot buna de fiecare data, asa ca....??? Sper sa ne "dreaga" Tayfun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Dragele mele va multumesc mult pentru felicitari!
Lore, frumoasa bucalata ta!
Ama, 16 saptamani, esti cu 10 înaintea mea! tu ai trecut de emotia dublului test, eu acum mai stau cu frica in sân! Si avatar frumos, ti-au zis ceva la eco, deja?!
Bebel, bombardeaza-ma! Daca stiu, raspund cu placere
Cand faci injectia de declansare, gata toate celelalte! Daca inca ai trecut pe foaie sa faci Gonal si Cetrotide, le faci, te duci apoi la control, Tayfunel iti spune sa faci injectia (sau poate o asistenta) la ora X si apoi ar trebui sa mergi cu Daniela sa faci analize! Deci daca mâine faci injectia, inseamna ca luni ai punctia! Dupa punctie ai sa primesti progesteron, eu am avut Crinone - progesteron sub forma de gel.
Ca sustinere, mie mi-au dat Crinone, Estrofem (am luat 2/zi timp de 14 zile), acid folic, Decateptyl (se pp ca ar ajuta la implantare, pe scurt), Clexane, aspirina.
Da, sotul meu nu are azoo, el are putini si slabuti cam asta inseamna OATS oligoastenoteratozoospermie - sper ca nu am mâncat vreo litera.

Hatice, sultana noastra viteaza cu frica de ace având in vedere ca eram in actiuni avansate cand s-a activat acest subiect, dar si pentru ca mi-e si acum o oarece teama, am decis sa nu anunt pana nu ajung macar un pas mai in fata in comparatie cu experienta mea anterioara.

Nelay si Cristina, va multumesc si va doresc sa fiti increzatoare ca va veti întoarceti cu pui turcaleti!

Lara, stiam si eu ca am sa te fac sa scrii la drept vorbind, imi dadeam si eu seama cand le vorbeam fetelor de ZEN ca ma cam desconspir, dar nu conta!

Fetelor imi doresc ca aceste capitole ale FIV Turcia sa fie pline numai de vesti bune, asa ca aveti încredere in echipa de acolo, chiar daca uneori simtiti ca nu comunicati cum trebuie!
Pentru mine asta a fost un punct minus, eram mereu surprinsa ca nu se stie limba engleza, insa nu cred ca studiaza in scoala...

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Dragelor, cine ma ajuta cu transportul de Crinone? Daca nu sunt banuti, fac transfer imediat ;-)
Pentru ca in minunata noastra tara, nu se comercializeaza.
Pentru transferul efectiv, vorbim cand ajungeti in tara.

Cine doreste, rog sa imi scrie PM
Mersi mult!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Te ajut eu Nanne. Imi spui exact ce vrei si ti iau de la clinica. Spune mi te rog in ce a constat medicatia de dupa et si cat a costat. Da la toata lumea clexane? Eu nu mi am facut mutatiile

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva, CBAVD.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna, nu avem cum sa obtinem gigei in ejaculat
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput