Asp opt! (819)!Felicitari sweet_dreams!!!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Iarina stiu ca te sperii dar eu am pierdut trei si dupa fiecare a fost si este din ce in ce mai rau...cat eram de stresata pana sa aflu daca sunt era nimic pe langa ce urma dupa test pozitiv...fiecare zi parca era an si apoi cand urma dezastrul eram la pamant...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubuali

Iarina stiu ca te sperii dar eu am pierdut trei si dupa fiecare a fost si este din ce in ce mai rau...cat eram de stresata pana sa aflu daca sunt era nimic pe langa ce urma dupa test pozitiv...fiecare zi parca era an si apoi cand urma dezastrul eram la pamant...


Eu am pur si simplu cosmaruri ca ma trezesc din anestezie si nu am bratara pe mana, cum de altfel s-a si intamplat si pana se duce efectul anesteziei este un adevarat cosmar sa stii ce s-a intamplat traieste nu traieste bebele. De fapt asta ma sperie cel mai tare. Sarcina mea a fost fara probleme pana in luna a 8-a cand m-am internat pt 3 zile pt ca mi s-a parut ca bebe nu mai misca si am facut perfuzii cu vitamine si actovegin apoi totul a fost in regula pana n-a mai fost. Adica m-am internat normal sa nasc si bebe n-a mai fost desi cu 2 zile in urma la ecograf totul era in regula, plus ca de la 8 luni eram saptamanal in spital internata o zi ca sa facem testul suferintei fetale si totul a fost ok. Asa ca iti imaginezi ca 9 luni nu trec tocmai usor si sper sa reusesc sa trec peste momentul acela teribil cand trebuie efectuata cezariana si sa stiu ca e viu bebele si nu a murit intre timp. Imi cer scuze fetelor daca am povestit aici, poate nu trebuia dar iar am niste cosmaruri.




Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Stiu ca e greu sa-ti amintesti de acele momente iar pt tn e si mai greu,mi-au dat lacrimile citind postarea ta nu pot sa-mi imaginez prin ce-ai trecut dar capul sus si fii tare,si stiu ca multi iti sp sa treci peste si mai stiu ca n-ai sa poti asa ca pastreaza bebelul acolo intr-un locsor in inima ta si va fi cu tn acolo pe veci...si ai sa vezi ca tot el iti va da un altul in loc care sa-ti mangaie sufletul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

iarina imi inchipui cum te simti..este groaznic mai ales la varsta aia sa pierzi..eu am o cunostiinta care la fel a pierdut 2 sarcini la 8luni jumate si a 2 oara cand s a dus sa nasca era deja mort..chiar daca cu 2 zile inainte era totul ok..si cumlea analizele de trombofilie erau ok..dar pana nu a luat aspenter toata sarcina nu a putut sa-l tina si acum are un baietel de 1 an jumate.. Deci se poate,important e sa ramai ca de dus o duci itnr-ul fel cu ajutorul medicilor pana la capat. Capu sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Da Angy o duci cu ajutorul medicilor dar sa dai peste un medic bun...eu am schimbat multi incompetenti pana sa ajung la cineva care sa-mi inspire cat de cat incredere e greu sa gasesti unul bun dar pana il gasesti cazi p mana unora care te distrug si fizic si psihic...si mai trebuie sa stai si foarte bn cu finantele ca cei buni sunt de obicei in orase mari si vai de cine sta mai pe la ,,periferie,,ca sa zic asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carin1974 spune:

iarina_r eu am pierdut sarcina foarte devreme, deci nu pot spune ca stiu prin ce treci, dar pot sa te asigur ca la un moment dat dorinta de a avea un copil va depasi teama ca ceva o sa mearga rau. Si eu ma trezeam noaptea cu gandul ca totul a fost un vis urat, dar in cele din urma realizam ca a fost realitate si ma apuca disperarea. Cred ca pentru mine momentul in care am depasit pragul a fost cand mi-a spus medicul ca este totul ok si pot incerca din nou. Cumva m-a facut sa cred ca data viitoare va fi totul ok, asa ca ma pregatesc psihic si financiar pentru un nou FIV

-------------------------------------------------
AMH=0.02
PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot
FIV1 septembrie 2012 Athena Timisoara- reusit dar sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Carin sa dea Domnul sa fie bn pt noi toate data viitoare ca mult am mai fost incercate si sa ne vedem cu copilasii nostri in brate...nu pot sa-mi inchipui alta zi mai fericita ca aceea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Spermograma se face dupa 3-5 zile de abstinenta, nici mai mult, nici mai putin.
Pe langa ce a spus Emilia, as mai adauga: renuntare la fumat (daca e cazukl), purtat boxeri, nu chiloti stramti, evitat bai fierbinti, evitat tinutul mobilului in buzunar, evitat tinutul laptopului in poala sau pe burta...orice chestie ce incalzeste zona. Mai nou am citit ca berea dauneaza spermatozoizilor, deci treceti pe vin rosue ca mai eficient. Nu ma pricep prea bine la spermograma, dar mi se pare ok...se poate mult mai rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Noi cand am facut spermograma ne-a spus ca nu mai mult de 5 zile de abstinenta pt ca nu mai e relevanta, dupa 5 zile sunt mai putini si lenesi. Repetati spermograma .

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

BINE ATI REVENIT FETELOR...chiar eram cam singure pe aici
MariaBcf tu ce mai faci,cum mai esti?

Mergi la inceput