Asp opt! (819)!Felicitari sweet_dreams!!!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Pierderea e grea indiferent de varsta sarcinii.
Asta cu numele copilului sunt de acord, eu am numai o fetita cu numele de Eva.

Acum ca o gluma intr-un satuc din apropiere de Bacau o mamica a pus numele de Maria la ambele fete ale ei. Nu stiu dc pe baietii care ii are ii cheama la fel sau o fi din pricina tatalui care "bucuros nevoie" ca i s-a nascut o a doua fata a uitat si i-a pus acelasi nume ca primeia.



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Alex, iti respect opinia si chiar te invidiez pentru caracterul tau puternic . Nu-mi doresc ca sotul meu sa planga alaturi de mine, il iubesc si stiam cum este inca de dinaintea casatoriei (avem 12 ani de casatorie si 17 de cand suntem impreuna ). Dar as vrea sa inteleaga cand vreau sa stau linistita si sa sufar, pentru ca , asa cum spune Iarina, suferinta pare ca pleaca si apoi revine cu o forta de neimaginat, distrugand tot zidul de normalitate pe care reusesti intre timp sa-l ridici !

Stiu ca viata mea nu e atat de grea ca a altora, si-i multumesc lui Dumnezeu pentru tot ceea ce am , pentru copiii mei si pentru familia mea ! Nu ma mai intreb "de ce mie ?" , pentru ca am descoperit intrebarea "de ce nu mie?"

La fel ca si Iarina, cred ca nu conteaza varsta la care pierzi sarcina, durerea resimtita e la fel de mare !

Oxxy, sunt de acord cu tine ca un copil trebuie sa vina intr-o familie unita si fericita, care sa-l iubeasca si sa fie pregatita sa-l creasca , pentru ca venirea lui implica mari schimbari ! De aceea admir familiile care fac tot posibilul pentru avea un copil si , mai ales, pe cele care infiaza

Insa, cred ca un copil poate sa fie fericit si daca are un singur parinte dedicat . Am multe exemple la mine la scoala si sunt mandra de elevii mei !

pentru voi toate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Caresse sa stii ca sotul tau sufera, probabil ca atunci cand te vede pe tine nu poate suporta sa te vada in suferinta.
Barbatii, dragii de ei, nu se exterioreaza tot timpul si poate e mai bine, aduc un echilibru in relatie. Femeile tind sa despice firul in patru, ei sunt mai transanti. Bine nu zic ca noi nu suntem, dar cand suferinta e mai mare tindem sa ne afundam in ea. Ei actioneaza ca un carlig de salvare, asa vad eu lucrurile.

Fetelor eu mi-am facut curaj si maine plec in Bucuresti, iar marti dimineata ajung la Fundeni la dr. U. Imi puteti spune exact cum sa ajung. Corp de cladire, etaj ceva sau indicatii despre locul unde o gasesc. E cam mare Fundeniul, sper sa ma descurc.



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

iarina noi am intrat cu masina pe la prima intrare dinspre avion, in prima cladire etajul 2. o sa te indrume si cel din parcare.bafta la U.te asteptam cu vesti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui valicutza

iarina noi am intrat cu masina pe la prima intrare dinspre avion, in prima cladire etajul 2. o sa te indrume si cel din parcare.bafta la U.te asteptam cu vesti .
-------------------------------------------------------------
In 2013 imi doresc o pereche de gemeni sanatosi.Doamne ajuta!
mami de Dienutza 5 ani
si mami de ingeras Razvan-Mihai (29.09.2012)-cezariana la 35+ saptamani


Multumesc Vali
Va povestesc cand ma intorc.



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Iarina, multa bafta !

Fetelor, sa aveti o saptamana usoara si plina de vesti bune !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Iarina, nu-s in stare sa explic cum ajungi, dar intrebati portarul, spuneti ca mergeti la Hematologie, eventual si la dr. Uscatescu si va indruma exact.

Caresse, nu e caracterul meu innascut, sunt trasaturi dobandite in timp, in urma evenimentelor traite. Am fost nevoita sa ma schimb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

neata fetele
bubuali imi pare extrem de rau ce ti se intampla..nici n-as stii ce sa te sfatuiesc,important este sa faci exact ce crezi tu ca te va face pe tine fericita.axeaza-te pe fericirea ta iar daca tu crezi ca un copil te va implini indifierent ca vei sta sau nu alaturi de tatal copilului atunci lupta sa-l ai!suntem alaturi de tine indiferent de decizia luata
iarina multa succes!
caresse,mealex,valicutza va si va doresc o saptamana usoara si frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Neata . Va invit la o

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

neata maria,vin eu la o coffee

Mergi la inceput