Asp opt! (819)!Felicitari sweet_dreams!!!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

nu sunt o mare fana a horoscopului..doar ca anu trecut cand nici nu ma gandeam la copii tot auzeam la horoscop ca voi deveni parinte si culmea a fost ca in luna aia sa aflu ca sunt It dai seama ca nu zic ca acum sunt insarcinata ca spun ei,dar ma amuz si eu asa un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Sotul meu e scorpion si azi aveam tv deschis pe PRO TV si din prostie am auzit ca scorpionii luna asta vor deveni parinti,dar stiu ca e pacat sa cred si de aia uneori schimb canalul tv cand e horoscop decat sa mai am ceva in plus de spus la spovada.
Vom avea noi bebeii nostri si fara sa ne spuna la horoscop ai sa vezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Abia astept sa avem toate burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Raisa iarta-ma ca te contrazic dar tu spuneai in mesajele trecute ca acum ti-a venit mai devreme si ca luna trecuta ti-a intarziat deci nu-l ai regulat la 28 zile sau nu inteleg eu bine?
Va pup fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

bubuali de obicei il am regulat dar acum lunile astea mi-a cam facut figuri nu stiu de ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubuali

Nu stiu ce sa zic de proteina c ca sincer nu prea ma pricep dar am conversat p mail cu doct U si ea s-a legat mai mult de antitrombina si mi-a zis sa refac analizele,mai ales pe asta daca nu pot pe toate si cred ca o sa le refac in perioada urmatoare ca tot am renuntat la aspenter si la celelalte...


Bubuali cum ai reusit sa te conversezi cu dr. U sau ce i-ai scris? Eu i-am trimis 2 emailuri si nici pana azi nu mi-a raspuns. Nu-mi dau seama daca raspunde la toata lumea sau numai in cazurile pe care le considera dificile, grave sau altfel. Sa nu-i fi scris eu un email ca sa-i iasa in evidenta, nu mai inteleg nimic.



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Mutatiile nu isi schimba rezultatul de-a lungul vietii, adica: MTHFR, gena PAI, factorul V Leiden, Factorul II. Pot varia, mai ales sub tratament cu aspenter sau anticoagulant: Proteina C, S si Antitrobina III.
Proteina C, S si Antitrobina III dau probleme cand au valori mai mici.
La fel, un indiciu poate fi si daca aveti INR, APTT mici.

Bubuali, parca tu spuneai ca dr. Uscatescu zice ca are cazuri f rare de probleme cu Proteina C, S si Antitrobina III. Poti repeta la Fundeni analizele gratuit. Eu nu as astepta sa le fac in sarcina, Clexane-ul se incepe imediat. Doza de 0.2 e infima, apa de ploaie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

buna dimineata fetelor,
am revenit cu vesti, ieri am ajuns la dr U, mi-au iesit bine anaalizele pe care mi le-a facut acolo la Fundeni, si mi-a zis ca e clar ceva genetic, si mi-a zis sa incep cu analiza factorul v leiden ca asta da complicatiile cele mai urate si inca una R2, ceva de genul.factor leiden l-am facut deja si il am negativ, ramane sa o fac pe cealalta, si o sa mai fac si mthfr si pai sa stiu ca le-am bifat si pe astea.
ea m-a mai chemat pe 1.04, cand vom avea deja 6 luni de la nastere, si imi va zice atunci pe ce drum o apucam.
va pup
weekend placut!


felicitari sweet dreams!!!!sa ai o sarcina usoara,frumoasa si un bebe sanatos!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Da Alex,ai dreptate,o sa le repet cat de curand pot si n-o sa fie nevoie sa ajung la Bucuresti ca nu sunt scumpe astea si oricum eu nu sunt asigurata.
Fetele voi ce mai faceti,nu prea mai scrieti des pe aici...
Va pup pe toate si sa ne <auzim >cu bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Si inca ceva,cu acest factor v leiden,cum ar trebui sa fie rezultatul lui pe buletinul de analize ca vad ca la voi e ceva cu negativ sau pozitiv sau cum?eu am avut niste cifre si in paranteza niste valori de referinta in care sa se incadreze...sau n-am facut/cerut eu ce trebuia?
Valicuta mult succes in continuare si sa ne ajute Dumnezeu pe toate sa obtinem ce ne dorim ca mult efort mai facem in acest sens...numai bine iti doresc.

Mergi la inceput