Asp opt! (819)!Felicitari sweet_dreams!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubuali

Buna si tie Iarina,tu ce mai faci ?se pare ca numai noi suntem pe aici...

Scuze Angy acum te-am vazut si p tine...ma bucur ca suntem mai multe...sa vedem cine se mai alatura..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Bubuali, nu i-au nimic pentru endometru ptr ca doctora mea nu considera o problema..sincer nici eu nu m-am axat ff mult pe endometru deoarece habar nu aveam..cititnd pe net am observat care este treaba cu endometru..Momentan tre sa ma tratez tromp/anexita ce o fii ca nu stiu exact ,apoi HSg si vom vedea..Oricum am sa o intreb mai multe despre endometru.AM vazut ca ceai de cretisoara ar fi bun ptr cresterea endometrului,dar mai astept sa nu cumva sa fac vreo boacana :) Eu as lua detoate in momentul asta numai sa fie toate ok :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Stiu cum e,si eu ma indopam cu pastile de trei ori p zi pana acum o luna cand satula...am oprit totul si am zis ca fie ce-o fi dar problema e ca nu ma pot stapani si cum observ semnele ovulatiei cum ma ia capul si incep sa socotesc zile si sa ma intreb daca am facut bn sau nu dar ajunsesem sa ,,fiu in butoi,,cum se mai spune...pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

daaa..este greu cu stresul asta..mereu zic k numai socotesc nimic si de unde..cu 3-4 zile incep si numar :))) Asta e , tot rau spre bine..odata si odata tot trebuie sa devenim mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Fetele sigur sunt la serviciu foarte ocupate si sper ca se relaxeaza in timpul liber ca stresul dauneaza grav conceptiei.
Bubuali, Angy voi ce faceti pentru relaxare?
Eu de cateva zile bune stau in casa si nu reusesc sa fac un pas in afara casei mele



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Stii,eu cateoda mai citesc forumul asta pe la cap din urma si asa mai uit si ma mai bucur cand vad ca a mai ramas vreo fata care tot ca noi a trecut prin ,,chinuri,,...
Nu prea am nici sprijin,decat p voi,sotul e cu alte treburi si cam evita subiectul iar alte cunostinte sunt de mult cu bebei si sa stii ca doare ca am ramas la coada si timpul trece.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Iarina eu nu am timp de relaxare nici sa mor...stau la tara si pe langa alte treburi gospodaresti mai am si un magazin micut de intretinut deci e cam greu...nu pup mai nimic relaxant...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

Buna fetelor, eu sunt din ce in ce mai suparata, am primit rezultatele la spermograma sotului si e un dezastru.

Rezultate (Valori normale)
pH 9 (7.12-8)
Volum 4.5 ( 2-5 ml)
Culoare galbui(Alb-Opalescent)
Vascozitate moderat crescuta cu foarte numeroase leucocite, numeroase macrofage, prezenta de trichomonas vaginalis
Forme normale 50 (80-100 %)
Mobilitate 30 (60-100 %)
Numar 5 (20-100 106/ml)
Off, pana marti cand avem programare la dr. cred ca o sa innebunesc. Si mereu m-am gandit ca problema este la mine dar pana acum mi-au iesit analizele bune, decat un streptococ beta hemolitic, in rest nimic.









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

iarina mom nu fac nimic pentru relaxare.. :))) nu ma pot relaxa cand stiu ca sapt viit incep seria de analize,tratam etc..Eu stau cam prost al capitolul relaxare,mai ales ca in preajma mea am deja 2 prietene insarcinate..poate mai la vara ma relaxez,ca mai fac plimbari,concedii, pana atunci citesc tot ce se poate :)) Sincer la ce vreme e afara nu ma mir ca nu iesi..este urat si frig,brr.. Fa ce-ti place tie mai mult.eu citind ma relaxez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Corina unde ati facut spermograma?

Mergi la inceput