Asp opt! (819)!Felicitari sweet_dreams!!!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

Neata fetelor, si eu tot la sunt. Mi-a facut sotul o surpriza placuta aducandu-mi un buchet de trandafiri si bomboane de ciocolata la munca iar acum sunt asa euforica Ce face dragostea din noi... Nici nu ma mai pot concentra si pana la 6 mai e o groaza, am uitat si de probleme si de suparari.
Va pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Buna si tie Corina si felicitari ca ai un sot atat de atent si iubitor si iti doresc sa treaca cat mai repede ziua de munca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

bubuali imi pare rau ca esti trista,si nu esti sustinuta sper sa ti revii cat de curand. suntem alaturi de tine si la bien si la greu
corina ff frumos din partea sotului tau. Ma bucur ca sunteti euforici amandoi. si eu astept sa iesim la ,dar mai este pana la 8 cand scap eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Multumesc!
Vai Angy ce seara romantica te asteapta...iti doresc sa fie totul asa cum vrei tu!
Poate luna asta o sa ne aduca bebeii mult visati ca mult am mai chinuit toate,imi pare rau sa vad ca suntem multe care avem probleme mai mici sau mai mari dar sa speram ca va venii~soarele~si pe strada noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

bubuali cm il am la z28 si f rara imi intarzie ,la cateva luni ,ovulatie am cam in z13 dar tot asa ma mai iau dupa mucoasa.Am 32 de ani in vara nu am ramas niciodata insarcinata ,am luat 5-6 ani pastile cam fara pauze din pacate si de 6 ani nimic.Inseminare nu m-am gandit ,optez pentru natural,iar FIV nici nu poate fi vorba ca nu am bani.Sunt de parere ca daca nu e sa fie de acolo de sus pot sa fac eu de toate si tot degeaba.Am zis ca mai asteptam 2-3 ani si daca nu as opta pentru adotie,cu toate ca sotul nu e prea deacord,el e mai otimist ca mine spune ca o sa ne dea Dumnezeu copii nostri pana la urma.Cand m-am casatorit in 2001 spuneam ca sunt prea tanara si vreau sa-mi traiesc viata si ca nu-mi trebuie copii acum ,nici sa nu aud (cu toate ca-mi placeau copii),si de aia am luat pastile si acum cred ca asta-mi este pedeapsa divina ca nu i-am dorit atunci si acum ii vreau si nu ii am.Iertati-ma ca m-am descarcat in fata voastra dar cateodata am inima f goala si toti prietenii ne intreaba voi nu "munciti" ce faceti?dar parca nu inteleg ca nu poti oricat ai vrea tot nu poti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Fetele imi pare rau ca va intristez intr-o zi asa de speciala si eu astelp flori de la sot ca mi-a luat in fiecare an ,dar ma vad cu el abia diseara si poate il astept cu o cina romantica si un vin rosu si poate poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Raisa iarta-ma pt indiscretie dar sotul e ok?Sa stii ca si eu am luat pastile cam tot atatia ani ca na eram si eu tanara si apoi cand l-am cunoscut pe actualul sot am continuat cu ele ca ziceam ca sa nu raman cumva pana suntem cu acte in regula vezi gura lumii si apoi le-am lasat de nunta adica acum 1 an si ceva si in a doua luna fara ele am ramas prima data...deci nu cred ca ele sunt de vina pt situatia ta sau cumva faptul ca nu ti-ai dorit atunci copii,toate am avut asemenea momente in viata cand am pus altceva pe primul plan...
Si cu lumea care intreaba-incearca sa nu iei in seama sau sa schimbi subiectul...
Si nu ne deranjeaza deloc,de asta suntem aici sa ne spunem ofurile si sa ne descarcam sufleteste si sa ne ajutam fiecare cu cate un sfat sau o vorba buna daca cu mai mult nu putem...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Da BUBUALI sotul e ok si spermograma si spermorocultura si de 2 ani s-a lasat si de fumat; de baut nu bea de loc abia il rog sa guste cate un pahar de vin sau o bere f rar.Doar de asta mi-e si mie ciuda ca macar daca as sti ca am ceva as trata si gata dar cand dr. iti spun ca esti clinic sanatos si sa mai incercam ...
Asta mai incercam ca pana intru la menopauza mai am

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

RAISA nu stiu ce sa zic,imi pare foarte rau dar eu cred ca totusi trebuie sa fie ceva...doctorita mea imi spunea la un moment dat ca atat de mult a evoluat stiinta in ziua de azi incat nu-si mai permit sa nu gaseasca ceva cauze sau sa se mai piarda sarcini fara o explicatie si uite asa eu am ajuns sa aflu ca am risc de trombofilie si ca o sa ma pasca si pe mine injectiile cu clexane dar culmea e ca acum nu mai raman,inainte ramaneam f repede,chiar si dupa un chiuretaj in urma unei sarcini oprite am ramas pana sa imi vina prima menstra dar si acea sarcina s-a terminat tot prost

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

raisa mult curaj sa lupti in continuare,nu te lasa k timpu trece..suntem alaturi de tine
bubuali tu ai fost la monitorizari?ovulezi?k dupa fiecare chiuretaj se schimba multe, din pacate...si de cele mai multe ori in rau :(

Mergi la inceput