Asp opt! (819)!Felicitari sweet_dreams!!!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Da asa e.

Marti merg la Irina Dumitrascu cu carnetul gravidei si tot dosarul medical din sarcina sa vad ce zice si ea. Am mai vazut-o o singura data la morfologie fetala. E sefa de sectie de la maternitatea Cuza Voda Iasi.

Deja sunt la al 3-lea CM, s-a mai redus cantitatea de sange si nr. de zile. Cred ca-mi revine in sfarsit la 28 de zile. Cm-ul trecut a venit la 34 de zile, iar primul CM dupa nastere m-a tinut 12 zile am crezut ca nu se mai termina.

Fiind al 3-lea CM fac si un control ginecologic la ea sa vedem ce zice de cezariana, cicatrice, uter, endometru, trompe si tot ce poate sa-mi spuna.

Si apoi cu toate raspunsurile medicale ma duc la ginecoloaga mea. Sper pe urma sa nu mai vad medici macar vreo 2 luni ca m-am saturat.

Nu stiu cum sunteti voi dar mie mi s-a facut lehamite la propriu de mers la doctori.



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Fetelor dar acidul asta folic de care ar trebui sa iau. Stiu gramajul de luat, dar care e mai bun?



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

fetelor, sunt , nu-mi vine sa cred.. Mi-e frica sa ma bucur ptr k nu stiu daca este in uter sau nu..tinand cont k eu am ovulat pe partea stanga unde era si trompa inflamata.. Pana ajung la doctor si pana reusesc sa vb cu ea(am sunato dar nu a raspuns), daca imi fac beta HCG maine si il repet si sambata si valorile se dubleaza cum trebuie inseamna ca este totul in regula si ca nu este extrauterina?? va rog sa-mi raspunde-ti ca nu stiu incotro sa o apuc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Bravo Angy


O sa fie totul bine, ai rabdare sa ajungi la doctor nu te stresa. Bucura-te neaparat.



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

multu iarina pai la doctor as vrea sa ma duc undeva la 6 sapt cand se aude si inimioara daca as stii k bebe este unde trebuie,dar tinand cont ca doct mi a zis sa ma opresc sa nu fac extrauterina parca n-as sta pana la 6 sapt ,sa o iau din pripa cum s-ar spune in caz k nu e ok..de aceea ma gandeam sa fac beta HCG.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Uite un link cu simtome pt. extrauterina http://www.mediculmeu.com/patologia-chirurgicala-ginecologica/sarcina-extrauterina-sarcina-ectopica/simptomatologie.php

In sarcina extrauterina ritmul de crestere al betaHCG este mai mic.Nu cred ca ai sarcina extrauterina daca in 48 de ore betaHCG se dubleaza.
Asa ca fa-l si cu Doamne Doamne inainte.



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Bravo Angy!Nu stiu sa iti raspund exact,cateodata chiar si medicii nu iti pot spune exact cum si ce.Minunea sa produs,urmatorul pas e un pic de rabdare,apoi ginecolog si multa speranta in bine!
Bubuali,am citit povestea ta,si eu am trecut prin multe si m-au facut mai puternica!Barbatii sunt barbati,trec de la o stare la alta mai rau ca femeile gravide!singurul defect la un barbat fie ca iubeste fie ca nu,este lipsa de rabdare.De aici si propozitiile care pe noi ne fac sa ne simtim furnici,inutile si nesemnificante.Iar apoi se calmeaza rapid,schimba foaia si poate nici nu regreta!Tot ei barbatii sunt reci,nu realizeaza cum e sa aibe un copil dinainte de a-l avea,si nu realizeaza ce este siguranta si dragostea in famile decat dupa ce a pierdut-o!Daca totusi vezi mai multe lucruri bune in el decat rele,mergi inainte,daca nu reflecta si renunta!Un copil trebuie sa aibe doi parinti care sa mearga cam pe acelasi drum,nu il poti crea singura,creste singura decat daca ai fonduri infinite din punct de vedere economic si esti foarte stapana pe tine insati!strict parerea mea.sper ca nu am suparat pe cineva spunand-o!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

multumesc iarina,am sa fac beta HCG-ul sa fiu sigura..n-am niciun simptom decat o durere de cap ..de la emotii nu stiu exact :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Si eu cred ca tot de la emotii e durerea ta de cap.

Fa maine betaHCG si apoi repeta analiza dupa 48 de ore.
Apoi ai sa stai linistita si ai sa te bucuri de minunea ta.



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

deja am sunat la medlife sa vad daca este sambata deschis si spre bucuria mea este :) Asa ca sper sa ne auzim cu bine sambata,rezultatu de sambata va fi cel mai important :)

Mergi la inceput