Asp opt! (819)!Felicitari sweet_dreams!!!

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Angy, suna la clinici sa vezi unde se recolteaza sambata, ca nici la Medlife, nici la Synevo nu sunt deschise toate. Lasa extrauterina aia in pace, ia niste nospa si stai cuminte

Iarina, ar fi frumos sa fie cum spui tu...sa se importe si la noi medicamente f utile...dar stii ce scandaluri sunt cu altele, citostaticele de exemplu...Si Medyn contine metafolin, de asta e recomandat ca si Femibionul (cu sau fara iod) fetelor cu mutatii MTHFR.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Ms de griji mealex.am luat no spa,sper ca maine ca sa ma trezesc fara durere..am sunat
La linici si ma voi xuce la medlife titan. Acum u Doamne Doamne inainte. Va pupacss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rucs spune:

angy-angela, in locul tau nu mi-as face griji pentru extrauterina. Faptul ca ai avut acea scurgere maronie indica ca nidatia a avut loc in uter care este puternic vascularizat. Deci tocmai acea sangerare iti indica ca implantarea a fost la locul potrivit.Faptul ca era inchisa la culoare indica ca nidarea s-a produs cu aproximativ 48 de ore in urma si pana a ajuns sa se scurga si-a modificat culoarea iar asta justifica si faptul ca s-a pozitivat testul. daca era extrauterina hormonul crestea mai greu si nu se pozitiva testul asa repede. Eu asa stiu. Nu am auzit pana acum sa existe scurgere de implantare si sa fie extrauterina. Bafta multa si stai calma ca sigur nu e extrauterina. Apropo , la mine a fost la fel. Si nu a fost extrauterina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

dar vad ca voua v-a dat U si vitamine, mie nu mi-a zis nimic de asta, doar sa continui cu aspenterul 1 zi da una nu,o fi suficient?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Angy felicitari .Doamne ,cat de mult ma bucur pentru tine!!!
Nu te mai gandi la rau fii pozitiva si ai incredere in Dumnezeu ca nu te va lasa.Du-te si fa beta si bucura-te de clipa asta impreuna cu sotul tau. Ai grija de tine si de .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

multumesc mult rucs m-am mai linistit,ma rog sa fie totul bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui valicutza

dar vad ca voua v-a dat U si vitamine, mie nu mi-a zis nimic de asta, doar sa continui cu aspenterul 1 zi da una nu,o fi suficient?

-------------------------------------------------------------
In 2013 imi doresc o pereche de gemeni sanatosi.Doamne ajuta!
mami de Dienutza 5 ani
si mami de ingeras Razvan-Mihai (29.09.2012)-cezariana la 35+ saptamani


Nici mie si dc nu ti-a dat nici tie pot doar sa banuiesc ca ai analizele bune si nu trebuie sa te indopi cu vitamine. Asa ca stai calma. Eu cred ca data asta vei ramane mai repede insarcinata. Ar trebui sa te testezi si pentru celelalte mutatii ca sa iti iei de o grija. PAI poate fi foarte agresiv.



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex


Iarina, ar fi frumos sa fie cum spui tu...sa se importe si la noi medicamente f utile...dar stii ce scandaluri sunt cu altele, citostaticele de exemplu...Si Medyn contine metafolin, de asta e recomandat ca si Femibionul (cu sau fara iod) fetelor cu mutatii MTHFR.


Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila!


Da stiu.
Intr-o vreme a fost scandalul si cu euthyroxul(cred ca anul trecut prin octombrie noiembrie adica 2011) ca mi-am facut rezerve de m-au tinut 1 an si. Mai am si acum vreo 3 cutii.



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Angy si eu am avut cateva picaturi maronii in ziua cand mi-am facut testul , a doua zi la fel , mi-am sunat Dr si mi-a spus sa stau linistita ca e ok , eu iau si acum utrogestan 200 mg dim / 200 mg seara , , in sarcina extrauterina Beta e foarte mare ( de 10 ori mai mare decat la o sarcina intrauterina) , la test S-ar fi vazut a doua linie mult mai intensa decat cea de control

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Neata fetele,c faceti? Eu sunt treaza de la 5,numai pot dormi..mai stau putin si ma duc la analiza beta hcg.
Maria si eu am inceput sa iau utrogestan 2 pe zi,pt k asa mi a dat si data trecut si stiu k rau nu face, din contra ajut la mentinere.pana aj la doct peste 2 sapt asa voi lua.
Raisa ms frumos si astept ca toate de aici deveniti cu burtici
pupici l toate fetele

Mergi la inceput