Asp opt! (819)!Felicitari sweet_dreams!!!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana178081 spune:

Pup toate fetele.
/nu mai am timp sa intru,fetitza imi ocupa tot timpul.
emilia mai ai putin cum te simti?
Dar tu Mihaelafalt,esti ok?Bebe e bine?
MeAlex ai mai facut investigatii,ceva?
Valicuta curaj si Dzeu sa-ti dea putere sa mergi mai departe
Eu ce sa zic,m-am refacut cat de cat dupa cezariana,bebelina creste,are 5kg la 1luna jumate,papa san,doarme noaptea,e cuminte
Bafta la toate sa ramaneti gravide cat mai repede!


Evelina Georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

neata dragele mele multumesc ca m-ati luminat si stiu si eu cam care ar fi urmatorul pas dupa tratamentul injectabil. Am sa va tin la curent. Abia sapt viit ma internez si am sa intreb mai multe atunci sa vedem cum procedeaza ea si apoi voi vedea daca ma las pe mana ei..Cele care ati avut trompa infundata,dupa aceea ati ramas fara probleme?sau mai mereu vom avea probleme cu trompa respectiva?
Numai este nimeni printre noi care asteapta testarea ??? Eu una am iesit din cursa pentru o perioada dar va astept pe voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

iarina, ma bucur ca ai reusit sa iesi putin din casa si ai "evadat" la shooping
valicutza,kmy cu voi ce este?? sper ca sunteti ok. va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Angy eu cand mi-am facut HSG mi-a dat doua feluri de pastile sa iau inainte cu cateva zile un antibiotic si nu mai stiu ce si apoi in ziua aia (z5 cm)am luat un nurofen forte si recunosc ca m-a durut un pic dar nu f tare,un fel de usturime iar trompele nu mi le-a gasit infundate si cu toate astea tot nu am ramas insarcinata .Am stat cam o ora pe un pat de spital si apoi am plecat pe picioarele mele acasa.Recunosc ca dr.s-a purtat ff frumos si cred ca si asta conteaza mult.Eu te sfatuiesc sa nu-ti fie frica de durere ca am suferit noi in alte chestii mult mai mult,dar macar afli daca ai tropele permeabile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

raisa tu ai facut mai multe investigatii,de nu ai ramas nici dupa hsg? ai alte probleme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

ANGY_ANGELA imi pare rau ca nu te pot ajuta cu un raspuns dar eu nu am ajuns sa fac inca hsg si sper sa nu ajung. Iarina imi pare rau sa aud prin ce ai trecut, in comparatie cu tine eu ar trebui sa ma simt norocoasa ca nu am patit asa ceva. Si faptul ca mai poti povesti si ne ajuti cu diverse sfaturi denota un caracter foarte puternic si un suflet mare. Incerc sa-mi imaginez cat de greu iti este sa ne povestesti drama ta.
Eu am o saptamana foarte incarcata la servici si nu prea mai am timp sa ma gandesc la problemele mele.
pentru toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Buna,

Ma simt bine in general, doar o idee cam greoaie si ma supara arsurile si durerile de coccis dar in rest sunt ok, multumesc de intrebare.
Instilatiile nu sunt o solutie sigura pentru desfundarea trompelor infundate (diagnosticate prin HSG). Mai sigura e laparoscopia. Eu am ramas imediat dupa laparoscopie. Mama, pe vremuri, a facut instilatii repetate (timp de aproape 6 luni) pentru a ajunge la acelasi rezultat si a durut-o foarte rau.



32+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Dragelor va invit la un ceai de dupa amiaza.

Emilia abia acum am vazut ca tu esti insarcinata. Sa fie sarcina usoara si nasterea la fel!

Angy nu ai iesit din cursa doar ca va fi un picut mai lunga

Corina nu stiu cat e de adevarat ce spui, insa m-a ajutat foarte mult forumul si doar citind despre problemele altor mamici am putut povesti si eu apoi aici. Mai apoi am putut sa povestesc si in afara mediului virtual, mai greu dar e un pas inainte.

Caresse trec si eu prin ce treci tu si te inteleg. E minunat ca ai in viata ta pe Andrei. Dar probabil ca fiind sprijinita de cei dragi si dorinta de a da viata unui copil cred ca poate ajuta sa trecem peste suferinta asta care e tot timpul prezenta. Eu neavand niciun copil uneori ma gandesc ca poate nu mi-e dat sa fiu mamica. Apoi rationez si imi dau seama ca e o prostie si ca trebuie sa incerc, sa am curaj, ca sunt suflete mai nenorocite sau mai chinuite in fiecare clipa a vietii. Asa ma incurajez eu. Uneori merge alte ori nu si atunci intervin putinii prieteni care au inteles ca un copil nu se inlocuieste cu altul. Te pup si iti doresc sa fii puternica si curajoasa, asa cum imi doresc si mie

Bubuali sunt doctori buni si in provincie, dedicati si care nu au uitat ca lucreaza cu oameni si nu animale. Eu nu mi-am schimbat doctorita si nici nu cred ca o schimb, insa o sa mai vad si un al doilea in paralel cu ea, la solicitarea ei, dar si la dorinta mea. Cred ca asa e mai bine.





Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

buna fetele,

eu sunt mai bine, am avut si al 4-lea cm dupa cezariana. a fost parca un pic mai bine decat lunile trecute.
incerc vineri sa ajung la uscatescu de dimineata, in functie de cum pot sa imi iau liber de la servici.sper sa reusesc.
am mai fost si la cardiologie , mi-a facut eco si analize si nu am nimic la inima, adica nu a fost asta cauza pentru care facusem tensiune 19. sigur tot de la trombofilie
va pup si tin pumnii fetelor care urmeaza sa se testeze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Buna, tuturor fetelor!
Va urmaresc tot timpul dar nu am mai scris de ceva timp, nu m-am simtit foarte optimista in ultima perioada.
Pentru Angy, legat de HSG si instilatii, am mai povestit despre acestea in urma in alt capitol.
Eu am facut in 2010 HSG si mi-a iesit ca trompa stanga este partial infundata, si la momentul respectiv am luat decizia ca doctorita la care eram sa-mi faca 2 instalatii.
La HSG nu m-a durut decat asa pentru un moment ca in prima zi de menstruatie, dar instilatii nu as mai face niciodata. Pe langa faptul ca au fost foarte dureroase, am luat si un microb din spital Klebsiela de care am scapat dupa un 1 an si jumatate.
In 2011 am facut HyCoSy (histerosalpingosonografie), la doctorul meu de acum pentru a verifica din nou cum stau cu trompele. Am iesit bine cu amandoua, dar dupa cum se stie daca trompele ies permeabile, nu se stie daca sunt si functionale. Doctorul meu nu este de acord cu instilatiile care pot distruge cilii din interiorul trompelor si alte motive cred.
Asa ca mai recomandata este laparscopia, dar si aici este un minus ca facand aceasta operatie ar fi foarte bine ca persoana sa ramana repede insarcinata, ca daca nu are sanse ca acolo sa se faca din nou aderente si apoi alta operatie. Deci e indicat sa umbli cat mai putin in corpul fiecaruia.
Legat de HyCoSy la recomandarea doctorului, am luat inainte de investigatie un antiiflamator si un supozitor. Dupa investigatie mi-a dat antibiotice pentru a nu aparea complicatii.
Cam asta a fost experienta mea.
Nu am mai ramas insarcinata din 2009 deci nu se stie daca trompele mele sunt si functionale.

Va pup si felicitari fetelor care tineti zi de zi acest forum.



Mergi la inceput