Asp opt! (819)!Felicitari sweet_dreams!!!

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Angy te asteptam cu Beta Mare, la ce ora ai gata rezultatul

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

In jurr de 9 aj acolo.banuiesc k pe la 5-6 o sa fie gat.v tin la curent.pupiciiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Angy, bafta !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LumyMony spune:

Angy felicitari !!!!!!! ma bucur sa aud vesti bune
Caresse,Valy,Iarina si toate fetele
Maria ma bucur ca sunteti bine in continuare :)
Velvet ce mai faci?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Buna dimineata si o si multa voie buna.
Bine ati revenit Caresse, LumyMony.
Angy asteptam rezultatul de la analiza



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Neata.
Am intrat sa vad ce mai faceti si am vazut o veste buna.
Angy felicitari, sarcina usoara si la termen, sa vii cu rezultatul la beta si sa stai linistita ca totul este bine.
Maria bcf nu este adevarat ca la o extrauterina beta trebuie sa fie foarte mare din contra este mica, eu la 2 zile de intarziere aveam 99 valoarea si acum cu o zi inainte de a ziua cand ar fi trebuit sa imi vina ciclosul aveam 2 sute si ceva, eu am urmarit beta in sarcina extrauterina de imi era greata sa ii pronunt si numele, 3 saptamani am facut din 2 in 2 zile beta.
Angy relaxeaza-te hai sa iti spun povestea mea daca nu o stii, am ramas insarcinata in iulie 2011 fericire tot tacamul complet cateva zile pana am vazut cateva picaturi de sange, am fugit la spital nu se vedea nimic, nici in uter nici pe trompa si pana la urma s-a vazut ca sarcina era fixata pe trompa stanga.Am facut tratament cu metotrexat am elimiat tot, nimeni nu era sigur ca acea trompa mai e functionala, la cati medici am fost pentru monitorizarea ovulatiei cand aveam ovulatia pe stanga strambau din nas si uite ca acum exact cu acea trompa am ramas insarcinata, deci si-a facut treaba si ii multumesc lui DD pentru asta, asa ca stai linistita, repeta beta la 48 de ore si daca beta creste aproape se dubleaza sau chiar se dubleaza este super bine.
Fetelor am scris un roman, va zic doar atat noi suntem bine ne pregatim pentru joia viitoare de dublu test si aveam mari emotii ca atunci o sa mearga si sotul cu mine sa faca cunostita cu bebe.
Imi este ciuda ca nu am burtica deloc, abia astept sa creasca sa am cu ce ma mandri.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

11+ Multumim Doamne si ajuta-ne sa avem o sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss83 spune:

Buna Angy .
Si eu sunt in situatia ta.Acum cateva zile am avut si eu o usoara scurgere maronie si tot asa ma doare ovarul stang. Pe 29-01 mi-am facut hsg si am aflat ca am ambele trompe infundate din cauza numeroaselor infectii urinare si cistite. Ieri mi-am facut un test si a aparut o liniuta foarte foarte fina ,aproape nedetectabila. Sper sa fie BB ,ca de 2 ani tot il asteptam...De la durerea de ovar care se duce si pe picior si eu am o mare teama sa nu fie extrauterina ...sper sa fie bine pt ca este prima data cand as ramane insarcinata.Maine o sa imi fac si eu un beta hcg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Criss, tinem pumnii si pentru tine
Mihaela, bafta la dublu test si ai grija de bebe (p.s. cred ca e fetita si tine la silueta ta ) va
Lumy, si de la mine
Iarina, daca ar fi dupa mine as intra mai des , dar pana nu se termina cu olimpiada sunt "legata". Anul acesta nu mai voiam sa pregatesc elevi, pentru ca am obosit si am pierdut mult timp anul trecut ... si am pierdut si eu prea mult ... Dar se tine la mine in scoala si nu am cum scapa si mi s-a cerut sa vin cu 1 elev, macar !Pana anul trecut am avut chef, acum nu mai am ... am reusit tot ce am vrut ..elevii mei au reusit la nationala sa ia premii si mentiuni ... si tare imi trebuie timp si libertate, dar ... plus lucrarea de gr didactic 1 ... si , mai ales Andrei !
Dupa ce am pierdut "atat" in viata, mi-am dat seama ce e mai important si cat de repede si de usor poti sa... pierzi !

Silvia,Alex, Corina, raisa, valicutza, didi,bee , bubu,velvet, camcris, mariabcf, emilia,gaby, va

pentru voi toate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Felicitari sweet-dreams !

pt angy si criss

pentru toate fetele.


33+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Caresse foarte bine faci ca te ocupi mai mult de Andrei si de sot.

Si te asteptam sa vii cu premii si pe forum sa ne bucuram alaturi de tine si olimpicii tai.

Criss83 sa fie mare betaHCG

Mihaela bafta la dublu test si ai rabdare ca asa repede o sa creasca burtica si apoi ai timp sa te bucuri de ea cateva luni bune.



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput