Asp opt! (819)!Felicitari sweet_dreams!!!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Buna fetelor!
Am fost la monitorizare din nou ziua 11 si am facut ecograf, endometrul este 12.5 mm si folicul de 21 mm. Astazi ovulez. Am facut si un Ovitrelle pentru declansare.
Incerc sa ma pastrez optimista!
Va pup si sa aveti o zi deosebita azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Voiam sa va mai zic pentru cine se gandeste la o posibila endometrioza, ca in afara de laparosopie, care e cea mai sigura metoda de diagnostic si se poate face si interventia, mai este si RMN.
Eu am facut la recomandarea medicului ca ma deranaja uneori cand imi facea consultatie in partea dinspre rect. Nu mi-a iesit un diagnostic clar ca ar fi, diagnosticul suna cam asa "posibil compatibil cu o endometrioza de stadiu I". Se si vede putin pe filmulet in zona respectiva.
Dar daca cineva ar avea o endometrioza de alt stadiu ar putea iesi ceva ma clar, si ar sti in ce directie sa o ia. Eu ma gandeam uneori daca am sau nu ca e o problema care nu prea poti sa stii intotdeauna ca o ai.
Nu ai voie sa ramai insarcinata in luna cu interventia, deoarece se face cu substanta de contrast si cred ca exista si o mica iradiere acolo.
La fel si apropo de HSG, ca nu am mai precizat, nu e bine sa ramai in luna in care ai facut aceasta interventie.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

superrrr. ce endometru bun ai,in comparatie cu el meu de 5.9mm in ziua 16. Sper sa fie cu ochisori luna asta,mai ales de ziua indragostitilor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Angyeu intr-adevar am facut o groaza de analize si culmea toate mi-au iesit bune cu exceptia progesteronului care e cam mic(luam arefam200 z14 -z24),sotul e si el ok dar cu toate astea de 6 ani nu am ramas insarcinata.Dr nu stie ce sa-mi mai faca si crede-ma ca am fost la aproape toti dr.din oras pana m-am oprit la ea.
Acum am o ff lunga perioada de cand nu am mai fost la un control ginecologic si nici pastile nu mai inghit nici macar acid folic,m-am scarbit de tot si de toate si nu cred ca doctorii imi mai pot face ceva,mi-am pus nadejdea in Dumnezeu doar El ma mai poate ajuta.Speranta nu mi-am mierdut-o dar de doctori si analize nu mai vreau sa aud,poate o sa ma mai duc la vara la un control de rutina atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Fetelor va doresc o zi cat mai plina de dragoste si sa fiti iubite la maxim.
Va pup dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

raisa nu ai ramas niciodata insarcinata?(scz daca ai mai postat in cap anterioare, dar nu am retinut). SI totusi cu atatea analize n ai reusit sa ramai,de ce nu incerci o inseminare uterina sau artificiala (uan din ele stiu ca este mai putin costisitoare) in comparatie cu FIV. Nu e bine nici sa stai asa,daca in 6 ani nu s-a intamplat nimic.sper din tot sufletul sa se intample minunea.eu momentan sunt la inceput de drum cu analize,tratamente (am abia 5luni de cand incerc),dar tinand cont k am avut o sarcina urmata de un chiuretaj,eu fiind sensibila de fel sa nu ma fi "pricopsit"cu alte nebunii,in afara de cele de secretie care le-am facut si totul este in regula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Raisa tu de cat ai cm?esti sigura ca ovulezi in ziua 14?si nu te da batuta,trebuie sa luptam...
Eu am patit-o cu duphaston nu l-am luat cum trebuia si cica progesteronul inhiba ovulatia.
Si eu satula am renuntat la pastile dar ma iau si dupa mucus si nu ma pot abtine apoi si numar zilele pana la menstruatie...
Te pup si nu renunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Mersi, Angy .
Nu pot spune ca tot timpul am avut endometru asa de mare. De exemplu, in lunile in care am facut stimulare cu Ovamit (e adevarat ca subtiaza endometru) l-am avut si eu de 6 la ovulatie. Oricum eu cred ca sunt luni si luni, mai bune si mai putin bune. Asa ca eu zic sa nu te stresezi, sa mai faci eventual niste ecografii si sa-l urmaresti, caci nu se stie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

s-a mai animat putin forum-ul, credeam ca sunt singura pe aici cu raisa mimi o sa inccerc sa fac tot ce se poate pt a fi si eu . bubuali u ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Angy,multumesc,sincera sa fiu nu prea bn,sunt singura acasa si pt mine toate zilele trec cam la fel si urasc asta pt ca timpul se misca atat de greu,incerc sa ma pastrez cu mintea limpede tare e tare greu mai ales cand n-ai parte nici de sustinere...sper sa se intample cat mai curand minunea pt ca nu stiu cat o sa mai rezist...la mn e cam complicata povestea si mi-e greu sa o detaliez...ma mai linistesc activand pe forumul asta...pupici la toate fetele si o zi minunata va doresc.

Mergi la inceput