Asp opt! (819)!Felicitari sweet_dreams!!!

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Iari, daca anul asta iau o metiune pe judet , e bine ... nu am sanse la nationala anul asta, tocmai pentru ca nu am mai putut munci ca in anii trecuti !
Cat despre cina romantica ... cam greu cu Andu in casa
Te

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Cris 83 felicitari si tie, te asteptam cu beta grasa si bebe sanatos la termen, ce explozie de gravidute sa vedeti in martie ce frumoase osa fie titlurile aici.
Carese iubita, nu conteaza ce e bebe, sanatosi sa fim, dar stiti ca eu tot timpul aveam o predispozitie spre ingrasare ca daca beam apa se punea pe mine, am tinut diete, mers la sala si abia reuseam sa ma mentin, acum lenevesc mai tot timpul, mananc cand vreau si ce vreau si am mai slabit putin. sper din suflet bebe sa fie bine si daca s-ar putea sa fac eu doar burtica si sa nu ma ingras incoace ar fi perfect, dar macar sa vad si eu ceva in fata, apropo nu prea am spus decat la cativa apropiati si ma gandesc ca de 8 martie sa spunem la familii si sigur toata lumea o sa se uite unde e burtica, asta vara a venit verisoara mea acasa dn strainatate si a zis ca e insarcinata in 5 luni dar nu se vedea nimic, radeam de ea ca eu aveam burta mai mare acum o sa rada si altii de mine.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

11+ Multumim Doamne si ajuta-ne sa avem o sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

Felicitari sweet-dreams !

pt angy si criss

pentru toate fetele.


33+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic



Emilia cum merge sarcina? Ce mare s-a facut




Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui caresse

Iari, daca anul asta iau o metiune pe judet , e bine ... nu am sanse la nationala anul asta, tocmai pentru ca nu am mai putut munci ca in anii trecuti !
Cat despre cina romantica ... cam greu cu Andu in casa
Te

Mami de Andrei (6,2 ani) , de ingeras Elena (22s- 19.05.2012) si de ingeras Bobita (9s-10.01.2013-arefam, aspenter si femibion1)


Cand o sa fie cazul de o o sa fiti inventivi, nu ma indoiesc. Iar medaliile vin daca copii sunt interesati, daca nu nu-i bai, mai exista si la anul.



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

Criss si Angy felicitari si sa dea Dumnezeu ca la sfarsitul celor 9 luni sa va tineti bebelusii in brate. Ma bucur nespus pentru voi si va doresc sanatate. Eu ma pregatesc sa fug putin de la munca sa-i cumpar sotului cadou. Este ziua lui de nastere si,rusine sa-mi fie, nu am apucat sa-i cumpar cadou pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Iari, inventivitatea mea ... e cam ... dusa/ imbatrananita

Cori, rusinica !!!
Sa aveti parte de o frumoasa

Kmy, unde esti ?
Stie cineva ceva despre ea ?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

Caresse ai dreptate, ar trebui sa-mi fie rusine dar am fost atat de ocupata cu serviciu, cu doctora si nu am avut timp sa ajung, mai ales ca vine sa ma ia in fiecare seara de la munca.
Fetele la controlul de marti dr.mi-a dat tratament pt streptococul pe care mi l-a gasit cat despre spermograma sotului a spus ca nu este concludenta si ne-a pus sa o repetam dar sa evitam clinica Mediurg. Se pare ca cine le lucreaza acolo incurca mereu spermatozoizii cu trichomonas vaginalis. Mergem pe 16.03.2013 la o clinica din Bucuresti sa o repetam si sper sa revin cu o veste buna.
pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza12 spune:

buan corina sunt noua pe forum am citit mesajul tau eu incerc de 7 ani sa fac un bebe dar ...am fost la o gramada de doctori in craiova toti spunandu-mi ca nu am nimic si nici sotul m-am suparat si in 2011 am fost la giulesti si dupa ce ma programasera ptr IA mi-a zis dr Moisa sa faca si sotul o spermograma imi cumparasem si pregnylul iar la ora 11 cand am luat rezultatul dezamagire mare sotul avea oligozoospermie ....am plans zile la rand am trecut peste moment si acum m-am programat din nou tot la giulesti la prof marinescu pentru icsi ma rog la Dumnezeu sa nu ma dezamageasca din nou pe toate si sper sa auzim de bn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

buna fetele eu am fost de dimi la 9jum sper ca pana diseara sa-mi dea rezultatul.pe foaie scria o zi ca dureaza eu sper sa-l primesc pana diseara.
mihaelafalt tu cand ai avut sarcina extaruterina ai avut vreun simptom mai ciudat? ma bucur ca acum sunteti bine si sper sa ai o sarcina usoara pana la capat.
cris mie la testul de sarcina mi-a iesit destul d vizibil nu ca cea de control da oricum se vede.Eu nu am niciun fel de durere,nici de burta nici de ovare. incearca sa-ti faci si tu un test de sange si apoi repetal macar pana ajungi la doctor. eu deja mi-am facut programare pe 7 martie atunci ar trebui sa am 6sapt si 1 zi si atunci ar trebui sa se vada si activitatea cardiaca. va pup pe toate cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

corina sa-ti traiasca sotul!!! neaparat cumpara cadou
caresse mult succes la pregatirea ptr olimpiada,tinem pumniiq
va pup pe toate din lista nu va scriu sa nu cumnva sa omit vreuna

Mergi la inceput