Asp opt! (819)!Felicitari sweet_dreams!!!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Si daca tot am scris la subiect, sa va scriu ceva si de mine.
Luna aceasta fac monitorizare pe ciclu natural. In ziua 9 am avut endometru de 9 mm si folicul de 18 mm. Am facut 2 injectii de menopur si urmeaza sa fac din nou monitorizare astazi si sa fac probabil o injectie de declansare.
Eu una nu am probleme de ovulatie, dar ceva este totusi pe langa problemele de trombofilie si problemele sotului cu spermograma, poate de acum si problemele de varsta cine stie.
Sunt bucuroasa ca am ovulatie pe partea dreapta, pe partea cu trompa in care am incredere .
Bafta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Mimi faci inseminare sau CSD ? Doamne Ajuta sa fie cu ochisori.

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

doamne mimi cred ca ai fost "terminata" cand ai auzit ca te-ai pricopsit cu virus..Preferabil ar fi sa fac trat si apoi sa raman dar..nu se stie ce va fi pe viit..Sper sa nu fie nevoie de asa ceva,tocmai ptr ca mi-e frica sa nu iau vreun virus de pe acolo..tratez una si dau de alta si tot asa..multumesc ca mi-ai impartasit din experienta ta si pot invata de pe urma ei..Iti doresc mult noroc cel putin luna asta cand faci monitorizari,sa dea DD sa fie un luna asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Fetelor va salut si eu.Ce mai faceti,noutati ceva?eu sunt in stand by ,mai am vreo 12-13 zile pana la menstra,sunt cam 4-5 zile dpo si tare greu se scurg zilele astea...
Angy tu ce mai faci?celelalte fete pe unde sunteti?va pup pe toate si sa aveti o seara placuta si nu uitati de ziua de maine!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Incercam cu CSD. Am facut o pauza de jumatate de an, in care am zis ca incercam fara analiz, fara nimic. Insa incepand de anul acesta vrem sa nu treaca prea multe luni nesupravegheate. Multumesc de intrebare si de urari, Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Asa este Angy. Au fost multe momente aiurea din cauza acestui virus, dar au trecut. Ma bucur ca am fost cat de putin de ajutor.
Seara frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rxx spune:

Buna tuturor
Angy eu nu am facut instilatii, cunosc 4 persoane care dupa 2,3 sau 6 luni de instilatii au avut bebe..In cazul meu s-a depistat hidrosalpinx pe trompa stanga si indicatie de laparo .Am citit pe alte forumuri ca au fost persoane care au ramas in prima luna dupa HSG dar vad ca nu toata lumea stapaneste diferenta dintre instilatie si HSG si atunci nu stiu cat de corect e ce am citit asa ca,raman la parerea mea, inainte de a te apuca sa faci orice, clarifica bine cu medicul sa scapi de orice nelamurire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxxy spune:

Buna, fetelor....am facut investigatii inainte de a ajunge la inducerea ovulatiei -si probabil la inseminare (avem putini gigei si cam ametiti )-si a reiesit ca eu am antitrombina III crescuta (118) iar sotul are (conform spermoculturii) o bacterie -haemophilus parainfluenzae -(ceva in genul asta). V-ati confruntat cu asa ceva? La ce sa ma astept?
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Buna dimineata,haideti la un ceai sau o ciocolata calda...eu m-am lasat de cafea de mult.Oxxy nu stiu ce sa-ti zic de acea bacterie dar mai mult ca sigur o sa trebuiasca sa va tratati amandoi inainte de altceva...si legat de antitrombina eu o am foarte scazuta 40si ceva si am inteles ca e cam nasol(bn ca nu prea pot sa pun baza in analizele astea,o sa le mai repet mai ales asta)dar faptul ca e ridicata e altceva vezi si tu ce sp doct.,intreaba chiar si p altcineva de specialitate sa ai mai multe opinii....iti doresc succes...pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

rxx,asta incerc sa fac,sa "adun" cat mai multe informatii ca apoi sa compar cu ce va incerca doctora,nu ma las chiar asa pe mana oricui,chiar si doctor fiind acela,macar sa am o baza..O sa va tin la curent oricum.Eu sper doar ca pe 19-20 febr sa-mi vina CM sa nu-mi joace feste sa ma pot interna sa scap de stresu asta.
bubuali eu vin cu o yammi si incerc sa "savurez"ziua asta de 14 februarie..Abia astept sa ies de la munca, ma scoate "sotul" (mom este prieten,nu ne-am casatorit) la o , sa ne mai relaxam putin. ptr tote si relaxati-va cat puteti.

Mergi la inceput