Asp opt! (819)!Felicitari sweet_dreams!!!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Buna fetelor,

A inceput o noua saptamana, haideti sa fim optimiste, chiar daca unele lucruri par a nu merge foarte bine!

Eu nu sunt in masura sa dau sfaturi, insa, parerea mea este ca fiecare are un mod propriu de a suferi, indiferent ca sunt barbati sau femei, unii se exteriorizeaza, altii tin in ei, altii ascund cu totul si chiar disimuleaza. Eu sunt (fara sa vreau, se pare ca asta e personalitatea mea, din pacate) din categoria tinem in noi pana facem poc.

Si eu trebuie sa ajung la dna dr. Uscatescu, insa astept sa vad ce se intampla luna aceasta. Sotul meu a visat ca ii aratam un test cu 2 liniute. Asa ca, cine stie? Mai am mult de asteptat pana la testare, insa imi voi impune sa nu fac nici un test pana nu imi intarzie.

Caresse, MeAlex, Valicutza,

Capul sus si zambetul pe buze!!!!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Bee, ce vis frumos ! Tinem pumnii stransi !

Fetele , va si sa aveti o saptamana usoara !

Eu sunt in continuare ocupata si voi fi pana pe 9 martie , caci atunci e olimpiada ! O sa intru mai rar, dar promit sa recuperez

Aveti grija de voi !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

neata fetelor,
azi plec un pic mai tarziu la servici si profit sa va invit la o cafea.
tin pumnii iarina azi , sa fie bine la dr U
cine se mai testeaza zilele astea ?
o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Neata...fetele as vrea sa va cer o parere...de cateva zile am o durere de picioare(ambele)mai bine zis un fel de presiune,de apasare,noaptea,adorm pe la 10-11 si ma trezesc cu aceasta durere pe la doua noaptea...ma mai lasa punandu-mi perne sub picioare pt a fi ele mai sus decat capul...chestia este ca mi s-a intamplat treaba asta la sarcinile trecute...si am si durere de sani si s-au mai marit(pe mn nu ma dor inainte de menstr)...voi ce parere aveti,sa-mim fac sperante?ar trebui sa-mi vina pe 25...cam cand sa incerc un test...am doua acasa dar sunt din acelea mai ieftine..
Iarina...succes..
Caresse tinem pumnii la olimpiada,mult noroc...
Celorlalte fete multi pupici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Neata si de la mine. Bubuali poti face un test cu 3 zile mai repede ,la mine S-a vazut a doua liniuta mai pala dar era. Doamne Ajuta

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bubuali daca ai in apropiere un laborator poti sa faci Beta care e sfant , testul imi arata a doua liniuta pala dar Beta era 69, in a 12 zi de la ovulatie ( la un CM de 30 zile)

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Bubuali, testeaza si ai grija: simptomul de picioarele grele si dureroase apare in trombofilie uneori...Nu mai stiu daca te-ai investigat pentru trombo.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Fetelor multumesc pt raspunsuri...
Maria cel mai apropiat lab este la vreo 40km deci tot testele au prioritate deocamdata...incerc sa mai am putina rabdare dar e foarte greu...
Alex din pacate am trombofilie...asta e cauza pierderilor...de asta vreau sa aflu cat mai repede de o posibila sarcina pt a incepe urgent clexanul...sa vad poate prind un drum la oras sa incerc si un beta pe langa alte analize pe care as vrea sa le fac.
Ma gandesc ca intr-adevar ar fi trombofilia de vina pt durerile astea dar uite ca in sarcina se agraveaza...asa n-as putea spune ca am probleme dar acum sunt cateva nopti la rand...
Va pup si sa ne auzim cu vesti bune...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Bubu, deci...beta! Si clexane imediat! Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Buna dimineata fetelor,

Bubuali, sper sa fie o "durere buna" si sa fie totul in regula.

Eu nu am mai intrat de ceva timp, am fost ocupata cu lucrul, cu invatatul pentru permis... saptamana trecuta am avut examenul si l-am luat... hiui!

Azi sunt Z1... luna asta mi-a venit exact la 28 de zile. As vrea sa va cer si voua o parere. Cateva background info pentru cele care nu stiti despre mine sau nu va mai aduceti aminte cazul meu: eu am avut o menstruatie foarte dereglata in trecut, la cateva luni. Anul trecut in ianuarie am facut o laparo, care nici ea nu m-a ajutat. Dupa operatie nu am avut menstruatie pana in aprilie cand am mers la medic din nou si doar cu pastile am reusit sa o induc... de ovulatie nu mai vorbesc, lipsa totala. O stimulare cu Closty nu a avut rezultate, doar la menopur am reactionat ok, dar nu s-a prins. Asta a fost in noiembrie, cand am hotarat sa fac o pauza, iar de atunci am renuntat la orice pastile. In aceasta situatie, am avut in fiecare luna menstruatie (prima data la 44 de zile, a doua oara la 33, iar acum, iata, la 28 de zile)si suspectez si ovulatie (dureri de ovare, mucus, pozitia colului foarte sus, dureri de sani cu doua saptamani inainte de menstra incat de fiecare data stiam cand o sa-mi vina). La fel si luna asta s-a intamplat, doar mucusul nu l-am mai observat la fel de clar ca in celelalte luni.Temperatura bazala nu mi-am luat-o. Acum si intrebarea mea... Este posibil sa am aceste semne, dar totusi sa nu ovulez? In ciclul acesta vreau sa merg sa fac si o monitorizare, dar as vrea totusi sa stiu deocamdata ce credeti voi. Se poate totusi sa nu fie ovulatie? Mai ales durerile de sani, inainte nu ma dureau, restul nu le verificam.

Ma scuzati daca v-am plictisit cu "vorbaraia" si, daca da, atunci "pun" o cafea din partea mea si va urez o zi super

Mergi la inceput