Asp opt! (819)!Felicitari sweet_dreams!!!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

carin mult succes la FIV,speram sa fie bine de data asta.
bubuali stiu ca ai dreptate in legatura cu medicii si eu am fost prin fff multi pana am ramas la unul(cel putin deokmdata),daca nu ma vad insarcinata precum spune il schimb si tot asa pana simt eu ca unu isi da interesu ptr problemele mele..Daca in bucuresti sunt probl de genu asta cu doctorii,nici nu vreau sa ma gandesc cum este in provincie..Speranta moare ultima pana la urma ca nu aveam ce sa facem..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

fetelor HSG-ul si INSTALATIIle nu sunt acelasi lucru??ca numai inteleg nimic..citesc pe net si unele spun ca inainte de instalatii se face HSG..Care cum este?cand este recomandat hsg-ul cand sunt recomandate instalatiile?care este diferenta intre ele?k eu m-am zapacit de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bubuali Multumesc de intrebare: suntem bine, crestem , ma simt bine : nu am avut greturi( doar de 2-3 ori) ,dar cel mai important e ca suntem ok.

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

HSG este histerosalpingografia : metoda care verifica permeabilitatea trompelor uterine prin introducerea unei substante de contrast pana in peritoneu, daca trompele sunt infundate, substanta de contrast nu trece, se face prin control radiologic.

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Cum zice Maria, asta e histerosalpingrafia, prescurtata HSG, intr-un fel se poate spune ca sunt instilatii cu substanta de contrast. Cealalta e histeroscopia, cum spunea Emilia, se introduc o camera si un instrument in uter, se vad aderentele si sinechiile care se taie pe loc, se vede daca uterul e bicorn, septat, daca sunt polipi...se vad lucruri care nu se pot vedea la ecografie.
Dupa chiuretaj sau sarcina, pot ramane aderente si sinechii (se lipesc peretii uterului) care pot sa impiedice fixarea sau dezvoltarea embrionului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Angy de ce te gandesti la HSG?

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

pai si instilatiile la ce folosesc?? ca din cate citesc mie una mi se pare ca are aceeasi actiune si nu stiu care ar fi mai indicata sa se faca..la HSG se baga un fel de iod sa se vada permeabilitatea iar la instalatii se baga antibiotice,antiinflamatoare etc.. Deci?care sunt mai idicatE?k pe mine ma depaseste sincer..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

In sfarsit,va "vad", dragele mele !
Nu am mai apucat sa va scriu, caci am avut din nou un week-end "obositor" si suntem in perioada de pregatire pentru olimpiada
Azi ,o colega m-a intrebat "daca mai vine un bebe" si mi-am dat seama cat m-am ingrasat
Corina,imi pare rau ca aveti probleme,dar sunt sigura ca sunt rezolvabile , mai ales ca asa a spus Alex si eu am mare incredere in ea !
Iarina, stiu ce ai simtit, dar trebuie sa vina si soarele pe strada ta
Angy , doctorii buni si interesati sunt "rara avis" . Sper sa-ti "rezolvi " trompa cat mai repede si mai usor
Carin, multa bafta la FIV
bubu, mie toate analizele mi-au iesit bune si totusi inimioara lui Bobita s-a oprit ... de ce ? pas de reponse ... asta e si cu doctorii si cu laboratoarele !
Alex, Valicutza, Silvia,Lumy, Blanka, gabyv,didi,bee, camcris , va
Emilia,Mihaela, Maria, la voi trimit dublu !
Kmyyyyyy, unde esti ? Ma speria absenta ta si sper ca esti bine

Si pe mine m-a luat frica si cred ca am o mica depresie M-am tot gandit si mi-e teama sa mai incerc sa am un copil ...sunt foarte data peste cap si ma gandesc ca poate ar trebui sa ma multumesc cu faptul ca-l am pe Andrei ...poate nu mai trebuie sa incerc ...ma pune la pamant fiecare pierdere si Andrei simte ...
Nici menstra nu mi-a venit desi am 35 de zile, dar dra imi spusese ca-mi va veni cam pe la 40 de zile ...nu stiu ce analize sa mai fac... parca-s numai piedici, piedici ...
Scuze ca m-am descarcat

Va pe toate !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Angy in primul rand se face HSG,

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Caresse eu dupa ce am pierdut sarcina in August am cazut in depresie, la lucru nu m-am dus 6 saptamani, nu vorbeam cu nimeni , nu ieseam din casa , si in 6 saptamani am pus pe mine 5 kg, . Cand m-am simtit ok am luat-o de la inceput : analize Trombofilie , hormonale si schimbat Dr si iata-ma la sf primul trimestru de sarcina ,

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
12+

Mergi la inceput