Asp opt! (819)!Felicitari sweet_dreams!!!

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Angy nu am avut nici un simptom special doar cele de gravida dar cand am inceput sa repet beta la 48 de ore nu crestea decat foarte putin, am stat sub supraveghere in spital si dupa cateva zile s-a vazut si la eco pe trompa, m-am internat joi si duminica s-a vazut la eco.
Stai linistita ca totul o sa fie bine.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

11+ Multumim Doamne si ajuta-ne sa avem o sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss83 spune:

pai la mine sper ca e mai stearsa deoarece astazi ar trebui sa imi vina menstruatia... oricum am fost si eu azi pe la 11:30 sa imi fac beta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

Gata am luat si cadoul acum astept sa se faca 6 sa-l intalnesc. Bine ai venit Alinutza sa dea Dumnezeu sa nu stai prea mult pe aici. Dr.la care mergem noi ne-a zis ca si daca ar fi sa fie corecta spermograma pe care am facut in oras problema se remediaza cu tratament. Doreste inainte de a-i prescrie sotului ceva sa o repetam la Bucuresti, asa ca pe 16 martie mergem la clinica Biogenesis Fertility Center. Momentan ma indop eu cu pastile atat pentru viitoarea sarcina cat si pt streptococul cu care m-am ales( 1cp aspenter/zi, 1cp acid folic/ zi, augmentin 625 mg 1/12h, 1 ovul poliginax/ 2 zile). Cat te costa ICSI?
Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Buna fetele...va pup si eu pe toate.
Angy si Criss asteptam cu sufletul la gura rezultatul beta...si Angy nu te mai stresa atat cu extrauterina ca-ti faci rau...ai sa vezi ca o sa fie bine...
Corina ai grija cu augmentinul,neaparat sa iei si ceva protectie pt stomac...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Fetelor, imi amintesc cand am trecut si eu prin ce poestiti voi acum...
Am facut testul de sarcina in ziua in care trebuia sa imi vina mestruatia, nu aveam simptome de nici un fel si credeam ca testul ala e asa... pierdere de vreme. Cand am vazut liniuta pala eram in dubii... n-am stiut ce sa cred... primul beta 83,8 = fericire mare... al doilea beta dupa 2 zile 123,7 = panica extrema...
m-am vazut cu MeAlex, mi-a dat Medyn, m-am dus la Uscatescu, a inceput sa iau si Aspenter si vitamina C si MagneB6 si Acifol... si acum totul e bine. Nici extrauterina n-a fost, nici de pierdut n-am pierdut... Hai, capul sus ca se poate sa fie cu emotii multe si final fericit!


33+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Fetele revin cu vesti zic eu valoarea mea este 1119.82 iar val de referinta la 4-5 sapt (eu am 4 sapt si o zi) este intr 75-2600. voua cum vi se pare? Sambata treb sa fie val 2240 ca sa fie totul ok? Pupiceii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui angy_angela

Fetele revin cu vesti zic eu valoarea mea este 1119.82 iar val de referinta la 4-5 sapt (eu am 4 sapt si o zi) este intr 75-2600. voua cum vi se pare? Sambata treb sa fie val 2240 ca sa fie totul ok? Pupiceii


Eu zic ca esti superinsarcinata unde trebuie



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Angy, felicitari! Sanatate, sa ai o sarcina usoara cu bebe la termen!
E f bina valoarea, sambata trebuie sa ai in jur de 2000, nu e extrem de strict.
Emilia, !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Yupiiuu am stat cu niste emotii...mai am sambata si gata La 6 sapt si o zi se vede activitatea cardiaca? Pt k eu pe 7 martie sunt progrMata si atat voi avea.. Pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Bravo, Angy !
Haide, Criss !

Ce titlu bogat avem !
Va pe toate !

Mergi la inceput