Asp opt! (819)!Felicitari sweet_dreams!!!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Angy am trecut prin doua chiuretaje si un avort menstrual,ultimul,apoi am fost la ecograf unde se pare ca totul a fost ok,apoi a urmat o sumedenie de analize,ultimele fiind cele de trombofilie,si incepand cu decembrie am avut unda verde...si legat de ovulatie nu am facut monitorizari doar temperatura bazala,mucusul si acele intepaturi care au fost la fel luna de luna...acum nu stiu ce sa cred dar faptul ca am ramas de atatea ori si aceste ultime chestii de mai sus m-au facut sa cred ca n-as avea probleme cu ovulatia.tu ce parere ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

teste de ovulatie ai facut?macar de curiozitate sa vezi daca se coloreaza testul..iar semnele de ovulatie le ai,dar nu este suficient sa ai doar semnele ei, trebuie sa vezi si dimensiunea endometrului.degeaba ovulezi tu daca endometru tau nu este suficient de gros pentru a mentine sarcina.Important este sa-ti fac o ecografie imediat dupa ovulatie(calculezi cam cand crezi tu ca ovulezi) sa verifici si daca ai ovulat,daca se vede corpul galben si daca endometru tau este bun,daca este in parametrul normal.eu zic sa inceri daca tot ai trecut prin atatea teste/analize.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

daca zici ca din decembrie ai unda verde ptr bebe,mai asteapta un pic daca vrei, ai doar 2 luni dar daca trec mai mult de 6luni-1an (eu nu pot sa stau atat,incearca sa verifici ce a mai ramas..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweet_dreams spune:

Buna fetelor, a trecut ceva timp de cand nu am mai intrat sa stau de vorba cu voi. Ieri am facut pimul test dupa foarte multa vreme de la ultimul, sunt in z19 dupa ovulatie la un ciclu de 31 de zile si testul este pozitiv. Daca mai treceau 3 saptamani implineam 2 ani de cand incercam. Am auzit de foarte multe ori ca atunci cand nu te mai gandesti si cand te detasezi se intampla, dar nu credeam. La mine exact asta s-a intamplat, nu m-am mai gandit de multa vreme la subiect, m-am bucurat pur si simplu de relatia pe care o am, m-am concentrat la sarbatori, la ziua mea de nastere si uite ca s-a intamplat. Stiam ca mi-a intarziat, dar am refuzat sa ma gandesc la subiect pana ieri dimineata cand mi s-a facut rau in metrou de la parfumul unei doamne, si m-am hotarat sa iau un test. Maine sunt programata pentru beta hcg iar vinerea viitoare la ecografie. Nu o sa cred pana nu o sa vad cu ochii mei, cele 5 teste pe care le-am facut de ieri dimineata pana acum nu imi sunt de ajuns. Deci, pentru mine relaxarea si detasarea au fost cheia. Imi doresc din suflet sa se implinesca dorintele tuturor, sa ne vedem toate cu burtici. Bunica mea spunea ca lucrurile se intampla toate la timpul lor, si are dreptate. Va pup pe toate, Doamne ajuta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Buna dimineata...
Te felicit din suflet Sweet dreams si iti doresc multa sanatate si fericire in continuare si sa ai grija acum de voi doi
Sa ne tii la curent cu urmatoarele etape si nu uita ca suntem aici alaturi de tine si ne bucuram nespus pentru tine...
Fetele celelalte unde sunteti?va astept aici cu un laptic cald cu biscuitipe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Angy o sa astept si luna asta sa vedem ce se intampla,pe 26 ar trebui sa vina si apoi o sa vad si cum stau cu endometrul,am luat cu doua luni inainte duphaston,apoi luna trecuta 200 utrogestan iar luna asta n-am mai luat nimic am zis ca fie ce-o fi oricum imi daduse doct asa preventiv ca eu n-am facut analiza progest sau vreo ecografie pt endometru ci una mai asa in ansamblu si mi-a zis ca as fi in ordine...si eu m-am bazat mult si pe acele semne mai ales pe temperatura bazala pe care am urmarit-o cateva luni inclusiv intr-o luna in care ramasesem insarcinata...
Deci mai astept putin si apoi vedem in care parte o mai iau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

da bubuali mai asteapta o luna 2 si daca nu ramai mai investighezi.ai inceput din decembrie,nu ai chair asa mult timp,mai ales ca ai si analize la activ bune.
sweet_dreams felicitari ,sarcina usoara si un bebe sanatos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

sweet-dreams felicitari,ma bucur mult pentru tine ,sa ai o sarcina usoara si la termen si sa ne tii la curent.
Fetelor eu aseara am primit o floare frumoasa de la sot ,l-am asteptat cu o cina romantica si dupa ne-am iubit dar din pacate azi dimineata surpriza Z1 ;nu erau asteptati au venit un pic mai devreme ,dar daca nu as lua in calcul luna trecuta unde mi-au intarziat,ar fi trebui sa ma astept...asta e poate luna urmatoare.Am inceput o cura de slabire sa mai dau jos cateva kg nu f multe si poate de aici dereglarile astea.
O zi buna si multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

raisa tu avea CM regulat? ca eu il aveam si de cand ne-am propus sa avem un bebe zici k a luato razna.vine cand vrea..astept sa vad daca luna asta vine cum trebuie daca nu o sa i spun doctorei sa mi dea ceva sa-l reglez,pana raman

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

ANGY eu de fapt incerc de un an jumate de cand am lasat acc timp in care am pierdut trei iar cu analizele nu stau deloc bine,am mthfr heterozigot,proteina c scazuta si antitrombina III tot asa foarte scazuta si cu astea ma cam paste clexanul si statul numai la pat...cea mai nasoala cica ar fi antitrombina...deci o sa fiu ca pe ace cand o sa raman...

Mergi la inceput