Asp opt! (819)!Felicitari sweet_dreams!!!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

O sa-ti dea probabil duphaston sau utrogestan dar o sa treaca cateva luni pana se regleaza...mai prescriu unii doctori si acc pt reglare dar nu este cazul la tine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

bubuali proteina c nu impune dificultate in a ramane?sau proteina c marita este o problema in a da infertilitate?stiu ca era o problema cand o aveai mica/sau mare,nu stiu exact..Important este sa ramai si stai la pat,faci sacrificiul asta numai sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Nu stiu ce sa zic de proteina c ca sincer nu prea ma pricep dar am conversat p mail cu doct U si ea s-a legat mai mult de antitrombina si mi-a zis sa refac analizele,mai ales pe asta daca nu pot pe toate si cred ca o sa le refac in perioada urmatoare ca tot am renuntat la aspenter si la celelalte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

trebuie sa le refeaci,dupa o anumita perioada majoritatea numai sunt concludente..si multe dintre ele din pacate nu numai ca se platesc dar costa si destul de mult..ma gandesc cu groaza cele care ar trebui sa faca analize si nu au cu ce iar din vina asta unele nu ajung sa aibe propiul copil..trist din pacate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Eu pe astea ultimele,adica antitrombina,proteina c ,s factorul V leiden si mutatiile mthfr le-am facut in noiembrie asa ca nu e prea mult de atunci dar le refac pt ca m-a cam pus pe ganduri dr U fiindca ea mi-a zis ca daca sunt adevarate ea poate numara pe degete cate cazuri are in toata tara,deci foarte rare si ca e nevoie de un tratament f dur in cazul acesta...
Si da,pacat de cine nu are bani in tara asta...nici eu nu sunt prea avuta,traiesc destul de decent dar ma irita al naibii ca dam niste bani p analize destul de multi si mai trebuie sa le si repetam ca sa fie sigure...asta e tara noastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

poti repeta dupa 6 luni,din cate stiu in mare parte sunt valabile 6luni.ca cine stie de cate ori va fi nevoie sa le repeti pana ramai si nu ai bani de aruncat asa pe fereastra.
Off topic:am citit horoscopul si spune k este luna perfecta cand pot concepe un copil :)) m-as mira sa am eu norocul asta chair inainte de a ma interna Anu trecut cand am ramas de vreo 2 ori la rand imi spuneau ca voi ramane insarcinata si asa a fost.. :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Dar daca le-as face imediat cum raman ar influenta cu ceva?daca as ramane luna asta sigur le repet ca poate mai am nevoie si de alt tratament si poate de alta doza de clexane...doct mea mi-a zis ca incepem de la test pozitiv cu 0.2 dar mi se pare prea putin si m-a pus pe ganduri acel tratam f dur de care vorbea U oare despre ce-o fi vorbanu mi-a dat detalii,a ramas sa repet eu analizele.
Si iti doresc sa se intample minunea luna asta...eu nu cred in horoscop sau alte de genul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

despre acel tratament chiar nu stiu ce sa-ti spun,n am citit deloc despre antitrombina III,imi pare rau.. cat despre repetarea analizelor cand ramai eu zic ca e mult mai ok atunci pentru ca in sarcina se mai schimba valorile..am o prietena care analizele genetice ii ieseau bine(cu toate ca pierdea sarcini) si i-a spus ca trebuie sa le mai repete in momentul cand ramane ca si atunci se schimba organismul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Fetelor dar ce se intampla numai noi suntem aici unde sunt celelalte aspirante?Eu ma simt rau tare Z1,ma sageata in partea stanga jos de mi se pierde respiratia ,ma lasa un pic si iar ma ia ;stiti cumva ce poate sa fie ca de obicei am dureri dar nu asa doar intr-o parte.
Angy da am CM destul de regulat la 28z.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Am uitat sa spun in legatura cu horoscopul ca am citit intr-o carte a unor Sfinti Parinti ca nimeni in afara de Dumnezeu nu stie ce ni se va intampla peste o zi,luna sau an asa ca nu mai credeti in horoscop sau prostii din astea ca e mare pacat.Si preotul meu duhovnic mi-a zis la fel.

Mergi la inceput